Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego  (Przeczytany 16680 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #150 dnia: 26 Lipiec, 2019, 10:24 »
Podkreślenie dodałem od siebie. Ulotki Ci się mocno zakotwiczyły. Niezaprzeczalny fakt.
Mało mnie interesuje bronienie Sebastiana - nie da mi za to złotówki.
Ale mam proste pytanie. Bo komplikować pytań już mi się nie chce.
Więc ono brzmi tak:
Czy Ty napisałeś cokolwiek do Pana Szeryfa Ziobro?
Podpowiem przy okazji możliwe odpowiedzi: tak/nie.

nie wiem z jakiej perspektywy spoglądacie na te ulotki,,ale one osiągnęły  swój cel
widoczne były wszędzie bynajmniej w moim regionie , ŚJ boją się ich jak ognia
ale ale właśnie część z nich  je czyta  8-) ,każda taka akcja daje wymierny efekt
nawet akacja która była w Goleniowie,choć była kilka lat temu to do dziś w kręgach ŚJ się o niej mówi,  jakie to było niebezpieczeństwo jak to odstępcy kłamali :)
takie akcje ulotki są dobre ponieważ edukują ludzi potrafią dotrzeć do umysłu i otworzyć oczy ludziom,na co w zasadzie patrzą zmanipulowani jednokanałowo.

myślę że w podobnej niewiedzy żyją nasi zwierzchnicy od podpisywania statutów oraz reprezentanci prawa
chociażby zapracowany nasz minister kochany Ziobro" ,myślę też że warto taki donos koło ratunkowe napisać do niego
aby też otworzył oczy i przejrzał czy organizacja wypełnia punkty podpisane z ministrem cyfryzacji"
czy działa zgodnie ze statutem ,oczywiście wykazując,dowody ,nie doktrynalne ale sprzeczne z formą do jakiej została powołana.
tak że dobrze stworzyć takie koło ratunkowe które pomoże władzom zwierzchnim otworzyć też oczy . na takie religijne AMBERGOLD

w innych państwach tej organizacji nie daje się statutu istnienia nie tylko z powodów religijnych obowiązujących w danym państwie
ale dlatego że wysuwany statut łamie podstawowe prawa wolności człowieka i nie tylko, nie tylko w Rosji jest zakazana
ale i w większej części świata około 70%,sami amerykanie i Australijczycy zaczynają się przyglądać jakie fo-pa 
strzelono podpisując statuty,obecnie zastanawiają się jak to g...o wykręcić z powrotem
dokładnie widać to  w filmie na komisji pedofilskiej w australi,kiedy to przesłuchujący pyta członka CK
"czy są w stanie zmienić swoje postępowanie w niektórych przypadkach",w stanach też już przyglądają sie WTSowi
myślę że do stworzenia jest takie narzędzie tego koła ratunkowego dla pana Ziobry, który też mógł by otworzyć oczy
czas też jest dobry,-"nie mów nikomu" ,powstają komisje , itd coś się zmienia,może organa prawa nie zlikwidują jej u nas
ale na pewno są władne wyprostować pokrętne unikanie odpowiedzialności,i wprowadzania własnych podpraw
ważniejszych niż obowiązujące w danym państwie ,
bo niestety taka regułą ŚJ się kierują , ważniejsze jest to co mówi CK

A CK już tyle powiedziało przez 100lat że więcej już w zasadzie nie musi,zamiary są doskonale znane.


« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2019, 10:44 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #151 dnia: 26 Lipiec, 2019, 10:48 »
I o to mi chodziło. Jeśli tak postąpiłeś, to bardzo dobrze. tego się trzymaj.
Ale pamiętaj - efekt nie jest gwarantowany.

Trochę lat na brzbiecie mam.

Świadomość wielu rzeczy również mam, i nic mnie tak nie kręci, jak opowieści dziwnej treści.

To forum jest potrzebne, mi osobiście wiele dało, natomiast, to jest moje zdanie oczywiście, nie lubię teoretyzowania tym bardziej w oczywistych kwestiach.

Wielość gładkich słówek, to nie ja, życie to nie opowieści lecz działanie.


Offline Sebastian

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Lipiec, 2019, 11:03 »
ja jestem zwolennikiem konkretów i stowarzyszenie któremu przewodzę koncentruje się na sprawach sądowych, tyle że zajmuje sie małymi konkretami.

napisze ogólnie że w jednej sprawie wspieramy ojca któremu ŚJ utrudniają orzeczone sądownie konktakty z dzieckiem, a w innej sprawie wspieramy poszkodowanych przez biznesmena będącego ŚJ który w swojej prywatnej firmie zatrudnia ŚJ i stosuje mobing oparty na praktykach znanych z jw.org

jest kilkanaście innych spraw sądowych o których nie napiszę bo obowiązuje mnie tajemnica i po prostu "nie chcę spieprzyć sprawy" rozgadując o niej zbyt wcześnie

jeśli chodzi o ulotki "dla Kowalskiego" popieram całym sercem (i nie tylko popieram teoretycznie ale praktycznie rozpowszechniłem sporo tych ulotek)

jeśli chodzi o działania prawne, tym musza zajmowac się fachowcy (a ja za fachowca w zakresie prawa NIE uważam się), dlatego Stowarzyszenie powołało wyspecjalizowany organ pod nazwą Experci i to właśnie oni (owi Experci) są uprawnieni reprezentować Stowarzyszenie przed sądami

wśród dotychczas pozyskanych Expertów mamy już m.in. kilka osób które legitymują sie nie tylko tytułem mgr prawa ale także ukończonymi aplikacjami prawniczymi a jedna z osób ma duży dorobek teoretyczny w postaci prac naukowych opublikowanych po polsku i po angielsku. Wśród Expertów mamy także osobę która w przeszłości wiele lat pełniła funkcję starszego zboru. 

Współpraca ekspercka kompetentnych prawników z osobami które są kompetentne w zakresie znajomości organizacji od środka - to jest realizowany przez Stowarzyszenie pomysł na skuteczność przed sądami.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2019, 11:37 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Lipiec, 2019, 11:40 »
ja jestem zwolennikiem konkretów i stowarzyszenie któremu przewodzę koncentruje się na sprawach sądowych, tyle że zajmuje sie małymi konkretami.

napisze ogólnie że w jednej sprawie wspieramy ojca któremu ŚJ utrudniają orzeczone sądownie konktakty z dzieckiem, a w innej sprawie wspieramy poszkodowanych przez biznesmena będącego ŚJ który w swojej prywatnej firmie zatrudnia ŚJ i stosuje mobing oparty na praktykach znanych z jw.org

jest kilkanaście innych spraw sądowych o których nie napiszę bo obowiązuje mnie tajemnica i po prostu "nie chcę spieprzyć sprawy" rozgadując o niej zbyt wcześnie

jeśli chodzi o ulotki "dla Kowalskiego" popieram całym sercem (i nie tylko popieram teoretycznie ale praktycznie rozpowszechniłem sporo tych ulotek)

jeśli chodzi o działania prawne, tym musza zajmowac się fachowcy.

Jak opisałem wcześniej tak Ciebie czytałem, jak widać, nie do końca właściwie, co nie zmienia faktu, że taki odbiór Twych wpisów jest.

Dzięki za informację o Twym jednak nie teoretyzowaniu, ukłon w Twoim kierónku, co to są sprawy sądowe wiem, sam pisałem pozwy, obecnie jestem na etapie kolejnej sprawy, z kolejną firmą złodziei.

Me wcześniejsze wpisy nie dotyczyły w ogóle spraw prawnych ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2019, 11:42 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #154 dnia: 26 Lipiec, 2019, 13:43 »
ja jestem zwolennikiem konkretów i stowarzyszenie któremu przewodzę koncentruje się na sprawach sądowych, tyle że zajmuje sie małymi konkretami.

jeśli chodzi o działania prawne, tym musza zajmowac się fachowcy (a ja za fachowca w zakresie prawa NIE uważam się), dlatego Stowarzyszenie powołało wyspecjalizowany organ pod nazwą Experci i to właśnie oni (owi Experci) są uprawnieni reprezentować Stowarzyszenie przed sądami

wśród dotychczas pozyskanych Expertów mamy już m.in. kilka osób które legitymują sie nie tylko tytułem mgr prawa ale także ukończonymi aplikacjami prawniczymi a jedna z osób ma duży dorobek teoretyczny w postaci prac naukowych opublikowanych po polsku i po angielsku. Wśród Expertów mamy także osobę która w przeszłości wiele lat pełniła funkcję starszego zboru. 

żaden prawnik ani armia prawników we współpracy nie będzie sama wstanie osiągnąć zamierzonego celu,nie będzie w stanie nawet ułożyć planu skutecznego działania ,przez lata WTS uwił sobie pokrętne gniazdo pajęczych trików,które chcąc na jego pograniczu z wymyślona doktryną chcieli i wprowadzali w życie aż się pogubili

każde takie działanie w stosunku do organizacji mające na celu wykazanie jej pokrętnych machinacji pod-prawnych
wymaga ścisłej współpracy z człowiekiem który był w organizacji lata na różnych szczeblach najlepiej..mało tego...
takiego człowieka co dostrzegał od dawna manipulację jakie wprowadza do zborów WTS i potrafi je przedstawić rzeczowo
dopiero potem po opracowaniu wspólnego planu ,chlas... w ryja orgowskiego(wybaczcie że tak mówię ale kłamca jakoś mi tak ze świną się kojarzy), to tak z doświadczenia piszę ,bo wiem jakie pisma jak budowane są ,lub jakie najbardziej   osiągają swój cel.

a że  WTS ma ryja to się ze mną zgodzicie? :D ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2019, 13:50 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Sebastian

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #155 dnia: 26 Lipiec, 2019, 15:08 »
na poziomie emocjonalnym zgadzam się z przedmówcą

w zakresie tego że trzeba miec plan działania także zgadzam się z przedmówcą

w zakresie tego że trzeba mieć ludzi którzy w przeszłości pełnili wysokie funkcje w organizacji także zgadzam się z przedmówcą

co więcej: jestem w trakcje budowy szerszego planu działania a oprócz tego równolegle realizuję serie malutkich konkretów (takich jak kontakty konkretnego ojca z konkretnym dzieckiem)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #156 dnia: 26 Lipiec, 2019, 15:48 »
żaden prawnik ani armia prawników we współpracy nie będzie sama wstanie osiągnąć zamierzonego celu,nie będzie w stanie nawet ułożyć planu skutecznego działania ,przez lata WTS uwił sobie pokrętne gniazdo pajęczych trików,które chcąc na jego pograniczu z wymyślona doktryną chcieli i wprowadzali w życie aż się pogubili

każde takie działanie w stosunku do organizacji mające na celu wykazanie jej pokrętnych machinacji pod-prawnych
wymaga ścisłej współpracy z człowiekiem który był w organizacji lata na różnych szczeblach najlepiej..mało tego...
takiego człowieka co dostrzegał od dawna manipulację jakie wprowadza do zborów WTS i potrafi je przedstawić rzeczowo
dopiero potem po opracowaniu wspólnego planu ,chlas... w ryja orgowskiego(wybaczcie że tak mówię ale kłamca jakoś mi tak ze świną się kojarzy), to tak z doświadczenia piszę ,bo wiem jakie pisma jak budowane są ,lub jakie najbardziej   osiągają swój cel.

a że  WTS ma ryja to się ze mną zgodzicie? :D ;)

Pełna zgoda.

Według SJP: "............. Krowa ma łeb, pies ma pysk, a świnia ma ryj", i to jaki, zależy jeszcze jaka, świnia?


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #157 dnia: 04 Wrzesień, 2019, 13:24 »
Senat za państwową komisją ds. pedofilii. Ustawa przyjęta bez poprawek
31.08.2019, 13:33Polska

Senat za państwową komisją ds. pedofilii. Ustawa przyjęta bez poprawekPAP/Rafał Guz
Facebook
Twitter
Wykop
Komentarze
Senat przyjął w sobotę bez poprawek ustawę o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15. Pierwszy raport komisja ma opracować w ciągu roku od dnia wejścia ustawy w życie.

Posłowie zgodzili się na państwową komisję ds. pedofilii
Posłowie zgodzili się na państwową komisję ds. pedofilii
Za ustawą głosowało 53 senatorów, trzech było przeciw, a sześciu wstrzymało się od głosu.

 

Sejm uchwalił ustawę w piątek wieczorem. W sobotę rozpatrywała ją senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji. Członkowie komisji zarekomendowali przyjęcie ustawy bez poprawek.

 

Podsekretarz stanu w KPRM Tomasz Szczegielniak podczas posiedzenia komisji wskazywał, że ustawa jest przede wszystkim "wyrazem reakcji państwa na olbrzymie oczekiwanie społeczne, aby zadośćuczynić tym wszystkim, którzy jako małoletni, jako dzieci zostali pokrzywdzeni przestępstwami pedofilskimi, a sprawcy tych ohydnych czynów ze względu na upływ czasu i przedawnienie zostali anonimowi i bezkarni".

 

"Należy zrobić wszystko, aby przywrócić ofiarom poczucie czci i godności"

 

"Poczucie sprawiedliwości nakazuje, aby każde działanie skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci, mimo upływu lat nie było chronione tajemnicą i nie uległo zapomnieniu. Ofiary, które dopiero jako osoby dorosłe po ukończeniu 30 lat mają odwagę mówić o doznanych w dzieciństwie krzywdach, pozostają niestety często w poczuciu naruszenia ich czci, praw i godności z uwagi na brak możliwości ścigania sprawców z powodu upływu terminu przedawnienia. Należy zrobić wszystko, aby przywrócić im to poczucie czci i godności, aby nie było tak, że wstydzą się ci, wobec których popełniono przestępstwo. Chodzi o to, by wstydzili się i ponieśli odpowiedzialność ci, którzy dopuścili się tych ohydnych i bulwersujących czynów" - powiedział Szczegielniak.

 

Zaznaczył, że w wyjaśnianiu nadużyć seksualnych wobec dzieci ustawa "nie ogranicza się do jednej grupy zawodowej czy społecznej, jak być może chcieliby niektórzy". "Odpowiedzialności zostanie poddany każdy, kto dopuścił się przestępstw pedofilii, bez względu na wykonywany zawód, wykształcenie, czy przynależność do określonej grupy społecznej" - dodał.

 

Do zadań komisji będzie należało m.in. wydawanie postanowień o wpisie do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zawiadamianie odpowiednich organów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa pedofilii, ale także o przypadkach niezawiadomienia właściwego organu o podejrzeniu przestępstwa pedofilii. Komisja będzie też identyfikować zaniedbania i zaniechania w wyjaśnianiu przypadków nadużyć seksualnych.

 

Działalność prewencyjna i edukacyjna

 

Chodzi o zaniedbania i zaniechania organów państwa, organizacji pozarządowych, podmiotów i instytucji prowadzących działalność edukacyjną, wychowawczą, opiekuńczą, kulturalną i związaną z kulturą fizyczną, wypoczynkiem i leczeniem, a także samorządów zawodowych, kościołów oraz związków wyznaniowych, w tym kościelnych osób prawnych oraz osób prywatnych. Zadaniem komisji będzie również prowadzenie działalności prewencyjnej i edukacyjnej.

 

Komisja ma być organem niezależnym od innych organów władzy państwowej. Ma się składać z siedmiu członków: trzech – powołanych przez Sejm większością trzech piątych w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów; jednego – powołanego przez Senat większością trzech piątych głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów, a także po jednym członku powołanym przez prezydenta, premiera i rzecznika praw dziecka.

 

Członkowie komisji będą musieli m.in. posiadać wyższe wykształcenie prawnicze, medyczne lub psychologiczne oraz "cieszyć się nieposzlakowaną opinią". W komisji nie mogą zasiadać m.in. posłowie, senatorowie, posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz osoby zajmujące kierownicze stanowisko państwowe.

 

Kadencja komisji trwać będzie 7 lat

 

Wśród podmiotów, które będą mogły zgłaszać kandydatów na członków komisji, wskazano: Naczelną Radę Adwokacką, Krajową Radę Radców Prawnych, Krajową Radę Sądownictwa, Krajową Radę Prokuratorów, Naczelną Izbę Lekarską, Krajową Izbę Psychologów oraz organizacje pozarządowe, których zadania statutowe przez co najmniej dwa lata obejmowały działania związane z prawami dzieci, w szczególności związane z ochroną i przeciwdziałaniem przemocy, w tym seksualnej.

 

Kandydatów na członków komisji powoływanych przez Sejm mogą zgłaszać także Marszałek Sejmu lub co najmniej 35 posłów. Z kolei kandydatów na członka Komisji powoływanego przez Senat może zgłaszać także Marszałek Senatu lub co najmniej 7 senatorów.

 

Przewodniczącego komisji wybierać będzie – spośród członków komisji – Sejm zwykłą większością głosów. Kadencja komisji trwać będzie siedem lat. W pracach komisji będzie mógł brać udział, z głosem doradczym i na zaproszenie przewodniczącego, przedstawiciel rzecznika praw obywatelskich.

 

"Każdy może zgłosić Komisji podejrzenie popełnienia nadużycia seksualnego"

 

Zgodnie z ustawą "każdy może zgłosić Komisji podejrzenie popełnienia nadużycia seksualnego lub podejrzenie niezawiadomienia właściwego organu o podejrzeniu popełnienia nadużycia seksualnego". Zgłoszenie może być wnoszone pisemnie, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Zgłoszenie takie komisja ma niezwłocznie przekazywać prokuratorowi prokuratury właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby poszkodowanej.

 

W przypadku wszczęcia postępowania sądowego komisji przysługuje prawo wglądu do akt sądowych oraz uzyskiwania informacji o prowadzonym postępowaniu. Komisja może także uczestniczyć w prowadzonym postępowaniu na prawach oskarżyciela posiłkowego (za zgodą osoby poszkodowanej lub jej opiekuna prawnego).

 

Ustawa ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Pierwszy raport komisja opracowuje i udostępnia w terminie roku od dnia wejścia ustawy w życie.

WIDEO - "Pana ojciec był działaczem PZPR-u" vs. "jeden z największych PiS-owskich chamów"

Wyłącz oprogramowanie do blokowania reklam, aby obejrzeć ten materiał

Dzięki reklamom wszystkie nasze materiały możesz oglądać za darmo. Sprawdź jak wyłączyć blokowanie reklam

SPRÓBUJ PONOWNIE
Nie używasz oprogramowania do blokowania reklam, lecz nadal nie możesz odtworzyć materiału? Sprawdź połączenie z Internetem i spróbuj ponownie

Odtwórz
WyciszGłośność

  Tryb pełnoekranowy
las/ PAP
KOMISJA DO SPRAW PEDOFILIIPOLSKASEJMSENAT
Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?
Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Dostępne w Google Play
Pobierz z App Store
Komentarze

Skazany za pedofilię kardynał Pell wróci do więzienia o zaostrzonym rygorze
21.08.2019, 14:18Świat
Skazany za pedofilię kardynał Pell wróci do więzienia o zaostrzonym rygorzeAP
Facebook
Twitter
Wykop
Komentarze
Sąd w australijskim stanie Wiktoria odrzucił w środę apelację złożoną przez kardynała George'a Pella i utrzymał marcowy wyrok sześciu lat więzienia za czyny pedofilii sprzed ponad dwóch dekad. 78-letni dostojnik pozostanie w zakładzie karnym. W reakcji na decyzję sądu Watykan oświadczył w środę, że przyjmuje to do wiadomości i przypomniał, że dostojnik zawsze twierdził, że jest niewinny.

Skazany za pedofilię kard. George Pell wniósł apelację. Wyrok jest "nieuzasadniony"
Skazany za pedofilię kard. George Pell wniósł apelację. Wyrok jest "nieuzasadniony"
Kardynał Pell został skazany za czyny pedofilii wobec dwóch trzynastoletnich chórzystów, których miał dopuścić się w zakrystii w katedrze świętego Patryka w Melbourne w 1996 roku. To najwyższy dostojnik Kościoła skazany za pedofilię.

 

Akt oskarżenia sporządzono na podstawie zeznań jednej z ofiar; drugi mężczyzna zmarł przed kilkoma laty.

 

Od początku swej sprawy sądowej kardynał Pell, do niedawna jeden z najbliższych i najbardziej wpływowych współpracowników i doradców papieża Franciszka, utrzymywał, że jest niewinny.

 

Dostojnik wraca do więzienia o zaostrzonym rygorze, w którym przebywa od pięciu miesięcy. Może jeszcze zaskarżyć decyzję w Sądzie Najwyższym Australii.

 

Na mocy wyroku z marca będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie w październiku 2022 roku, gdy będzie miał 81 lat.

 

Oświadczenie Watykanu

 

- Potwierdzając swój szacunek dla australijskiego wymiaru sprawiedliwości, jak oświadczono to 26 lutego po ogłoszeniu wyroku pierwszej instancji, Stolica Apostolska przyjmuje do wiadomości decyzję o oddaleniu apelacji kardynała George'a Pella - stwierdził dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni.

 

- W oczekiwaniu na zapoznanie się z ewentualnymi dalszymi krokami postępowania sądowego Stolica Apostolska przypomina, że kardynał zawsze podkreślał swoją niewinność i że ma prawo odwoływać się do Sądu Najwyższego - dodał.

 

Zaznaczył też, że "przy tej okazji Stolica Apostolska wraz z Kościołem w Australii potwierdza swoją bliskość z ofiarami wykorzystywania seksualnego i zaangażowanie na rzecz tego, by za pośrednictwem właściwych władz kościelnych ścigać członków duchowieństwa, którzy są za nie odpowiedzialni".

 

Odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące decyzji w sprawie kardynała Pella, Bruni wyjaśnił: "Tak jak w innych sprawach, Kongregacja Nauki Wiary czeka na wyniki trwającego procesu i definitywne zakończenie postępowania sądowego we wszystkich instancjach zanim zajmie się tym przypadkiem".

 

- Jak oświadczyło biuro prasowe 26 lutego, Ojciec Święty potwierdził środki zapobiegawcze zastosowane wobec kardynała George'a Pella po jego powrocie do Australii, czyli zgodnie z obowiązującymi normami zakaz publicznego pełnienia posługi i wszelkiego kontaktu z nieletnimi - dodał Bruni.

 

Pell był "watykańskim ministrem finansów"

 

Dostojnik, urodzony w 1941 roku w australijskim Ballarat, był biskupem pomocniczym Melbourne w latach 1987–1996, a następnie do 2001 roku metropolitą tego miasta. W latach 2001-2014 był arcybiskupem metropolitą Sydney, mianowanym kardynałem przez Jana Pawła II.

 

Franciszek mianował go w 2013 roku członkiem Rady Kardynałów, a rok później prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej, czyli watykańskim "ministrem finansów".

 

Franciszek zakazał Pellowi publicznego pełnienia posługi

 

Początkowo australijski wymiar sprawiedliwości prowadził śledztwo w jego sprawie w związku z zarzutami tuszowania czynów wykorzystywania i wysłuchał jego zeznań, w których zapewniał, że nie wiedział o takich zdarzeniach w swojej diecezji.

 

W 2017 roku kardynał Pell został formalnie oskarżony o czyny seksualnego wykorzystania nieletnich. Papież urlopował go na czas procesu, a później zdymisjonował go.

 

Gdy na początku tego roku purpurat został uznany jednomyślnie winnym pedofilii przez ławę przysięgłych sądu pierwszej instancji, otrzymał od Franciszka zakaz publicznego pełnienia posługi i kontaktów z nieletnimi.

 

"Kardynał Pell zapewniał wielokrotnie o swej niewinności"

 

Jak tłumaczył w lutym Watykan, są to "środki zapobiegawcze" zastosowane w oczekiwaniu na definitywne potwierdzenie faktów. Wyjaśniono, że Stolica Apostolska przyjmuje do wiadomości wyrok pierwszej instancji w sprawie kardynała Pella.

 

- To wiadomość bolesna, która - czego jesteśmy świadomi - wstrząsnęła bardzo wielu osobami nie tylko w Australii - oświadczył ówczesny watykański rzecznik Alessandro Gisotti. Zapewnił też, że "jak zostało to potwierdzone przy innych okazjach, zachowujemy najwyższy szacunek dla australijskich władz sądowych".
ŹRÓDŁO: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-31/bedzie-panstwowa-komisja-ds-pedofilii-senat-za/

 

- W imię tego szacunku oczekujemy teraz na wynik procesu apelacyjnego przypominając, że kardynał Pell zapewniał wielokrotnie o swej niewinności i ma prawo do obrony aż do ostatniej instancji - oznajmił watykański rzecznik.

 

Stolica Apostolska zapowiedziała też proces kanoniczny dostojnika. Może on zakończyć się usunięciem ze stanu kapłańskiego. W środę spodziewane jest oświadczenie Watykanu w sprawie orzeczenia sądu stanu Wiktoria."

Witaj Awario.

Skoro ustawa została przyjęta, czas zacząć pisanie stosownych pism.
Są osoby które się podpiszą pod pismem.
Resztę ustalamy na priv, lub przez fona
 
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2019, 13:26 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #158 dnia: 04 Wrzesień, 2019, 13:37 »
załóżcie jakąś grupe na skype albo whatsapp bo tak się zamęczymy na śmierć
myślę że nawet mogli byśmy w ten sposób wyprodukować coś zbiorowo

oczywiście że trza coś nasmarować bo nas konkurencja ubiegnie a oni tam też bajzel mają
zawsze najlepiej na koniec roku w tzw samorządówkach oddać bo na pocżątku roku dzielą kasę
a i jeszcze jak bedą zabezpieczać wts na kary to nie starczy, zawsze czym pierwszy tym lepszy
jeżeli chodzi opedofili to dobrze by było z kilka ofiar znaleźć w PL tej bożej organizacji.
ztego co pamiętam to oni chyba na razie dostali 11mln na rozwój a to nie dużo
zapewne nie zaszaleją za tą kasę ,ludzi też dużo nie zatrudnią,tak że ważny jest czas
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2019, 13:53 wysłana przez UWAGA AWARIA »