Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Czy pójdziesz na wybory?

zdecydowanie tak
22 (56.4%)
raczej tak
6 (15.4%)
nie wiem
2 (5.1%)
raczej nie
1 (2.6%)
zdecydowanie nie
8 (20.5%)

Głosów w sumie: 37

Głosowanie skończone: 14 Październik, 2019, 00:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wybory parlamentarne 13.10.2019  (Przeczytany 6435 razy)

Offline Sebastian

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Październik, 2019, 20:24 »
mam inną koncepcję: PiS ugotował rosół z kur znoszących złote jajka :)

innymi słowami: PiS-owcy wprowadzili co nieco dobrych rozwiązań ale przy okazji dokonali wielkiego rabunku, nie licząc się z tym co będzie za kilka lat i wylali dziecko z kąpielą;

słynne "uszczelnienie" VAT-u polega na doprowadzeniu do ruiny tysięcy uczciwych firm;

aktualne przepisy podatkowe żądają aby płatnik VAT-u był wróżką i umiał zgadnąć, czy jego kontrahenci są uczciwi czy nie; uczciwy podatnik (nie mając dostępu do wiedzy czy kontrahenci rozliczyli VAT czy nie rozliczyli) musi odpowiadać materialnie za działania na które nie miał wpływu; dodatkowo każdy rachunek bankowy może być po zbojecku zajety i okradziony przez państwo które "najpierw strzela a potem pyta czy jesteś winny"; i to jest mechanizm patologiczny

oprócz tego, równolegle wprowadzono nieco zdrowych rozwiązań, m.in. sztuczna inteligencja komputerowo analizuje przychody i wydatki podatnika szukając czegoś co będzie absurdalne i na podstawie poziomu absurdalności typuje kandydatów do skontrolowania; przykładowo jeśli ktoś sprzedaje jajka ale nie kupuje tych jajek ani nie kupuje karmy dla kur, to można przypuszczać że to oszust, który nie sprzedaje jajek naprawdę, ale wpuszcza w obieg fałszywe faktury VAT poświadczające nieprawdę o sprzedaży nieistniejących jajek znoszonych przez nieistniejące kury; i skontrolowanie takiego "hodowcy drobiu" faktycznie jest strzałem w dziesiątkę!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline stinkfist34

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Październik, 2019, 20:29 »


Czyli wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego nic tu nie pomogło i to tylko propaganda?

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jednolity-plik-kontrolny.

Pieniądze pojawiły się nagle w systemie po zmianie władzy.
Przedsiębiorcy chyba nie pracują ciężej niż poprzednio.
Nie zadłużamy się jako państwo bardziej, a nawet mniej, bo deficyt budżetowy jest mniejszy.

Jakieś inne koncepcje, typu USA i żydzi pompują w nas pieniądze?

1. Jak dla mnie ta cała sprawa z VAT to lipa. Drobni przedsiębiorcy zawsze płacili i płacą. Chociaż próbują ile mogą nie wystawiać faktur.
2. Jak ktoś ma nie płacić to nie płaci. Wystarczą szerokie plecy. Układy, układziki.
3. Czy się nie zadłużamy tego nie wiem. Wiem natomiast, że ZUS drożeje, rządowi wygodnie jest podnosić płacę min. ponieważ za każde 100 PLN więcej netto przypada chyba drugie w składkach, podatkach itd.
4. Pieniędzy może i jest więcej co nie zmienia faktu, że jest on mniej warty, a co za tym idzie wszystko drożeje usługi, produkcja jak i również koszty utrzymania państwa. Karuzela się nakręca. Najlepiej widać to po zakupach w Biedronce"
5. Obecnie jest koniunktura, jest dużo pracy i ogólnie ludzie już nie chcą pracować z miskę ryżu. Sytuację ratują trochę Ukraińcy.
6. Program 500+ w założeniu był programem mającym poprawić demografię. Niestety nie udanym!
7. Za kilka lat koniunktura się skończy. A ludzie obudzą się z ręką w nocniku. Ze swoimi kredytami na dom, samochód itd.
8. Wszystko się buduje na kredyt. Niestety znam trochę branżę budowlaną i jest tak, że jeden kredyt spłaca drugi;)
9. Jak mówi klasyk "Andrzeju to je*n".

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Online Siedemtwarzy

Odp: Wybory parlamentarne 13.10.2019
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Październik, 2019, 22:38 »
NieZnaPrawdy, z tym uszczelnianiem Vatu, mafią vatowska to temat rzeka. Wprawdzie wpływy z podatku vat wzrosły znacząco, ale też wzrosł PKB mocno w 2018. Koniunktura jest dobra, większa konsumpcja, to i wieksze wpływy. 22 mld w postaci 500+, wrzucone na rynek konsumencki daje nam już 5 mld vatu inplus. Wprowadzenie pliku kontrolnego spowodowało, że dużo mniej wrzuca się w koszta, co przekłada sie na wieksze wpływy. Dodatkowo wszedł odwrócony VAT np na stal, co daje zysk państwu natychmiastowy.
Tylko czy mafie vatowskie się tym przejeły? Raczej wątpię. Poprostu zmieniają technikę. W filmiku mowa jest o 40 mld strat na podatku vat, co dawałoby prawie 173 mld obrotu. Przy 525 mld dolarow PKB taki obrot daje nam cos na tak duża skale, ze bez parasola państwa nie ma szans istnieć. Czyli słuchajac ludzi u władzy, ktorzy mówią o tym jak jestesmy okradani przez mafie, mozna zaryzkowac stwierdzenie, ze sami są jej mocodawcami.