Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: psychomanipulacja  (Przeczytany 22840 razy)

Offline Drengr

Odp: psychomanipulacja
« Odpowiedź #75 dnia: 20 Lipiec, 2019, 09:55 »
Ja widzę też inny problem, treści ze strony jworg faktycznie w niektórych przypadkach są z kosmosu ale większość jest w miarę ok i wiele rzeczy jest sensownych i nawet w miarę zgodnych z Biblią, niestety nie wiem na jakiej zasadzie świadkowie przekazując te nauki zaczynają sobie je "wzmacniać" i przekazując je dalej, te nauki zaczynają być już całkiem mniej sensowne i trafiając do ludzi mają całkiem inny oddźwięk. Druga rzecz którą zauważyłem to to że jak mnie ktoś zapyta o coś z Biblii czego nie wiem to przynajmniej ja mówie po prostu: nie wiem, nie rozumiem tego itp, zapytasz świadka o co kolwiek to on wie wszytko , to nic że jego odpowiedzi są bzdurne i nie ma temat ale zawsze będzie się starał odpowiedzieć

Strona JW jest skierowana do ludzi z zewnątrz - ma być prosta, zrozumiała, ok. Ma zachęcić, wytworzyć obraz bardzo fajnej religii - pro ludzkiej itd.

Jednak już na zebraniach, w strażnicy, na kongresach, poważniejszych książkach jest trochę inny wydzwięk.

Weź np. co o wykluczaniu jest napisane na stronie jw a co w książce Trwajcie.

Bądź pokaż na jw.org że to CK i namaszczeni przyjdą robić Armagedon ludziom i zabijać odstępców, przeciwników i tych bez uprawnień do przebywania na ziemi.

Podejrzewam że nie znajdziesz wprost - a już w strażnicy i np. na wykładach takie coś pada.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2019, 09:57 wysłana przez Drengr »


Offline Storczyk

Odp: psychomanipulacja
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Lipiec, 2019, 13:39 »
Ciekawy i przedstawiony w smieszny sposób  filmik o psychomanipulacji


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: psychomanipulacja
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Sierpień, 2019, 11:47 »
To już gdzieś tu "chodzi", jednak że w temacie psychomanipulacji warto przywołać, co można z człowiekiem zrobić, albo inaczej, z mózgiem człowieka.



Offline Storczyk

Odp: psychomanipulacja
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Listopad, 2019, 16:39 »
Atrakcyjność sekt- skąd i dlaczego?
Artykuł mówi, że na werbunek najbardziej narażeni są młodzi ludzie, którzy nie maja wyrobionego  " solidnego kręgosłupa swiatopoglądowego".
https://deon.pl/inteligentne-zycie/w-sidlach-sekty,320454