Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?  (Przeczytany 1924 razy)

Offline Storczyk

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Listopad, 2019, 14:30 »
Dr.Mengele, artykuł opisuje jego eksperymenty w Auschwitz, bestia w ludzkiej skórze, a wyglądał jak amant filmowy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114881,23957071,aniol-smierci-z-auschwitz-josef-mengele-eksperymentowal-zwlaszcza.html
Uwaga drastyczne!


Offline Storczyk

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Listopad, 2019, 15:47 »
Śmierć jest może i straszna, ale za to jaka sprawiedliwa. Suki niby niczym nie przekupisz, ale i tak zabierze Ci wszystko. ;)
Tak jak juz ktoś wczesniej powiedzial, nie jest sprawiedliwa.
Choroba upokarzajaca Alzheimer nie demencja starcza 90latki .Prawdziwy złapał moja matke w wieku 50lat. Z pieknej zadbanej eleganckiej babki z dnia na dzien odzieral ja z godności przez 17lat.
Mojej kolezanki siostra 40 lat tętniak pękł jej w głowie, ponad 10lat przelezała w łóżku zanim zmarła na sepse. Natomiast jej ojciec w nocy na matce zawał i koniec !
Gdzie tu sprawiedliwość ?


Offline Terebint

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Listopad, 2019, 15:50 »
Choroba to nie śmierć. Śmierć jest łaską dla głęboko cierpiącego.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline HARNAŚ

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Listopad, 2019, 15:51 »
Śmierć jest naturalną koleją życia . Wszystko co żyje musi umrzeć. Boli , że człowiek żyje tak krótko . Kiedyś temat śmierci mnie nie dotyczył z racji obietnic religijnych , że jestem tym ostatnim pokoleniem , które żywo przejdzie .
Dziś wiem , że umrę , nie wiem kiedy , nie wiem jak ale stanie się to na pewno .
Nie zgodzę się z Tobą Gandalf , że każdy chce żyć za wszelką cenę. Są tacy co tego nie chcą i wcale nie są jacyś nienormalni . Byłem w ciągu roku przy śmierci obojga rodziców i mam swoje na ten temat przemyślenia .
Wiem , że nigdy nie chciałbym być  stary i niedołężny , mam swój plan .


Offline Storczyk

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Listopad, 2019, 15:55 »
Tak, ale chodzi o sprawiedliwość. Jeden choruje i umiera w cierpieniach, drugi we śnie !


Offline Terebint

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Listopad, 2019, 16:00 »
Ok. EOT z mojej strony.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline uncja

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Listopad, 2019, 17:02 »
Mengele - niebrzydki niegłupi nie biedny - nienawidzę.


Offline julia7

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Listopad, 2019, 18:00 »
Ja osobiście nie tyle boje się śmierci, co starości i wszystkich problemów z nią związanych. Ze śmiercią się już pogodziłam, gorzej dożyć wieku kiedy jest się niedołężnym i zależnym od innych, smutne...

Stąd niektóre kraje wprowadzają eutanazję.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Listopad, 2019, 18:46 »
Ze śmiercią się nie oswoisz. Ona oswoi się z Tobą. Gorsze od śmierci jest umieranie. Ale co ja się mogę na tym znać?
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2019, 18:56 wysłana przez Moyses »


Offline Sebastian

Odp: Czy można oswoić się z ŚMIERCIĄ?
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Listopad, 2019, 01:10 »
"nic dwa razy sie nie zdarza i dlatego z tej przyczyny rodziliśmy się bez wprawy i umrzemy bez rutyny" (Wisława Szymborska)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)