Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA  (Przeczytany 7573 razy)

Offline matowa

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Październik, 2019, 15:01 »
Wchodzę w tej artykuł i nie mogę się nadziwić, że ja takich perełek kiedyś nie widziałam. Ten artykuł jest skarbnicą mechanizmów jakie stosują ŚJ." Każdy akapit to cudo :D.
Cytuję moje osiem cudów CK:

1. Więź z Bogiem i życie zależy od studiowania Strażnicy:
"Mimo wszystko musimy znajdować czas, żeby studiować — naprawdę studiować — Słowo Boże oraz nasze publikacje. Zależy od tego nasza więź z Jehową oraz perspektywa na życie wieczne (1 Tym. 4:15, 16)."

2. Wybór materiałów do studiów tylko w wydaniach tow. Strażnica:
"Ale co powinniśmy studiować? Może powiesz: „Jest tyle materiałów do przeczytania, że trudno za tym nadążyć”. Rzeczywiście, chociaż niektórym się to udaje, dla wielu jest to wyzwaniem. Ciało Kierownicze zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego niedawno podjęto decyzję o zmniejszeniu ilości materiałów ukazujących się w formie drukowanej i elektronicznej."

3. Zaprzeczenie powyższemu:
"Co powinniśmy studiować w pierwszej kolejności? Każdego dnia musimy poświęcać czas na studiowanie Słowa Bożego."

4. Kwestia ważna:
"Powinniśmy też być na bieżąco z każdym wydaniem Strażnicy i Przebudźcie się!"

5. ""Staraj się wychwycić, w jaki sposób użyte w nich słowa i wyrażenia przekazują myśl omówioną w akapicie."
Wersety przekazują myśl omówioną w akapicie, a nie akapit omawia myśl przekazaną w wersetach :D

6. "Łagodzenie wątpliwości"
"Koleżanki i koledzy z twojej klasy prawdopodobnie wierzą w teorię ewolucji. Chciałbyś bronić biblijnej nauki o stwarzaniu, ale być może nie czujesz się na siłach. A więc musisz postudiować! Mógłbyś sobie wyznaczyć dwa cele: 1) umocnić swoje przekonanie, że Stwórcą wszystkiego jest Bóg, i 2) lepiej przygotować się do bronienia prawdy"

7. Inni nie myślą:
"Większość ludzi wierzy w ewolucję, bo ktoś, kogo szanują, powiedział im, że to prawda."

8. Duża ciekawość może być niezdrowa:
" Dobrze jest czytać Biblię ze zdrową dozą ciekawości."

Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.