Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowości od 2020  (Przeczytany 12447 razy)

Offline Matylda

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Sierpień, 2019, 22:16 »
Katole mają jeden katechizm całe zycie i wystarczy.
Się nie zdziwię jak za chwilę ogłoszą że żadnego życia wiecznego z lwem i baranem w ogródku nie będzie,że wszyscy mają nadzieję niebiańską i koniec pieśni.
Młodych nie zatrzymają w swoich szeregach niczym bo ten świat stwarza za wiele mozliwości zdemaskowania organizacji.Starzy,betonowi będą się trzymać i datki dawać tak czy tak.
Dowód:
Moja koleżanka zapytała swojego betonowego męża czy coś słyszał o takich rewelacjach że koniec raportowania,czasopism i krótsze kongresy.
On jej na to,że nie słyszał ale jak tak będzie to bedzie,trzeba to przyjąć bo bracia ciałokierownicy wiedzą lepiej. I Ch..j!!


Ola

  • Gość
Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Sierpień, 2019, 22:58 »
Katole mają jeden katechizm całe zycie i wystarczy.
Się nie zdziwię jak za chwilę ogłoszą że żadnego życia wiecznego z lwem i baranem w ogródku nie będzie,że wszyscy mają nadzieję niebiańską i koniec pieśni.
Młodych nie zatrzymają w swoich szeregach niczym bo ten świat stwarza za wiele mozliwości zdemaskowania organizacji.Starzy,betonowi będą się trzymać i datki dawać tak czy tak.
Dowód:
Moja koleżanka zapytała swojego betonowego męża czy coś słyszał o takich rewelacjach że koniec raportowania,czasopism i krótsze kongresy.
On jej na to,że nie słyszał ale jak tak będzie to bedzie,trzeba to przyjąć bo bracia ciałokierownicy wiedzą lepiej. I Ch..j!!

No i Ch..J!! Prawdę piszesz 😉


Offline dziewiatka

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Sierpień, 2019, 09:59 »
Może my tego nie dostrzegamy ale religia katolicka też zmienia swoje nauki,może wolniej a jednak.Mam w domu skróconą wersję katechizmu zwaną kompendium i sam się zdziwiłem ile zmian w porównaniu z latami 60 i70.Tylko tam zmiany następują drogą ewolucyjną a u świadków rewolucyjną.


Offline Jaaqob

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Sierpień, 2019, 11:42 »
Może my tego nie dostrzegamy ale religia katolicka też zmienia swoje nauki,może wolniej a jednak.Mam w domu skróconą wersję katechizmu zwaną kompendium i sam się zdziwiłem ile zmian w porównaniu z latami 60 i70.Tylko tam zmiany następują drogą ewolucyjną a u świadków rewolucyjną.

Akurat w kwestii Kościoła katolickiego niekiedy zmiany zachodziły zbyt wolno. Zwykle 100 lat po tym, jak trzeba było się do czegoś ustosunkować  :))


Offline 0.00

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Sierpień, 2019, 10:30 »
Na zebraniu statutowym Towarzystwa Strażnica, które odbędzie się 5 października 2019, zostaną ogłoszone nowości:
- czasopisma do rozpowszechniania Strażnica i Przebudźcie się! nie będą już wydawane od stycznia 2020, zamiast tego w służbie głosiciele będą się posługiwać starszymi wydaniami
-od 2020 kongresy regionalne będą tylko dwudniowe: sobota i niedziela
-od 2020 nie będą już zbierane od głosicieli sprawozdania ze służby
Pozdrawiam: Tomasz

hmmm... jedno fundamentalne pytanie: skąd tokopr masz takie informację? Masz tylko jednego posta i to takiego, że wyobraźnia rozbujała się do prędkości huraganowych...

hmmm... czuje, że to może być jakiś fake. Jak co to mnie poprawcie.


Offline dziewiatka

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Sierpień, 2019, 11:29 »
Nawet jak to fake to i co, pomarzyć można.


Online janekkowalski

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Sierpień, 2019, 08:52 »
Jak dla mnie to tzw.wprowadzenie w błąd przeciwnika np.aby rozpowiadając to dalej okazało się że rozpowiada się rzeczy nie prawdziwe, wymyślone.  Wtedy łatwiej będzie wrzucić do jednego kosza te rzeczy które naprawdę miały miejsce z tymi w/w i stracić zaufanie i prawdomówność. Bo wiadomo że mogą znaleźć się jednostki chcące za błysnąc wiedzą przez oficjalnym oświadczeniem takich informacji, wtedy wyjda na kłamców. 


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Sierpień, 2019, 22:06 »
Jak dla mnie to tzw.wprowadzenie w błąd przeciwnika np.aby rozpowiadając to dalej okazało się że rozpowiada się rzeczy nie prawdziwe, wymyślone.  Wtedy łatwiej będzie wrzucić do jednego kosza te rzeczy które naprawdę miały miejsce z tymi w/w i stracić zaufanie i prawdomówność. Bo wiadomo że mogą znaleźć się jednostki chcące za błysnąc wiedzą przez oficjalnym oświadczeniem takich informacji, wtedy wyjda na kłamców.

 :) Wystarczy nie rozpowiadać rzeczy nieprawdziwych i wymyślonych.  ;)


Offline Vilgefortz

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Sierpień, 2019, 20:00 »
Te plotki już krążą też nawet wśród prawowiernych. Dawno nie wchodziłem na forum a tu proszę, u mnie w zborze też ploty o tym chodzą a jestem de facto na prowincji.

Przekonamy się za dwa miesiące, rzecz jasna my kacerze będziemy wiedzieć wcześniej, bo prawowiernych nie bardzo interesuje, najważniejsze po pamiątce, wydarzenie religijne.

V.


Offline Terebint

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Sierpień, 2019, 00:23 »
Te plotki już krążą też nawet wśród prawowiernych. Dawno nie wchodziłem na forum a tu proszę, u mnie w zborze też ploty o tym chodzą a jestem de facto na prowincji.

Ciekawe. Magia internetu?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Ignorant2004

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Wrzesień, 2019, 21:12 »
A może w wypowiedzi autora jest gra słów :
"nie będą zbierane od glosicieli sprawozdania że służby".
Nie musi to oznaczać likwidacji sprawozdań :)
Zbierane mogą nie być, bo np głosiciele będą mieć swoje konto na jw.org i każdy będzie sam wpisywal swoje owoce działalności kaznodziejskiej :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 21:27 »
 :) Zapewne wypowiedź autora wątku była grą słów.  ;) Podejrzewam, że obliczoną na naszą reakcję.
Niestety, pierwsze z "pobożnych życzeń"  ;) nie spełniło się: "czasopisma do rozpowszechniania Strażnica i Przebudźcie się! nie będą już wydawane od stycznia 2020, zamiast tego w służbie głosiciele będą się posługiwać starszymi wydaniami"
No i niestety, na stronie jw.org mamy już, o zgrozo, Strażnicę Nr 1 na 2020 rok "W poszukiwaniu prawdy"  ;) Miłej lektury  ;) ;D >:D


Offline Jozue

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Wrzesień, 2019, 21:19 »
Kolejny punkt naszego dowcipnisia z nadarzyna okazał się niewypałem.
W 2020 zgromadzenia będą 3 dniowe, jak wynika z rozpiski zgromadzeń na stronie jworg
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline donadams

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Wrzesień, 2019, 08:36 »
Kolejny punkt naszego dowcipnisia z nadarzyna okazał się niewypałem.
W 2020 zgromadzenia będą 3 dniowe, jak wynika z rozpiski zgromadzeń na stronie jworg

Spotkałem się kiedyś z opinią, że kongresy organizowane są z dwuletnim wyprzedzeniem. Mogłoby to znaczyć, że taka zmiana nastąpi dopiero od 2021 lub 2022 roku ze względów praktycznych. Nie twierdzę że tak będzie, ale byłaby to jakaś możliwość. Akurat ze wszystkich tych hipotetycznie mogących zajść zmian, ta dotycząca kongresów wydała mi się najbardziej sensowna.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline donadams

Odp: Nowości od 2020
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Październik, 2019, 14:23 »
Skoro już po zgromadzeniu statutowym, trzeba przyznać, że myliliśmy się co do wszystkiego, łącznie z naszymi najbardziej wyważonymi pomysłami na zmiany, które zostaną ogłoszone.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.