Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biblia w świetle nauk CK  (Przeczytany 9005 razy)

Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Październik, 2019, 22:59 »
Niekoniecznie jest tak, że tekst z 6 rozdziału Ewangelii Jana nie odnosi się do Wieczerzy Pańskiej. Jan wprost nie rozważa np. sprawy chrztu, ale pisze w 3 rozdziale o narodzeniu z wody (chrzest wodny) i z Ducha (udzielenie ochrzczonemu Ducha Św.). Analogicznie wprost nie pisze o Wieczerzy, ale nawiązuje do jej natury i związku z życiem wiecznym w rozdz. 6.

Zresztą, zdania wśród najlepszych badaczy są w tej kwestii podzielone. Polecam opracowanie: Bogusław Górka, Instytut Historii UG,
"JANOWA EKSPOZYCJA DYSKURSU O CHLEBIE (J 6,25–58/59)".
Link: http://www.ejournals.eu/pliki/art/743/

Wydaje się, że przynajmniej część pisarzy wczesnochrześcijańskich w czasie po śmierci apostołów, w oparciu o 6 rozdział Ewangelii Jana, rozumiała, że Chrystus jest obecny w Wieczerzy Pańskiej realnie. Oto dwa przykładowe cytaty, będące jakby echem czy dalszą refleksją, opartą na 6 rozdziale Ewangelii Jana (wytłuszczenia moje):

"...W łasce Jego imienia każdy z was i wszyscy razem gromadzicie się w jednej wierze i w Jezusie Chrystusie z rodu Dawida według ciała, Synu Człowieczym i Synu Bożym, aby słuchać biskupa i kapłanów w nienaruszonym posłuszeństwie, łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie" - Ignacy z Antiochii, Do Kościoła w Efezie 20 (1), ok. 107 rok.

"Zwróćcie uwagę, jak bardzo ci, co mają odmienne zdanie o przychodzącej do nas łasce Jezusa Chrystusa, przeciwni są myśli Bożej. O miłość nie dbają, ani o wdowy, ani o sieroty, ani o udręczonych, ani o więźniów, ani o głodnych, ani o spragnionych. Powstrzymują się od Eucharystii i modlitwy, gdyż nie wierzą, że Eucharystia jest Ciałem Pana naszego. Ciałem, które cierpiało za nasze grzechy i które Ojciec w swej dobroci wskrzesił. Tak więc ci, co odmawiają daru Boga, umierają wśród swoich dysput. Lepiej byłoby dla nich, żeby mieli miłość, bo w ten sposób i oni mogliby zmartwychwstać" - Ignacy z Antiochii. Do Kościoła  w Smyrnie, 6 (2)-7 (1).
Natan, to się tak nie odnosi
Pierwsi Chrystianie nie spożywali krew i ciało Pana Jezusa jak to czyni odstępczy KrK
Nikt z nas nie byl kanibalem
« Ostatnia zmiana: 25 Październik, 2019, 23:19 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Natan

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Październik, 2019, 03:12 »
Natan, to się tak nie odnosi
Pierwsi Chrystianie nie spożywali krew i ciało Pana Jezusa jak to czyni odstępczy KrK
Nikt z nas nie byl kanibalem
Ale ja przecież przytaczam jednego z pierwszych chrześcijan, biskupa Antiochii, wyznaczonego do tej służby przez samego apostoła Jana. Czy patrzyłeś na datę? On zginął około 107 roku po Chrystusie. Niedługo po napisaniu Księgi Objawienia. Nie ma tu jeszcze mowy o Kościele rzymskokatolickim.

Poza tym realną obecność Chrystusa podczas Wieczerzy Pańskiej uznają nie tylko rzymscy katolicy, lecz także prawosławni, ewangelicy augsburscy (tzw. luteranie), metodyści oraz niektóre grupy zielonoświątkowe z byłego Związku Radzieckiego.

Wcale nie chodzi przy tym o jakąś formę kanibalizmu.

Zupełnie inny temat to Msza jako ofiara. Tutaj nie ma zgody ze strony ewangelików, metodystów ani zielonoświątkowców i innych protestantów czy ewangelicznych chrześcijan.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2019, 03:14 wysłana przez Natan »


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Październik, 2019, 13:33 »
Pan Jezus powiedział, że mamy to czynić na Jego Pamiątkę.
Ja np. obchodzę pamiątkę zawarcia małżeństwa z żoną raz do roku.
Gdybym to święto obchodził codziennie, byłoby to śmieszne.
Na biskupów po śmierci Jana nie ma co się powoływać, ponieważ zapowiedziane odstępstwo w zbory miało wejść zaraz po śmierci apostołów
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Październik, 2019, 16:26 »
Zobaczcie jak można fajnie, chwalić Boga Jehowę.
Nie tak jak na zebraniach pod krawatem i w garniturku

https://youtu.be/3eDTFRZeHIA
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

:
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Październik, 2019, 17:22 »
Temat ósmy: PREZES

Nauka CK


Rutherford, prezes Towarzystwa Strażnica w swojej książce "Wyzwoleni" napisał tak:





„Natenczas ludzie zaczęli nazywać się od imienia Pańskiego (...) Dlaczego oni zapragnęli nazwać się od imienia Pańskiego będąc grzesznymi? Odpowiadamy, że taki plan opracował Djabeł...” (s. 38).

„Szatan powziął już myśl adoptowania hipokryzji by się ludzie nazywali od imienia Pańskiego, pomimo, że oni wcale nie reprezentowali Boga” (s. 205).

Potem jednak zmienił zdanie i tak nazwał organizację religijną znaną jako "Świadkowie Jehowy"


Nauka Biblii


1 Psalm. Dawidowy.
Pan jest moim pasterzem2, nie brak mi niczego.
2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
3 orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
4 Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska3
są tym, co mnie pociesza.
5 Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity4.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.








« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2019, 17:34 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Natan

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Październik, 2019, 06:41 »
Temat ósmy: PREZES

Nauka CK


Rutherford, prezes Towarzystwa Strażnica w swojej książce "Wyzwoleni" napisał tak:





„Natenczas ludzie zaczęli nazywać się od imienia Pańskiego (...) Dlaczego oni zapragnęli nazwać się od imienia Pańskiego będąc grzesznymi? Odpowiadamy, że taki plan opracował Djabeł...” (s. 38).

„Szatan powziął już myśl adoptowania hipokryzji by się ludzie nazywali od imienia Pańskiego, pomimo, że oni wcale nie reprezentowali Boga” (s. 205).

Potem jednak zmienił zdanie i tak nazwał organizację religijną znaną jako "Świadkowie Jehowy"


Nauka Biblii


1 Psalm. Dawidowy.
Pan jest moim pasterzem2, nie brak mi niczego.
2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
3 orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
4 Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska3
są tym, co mnie pociesza.
5 Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity4.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.






Tu się, Krystianie, bardzo pomyliłeś. W oryginalnym tekście Psalmu 23 dwukrotnie występuje Imię JHWH. Przytoczę go według Biblii Lubelskiej:

Księga Psalmów 23:1-6:
"Psalm Dawida.
Jahwe jest moim pasterzem, niczego mi nie brakuje.
Na zielonych pastwiskach pozwala mi położyć się, do wód spokojnych wiedzie mnie.
Duszę moją pokrzepia, wiedzie mnie ścieżkami prostymi przez wzgląd na swoje imię.
Chociaż pójdę ciemnym wąwozem, nie ulęknę się zła, albowiem Ty jesteś ze mną, kij Twój i laska Twoja są dla mnie pociechą.
Zastawiasz przede mną stół, na oczach moich przeciwników, namaszczasz moją głowę oliwą, kielich mój jest pełny,
Dobroć i łaska będą mi towarzyszyć po wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Jahwe, jak długo żył będę.".

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Gremczak

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Październik, 2019, 09:28 »
Tu się, Krystianie, bardzo pomyliłeś. W oryginalnym tekście Psalmu 23 dwukrotnie występuje Imię JHWH. Przytoczę go według Biblii Lubelskiej:


Poważnie mówisz w oryginalnym?Masz oryginalny tekst psalmów?
Czy aby na pewno jest to oryginał? Czy jakaś siódma woda po kisielu?
« Ostatnia zmiana: 27 Październik, 2019, 09:32 wysłana przez Gremczak »


Offline Kyuubi

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Październik, 2019, 11:20 »

Tranfuzja Krwi Werset w swietle bibli Dzieje 15:28,29
Dzieje 15:28, 29
Duch Święty i my postanowiliśmy nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz rzeczy koniecznych: Powstrzymajcie się od pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od krwi, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt oraz od nierządu. Jeżeli będziecie unikać tego wszystkiego, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi!". [Biblia Paulistów, Dz 15]

Jest jedno "Ale" w tym wersecie zeby zrozumiec sens tego wersetu co Apostoł Paweł miał na myśli musimy sie cofnać na sam początek roździału 15 i przeczytac cały kontekst wtedy to rzuci nam swiatło na sprawe o co dokłądnie chodzi i w jakim celu Apostoł Paweł dał ten zakaz wyjaśniam.

Zgodnie z Wersetami ktore zamieszczam ponizej:

Dz 15:1-2
(1): Przybyli pewni ludzie z Judei i przekonywali braci: "Nie będziecie zbawieni, jeżeli nie poddacie się obrzezaniu, zgodnie z nakazami Mojżesza". (2): I tak doszło do kłótni i ostrych dyskusji między nimi a Pawłem i Barnabą. Postanowiono więc, że Paweł i Barnaba oraz kilku innych uda się w tej sprawie do apostołów i starszych w Jeruzalem.  [Biblia Paulistów, Dz 15]
(5): Lecz pewni członkowie stronnictwa faryzeuszów, którzy przyjęli wiarę, uznali, że należy obrzezać nawróconych pogan i zobowiązać ich do zachowania Prawa Mojżesza. [Biblia Paulistów, Dz 15]

Jak możemy zauwazyc początek mowi nam o ludziach z judei ktorzy przywiązywali duża wage do Prawa Mojżesza i dlatego miedzy Pawłem i Barnabą i nimi doszło do sporu poniewarz ci ludzie uwazali  zeby byc zbawienym trzeba sie poddać obrzezaniu i zobowiazac do zachowania prawa mojrzeszowego. Noi wtedy udali sie do Jeruzalem w celu rozpatrzenia sprawy.
O to wersety 15:4-10
(4): Kiedy przybyli do Jeruzalem, zostali przyjęci przez Kościół, apostołów i starszych. Opowiedzieli o wszystkim, czego Bóg przez nich dokonał. (5): Lecz pewni członkowie stronnictwa faryzeuszów, którzy przyjęli wiarę, uznali, że należy obrzezać nawróconych pogan i zobowiązać ich do zachowania Prawa Mojżesza. (6): Dlatego zebrali się apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę. (7): Po długiej dyskusji wystąpił Piotr i powiedział: "Bracia! Wiecie, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. (8): Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, udzielając im Ducha Świętego, tak samo jak nam. (9): Nie wprowadził więc żadnej różnicy między nami i nimi. Wiarą oczyścił ich serca. (10): Dlaczego więc teraz wy występujecie przeciw Bogu i chcecie nałożyć na uczniów ciężar, którego ani nasi przodkowie, ani my sami nie mogliśmy udźwignąć? [Biblia Paulistów, Dz 15]

Jak mozemy zauwazyc w wersecie 10 apostoł paweł pisze ze wystepuja przeciw Bogu i chca nałozyc na nich cieżar którego sami nie potrafią udźwignąć. I te slowa uswiadamiaj tym bardziej ze to prawo nas nie obowiazuje tylko pawel kierował je własnie do zydow ktorzy sie spierali co do prawa mojżeszowego.

Dalsze wersety wyjaśniaja

(19): Dlatego uważam, że nie należy czynić trudności poganom zwracającym się do Boga, (20): ale trzeba im napisać, aby się powstrzymali od spożywania pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od nierządu, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt i od krwi. (21): A co do Prawa Mojżesza, to od najdawniejszych czasów w każdym mieście jest ono czytane w synagogach i wyjaśniane co szabat". [Biblia Paulistów, Dz 15]

Teraz bysmy musieli przeczytac roździał 21 Dziejow Apostolskich ktory nam rzuci nowe swiatło na tą sprawe a mianowicie:
Dzieje 21:18-22

 Następnego dnia Paweł razem z nami poszedł do Jakuba, u którego zebrali się też wszyscy starsi. (19): Przywitał ich i szczegółowo opowiedział, czego Bóg dokonał dzięki jego pracy wśród pogan. (20): Kiedy o tym usłyszeli, wielbili Boga, a jemu powiedzieli: "Posłuchaj, bracie! Wiele tysięcy Żydów uwierzyło, a jednak gorliwie przestrzegają Prawa. (21): Tymczasem słyszeli, że Żydów żyjących wśród pogan wzywasz do odstąpienia od Mojżesza. Twierdzisz, że nie muszą obrzezywać synów ani zachowywać zwyczajów. (22): Co robić? Z pewnością dowiedzą się, że tu jesteś! [Biblia Paulistów, Dz 21]

Jak moglismy zauwazyc ze dziwili sie dlaczego oni gorliwie przestrzegają tego prawa! czyli co nam pokazuje ze to co mowil paweł w wersetach Dzieje 15:28, 29 nas nie dotyczy i nie musimy go przestrzegac poniewaz paweł kierował te słowa do zydów i ludzi ktorzy przykładaja ogromna wage do Prawa Mojrzeszowego! i sam paweł mówił ze oni nie musza przestrzegac tego prawa. Ciag dalszy wersetów

Dzieje 21:24-27
(24): Razem z nimi poddaj się oczyszczeniu i pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc sobie głowy. Wtedy wszyscy zrozumieją, że ty także przestrzegasz Prawa, a oskarżenia przeciw tobie są niesłuszne. (25): Poganom zaś, którzy uwierzyli, rozesłaliśmy na piśmie zalecenie, aby się powstrzymywali od spożywania pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od krwi, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt i od nierządu". (26): Wtedy Paweł wziął ze sobą tych mężczyzn. Następnego dnia razem z nimi poddał się oczyszczeniu. Wszedł do świątyni, aby ogłosić, że dni oczyszczenia się wypełniły i że za każdego z nich zostanie złożona ofiara. (27): Po siedmiu dniach Żydzi z Azji zauważyli go w świątyni. Natychmiast podburzyli tłum i rzucili się na niego. [Biblia Paulistów, Dz 21]

Chyba nie musze juz tłumaczyc co o tym sądzicie ? mam racje ? uwazam ze tak i te wersety dobitnie to pokazuja :)
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2019, 11:22 wysłana przez Kyuubi »


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Listopad, 2019, 21:21 »
Tu się, Krystianie, bardzo pomyliłeś. W oryginalnym tekście Psalmu 23 dwukrotnie występuje Imię JHWH. Przytoczę go według Biblii Lubelskiej:

Księga Psalmów 23:1-6:
"Psalm Dawida.
Jahwe jest moim pasterzem, niczego mi nie brakuje.
Na zielonych pastwiskach pozwala mi położyć się, do wód spokojnych wiedzie mnie.
Duszę moją pokrzepia, wiedzie mnie ścieżkami prostymi przez wzgląd na swoje imię.
Chociaż pójdę ciemnym wąwozem, nie ulęknę się zła, albowiem Ty jesteś ze mną, kij Twój i laska Twoja są dla mnie pociechą.
Zastawiasz przede mną stół, na oczach moich przeciwników, namaszczasz moją głowę oliwą, kielich mój jest pełny,
Dobroć i łaska będą mi towarzyszyć po wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Jahwe, jak długo żył będę.".

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nic się nie pomyliłem.
Zacytowałem werset z Biblii Warszawskiej.
Ty masz Biblię w oryginale, że mnie strofujesz?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Natan

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Listopad, 2019, 21:52 »
Nic się nie pomyliłem.
Zacytowałem werset z Biblii Warszawskiej.
Ty masz Biblię w oryginale, że mnie strofujesz?
Tak, mam Stary Testament w języku hebrajskim, opracowany na podstawie najstarszych dostępnych rękopisów. Podobnie Nowy Testament w języku greckim.

Stary Testament zawiera blisko 6800 miejsc z Tetragramem JHWH.

Wystarczy wziąć do ręki Biblię Poznańską lub drugie wydanie Biblii Tysiąclecia, albo najnowszy Przekład Dosłowny Piotra Zaremby. Te przekłady zawierają Imię JHWH w około 6800 miejscach, przy czym pierwsze dwa używają formy Jahwe, a trzeci ma Tetragram JHWH.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2019, 21:56 wysłana przez Natan »


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Listopad, 2019, 22:06 »
Tak, mam Stary Testament w języku hebrajskim, opracowany na podstawie najstarszych dostępnych rękopisów. Podobnie Nowy Testament w języku greckim.

Stary Testament zawiera blisko 6800 miejsc z Tetragramem JHWH.

Wystarczy wziąć do ręki Biblię Poznańską lub drugie wydanie Biblii Tysiąclecia, albo najnowszy Przekład Dosłowny Piotra Zaremby. Te przekłady zawierają Imię JHWH w około 6800 miejscach, przy czym pierwsze dwa używają formy Jahwe, a trzeci ma Tetragram JHWH.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Natan znasz języki, ale oryginalne teksty nikt nie posiada
Imię Boga oczywiście występuje w wielu miejscach.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2019, 22:19 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Natan

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Listopad, 2019, 22:56 »
Natan znasz języki, ale oryginalne teksty nikt nie posiada
Imię Boga oczywiście występuje w wielu miejscach.
Uczyłem się języków biblijnych, ale nie mogę powiedzieć, że je znam.

To zupełnie oczywiste, że nie mamy pierwszych egzemplarzy ksiąg biblijnych, tylko ich odpisy, kopie. Uczeni bibliści na podstawie porównywania dostępnych rękopisów tworzą naukowe wydania hebrajsko-aramejskiego Starego Testamentu oraz greckiego Nowego Testamentu. Właśnie takimi naukowymi wydaniami dysponuję.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Kyuubi

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Listopad, 2019, 11:39 »
Jesli chodzi o wykluczonych co Jezus mówił

Ewangelia Łukasza Rozdział 6: 27-36


(27): Lecz wam, którzy słuchacie, mówię: Miłujcie waszych nieprzyjaciół. Dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą. (28): Błogosławcie tych, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. (29): Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto ci zabiera płaszcz, nie odmawiaj i tuniki. (30): Dawaj każdemu, kto cię prosi, i nie dopominaj się zwrotu od tego, kto bierze twoją własność. [Biblia Paulistów, Łk 6]

(33): A jeżeli tylko tym dobrze czynicie, którzy wam dobrze czynią, jakiej wdzięczności możecie się spodziewać? Przecież grzesznicy postępują tak samo. (34): A jeżeli tylko tym pożyczacie, od których spodziewacie się zwrotu, jakiej wdzięczności możecie się spodziewać? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby tyle samo odzyskać. (35): Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego w zamian się nie spodziewając. A otrzymacie wielką zapłatę i będziecie synami Najwyższego. On bowiem jest łaskawy dla niewdzięcznych i złych. (36): Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec. [Biblia Paulistów, Łk 6]

A SJ nawet sie nie przywitają ani nic a Jezus co nauczał?







Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Listopad, 2019, 22:37 »
Jesli chodzi o wykluczonych co Jezus mówił

Ewangelia Łukasza Rozdział 6: 27-36


(27): Lecz wam, którzy słuchacie, mówię: Miłujcie waszych nieprzyjaciół. Dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą. (28): Błogosławcie tych, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. (29): Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto ci zabiera płaszcz, nie odmawiaj i tuniki. (30): Dawaj każdemu, kto cię prosi, i nie dopominaj się zwrotu od tego, kto bierze twoją własność. [Biblia Paulistów, Łk 6]

(33): A jeżeli tylko tym dobrze czynicie, którzy wam dobrze czynią, jakiej wdzięczności możecie się spodziewać? Przecież grzesznicy postępują tak samo. (34): A jeżeli tylko tym pożyczacie, od których spodziewacie się zwrotu, jakiej wdzięczności możecie się spodziewać? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby tyle samo odzyskać. (35): Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego w zamian się nie spodziewając. A otrzymacie wielką zapłatę i będziecie synami Najwyższego. On bowiem jest łaskawy dla niewdzięcznych i złych. (36): Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec. [Biblia Paulistów, Łk 6]

A SJ nawet sie nie przywitają ani nic a Jezus co nauczał?
Abstrahując od głupich nauk CK nie wyrywaj z Biblii co chcesz.
Pan Jezus nigdy nie powiedział, że mamy patrzeć np. jak gwałcą Twoją matkę
Te wersety co zapodałeś należy w kontekscie biblijnym rozumieć.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Listopad, 2019, 00:01 »
Od zawsze , długo przed Ezechielem aby posiąść moce "superbohaterów" , Bogów itp. należało wypić ich krew lub skosztować jego ciała, już długo przed napisaniem Biblii każde połączenie człowieka z jakimś tam bóstwem było krwawe, Biblia nic nowego nie wnosi do tego tematu.
Gdzie jest napisane w Biblii, że należy ją pić?
Biblia zabrania tego czynić.
Kto wierzy w Boga Prawdziwego nigdy krwii nie będzie spożywał.( nie mylić z transfuzją jak mylnie uważają ŚJ)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"