Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: kto wybrał ciało kierownicze? i nad czym je ustanowił?  (Przeczytany 1234 razy)

Offline UWAGA AWARIA

kto wybrał ciało kierownicze? i nad czym je ustanowił?
« dnia: 28 Sierpień, 2019, 12:27 »
nie raz w wątkach przewija się myśl o ustanowieniu ciała kierowniczego,natomiast na stronach WTSu możemy przeczytać
-"Czym jest Ciało Kierownicze Świadków Jehowy?"
-"Jak funkcjonuje Ciało Kierownicze?"

potem coś napisali że "W I wieku n.e. niewielka grupa „apostołów i starszych w Jerozolimie” tworzyła ciało kierownicze."
to tyle.............
natomiast nigdzie w bibli nie ma takiego określenia ,irytuje mnie to że nie jestem pewien czy
oni w ogóle są w stanie uzasadnić słownie własne powołanie kto ich zamianował do przekazywania informacji i myśli
od Jezusa z nieba,mówiąc wprost że sa omylni że popełniają błędy,a zaraz potem że oddziały-wuje na nich duch Boży

poza stwierdzeniem że  "Dzisiejsze Ciało Kierownicze naśladuje ich przykład."
skąd to stwierdzanie że to wogóle Jezus się nimi posługuje?

z wyżej przytoczonych ::) tematów dostępnych na jw.org nie wynika że jest to jedyny
kanał łączności z Jezusem, i że nie będzie innego niewolnika oprócz WTSu

napisane jest jak jest zorganizowane,ale nie ma stwierdzenia z którego jasno by wynikało
że to jedyny kanał jakim posługuje się Jezus. Czyżby zmiana frontu?

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/cialo-kierownicze/
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/wola-jehowy/cialo-kierownicze-swiadkow-jehowy/


TEXT ZE STRONY WBIJA W FOTEL AKAPIT 6:
6. Z kim Jezus utożsamił kanał, którym się dziś posługuje do zaopatrywania swych „niewolników” w pokarm duchowy?

6 W tamtych czasach Bóg przekazał Objawienie swoim kanałem łączności, którego ziemską częścią był Jan. Dzisiaj w podobny sposób zaopatruje swych „niewolników” w pokarm duchowy. W wielkim proroctwie o zakończeniu systemu rzeczy Jezus utożsamił ziemską część składową tego kanału z „niewolnikiem wiernym i rozumnym, którego pan jego ustanowił nad domownikami, aby im w słusznym czasie dawał pokarm” (Mateusza 24:3, 45-47, NW). Właśnie ową klasą Jana posługuje się do odsłaniania sensu proroctw.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101988003#h=7:0-9:492
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2019, 13:15 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline bene

Odp: kto wybrał ciało kierownicze? i nad czym je ustanowił?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień, 2019, 13:15 »
Jak to kto wybrał ciało kerownicze najprawdopodobniej to zebranie akcjonariuszy choć do końca nie można być tego pewnym.
Zapewne nie uczynił tego Bóg bowiem zgodnie z słowami zapisanymi w Dziejach Apostolskich.
Piotr powiedział do nich: "Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa ku przebaczeniu waszych grzechów, a otrzymacie wspaniałomyślny dar ducha świętego. Bo obietnica jest dla was i dla waszych dzieci, i dla wszystkich w oddali – ilukolwiek przywoła do siebie Jehowa, nasz Bóg" Dz 2:38-39 nwt-pl
 A wierni, którzy przyszli z Piotrem – ci z obrzezanych – zadziwili się, ponieważ wspaniałomyślny dar ducha świętego został wylany także na ludzi z narodów. Słyszeli bowiem, jak mówią językami i wywyższają Boga Dz 10:45-46 nwt-pl
Z tego co się oriętuję to ani członkowie Ciała Kierowniczego ani też akcjonariusze takiego wspaniałomyśnego daru od Boga nie otrzymali.
 

Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline dziewiatka

Odp: kto wybrał ciało kierownicze? i nad czym je ustanowił?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpień, 2019, 08:25 »
Historia CK już nie datuje się od pierwszego  wieku tylko początku dwudziestego.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: kto wybrał ciało kierownicze? i nad czym je ustanowił?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpień, 2019, 13:01 »
Kto wybrał ciało kierownicze?

Jak to kto? Sami siebie wybrali i sami siebie ustanowili nad całym mieniem duchowym i ziemskim.Nie pamiętam, ale strażnica prawdo podobnie z roku 2007 o tym opisywała szeroko, że to Pan ich ustanowił na całym mieniem ziemskim. Najpierw szeroki opis, następnie na potwierdzenie swej tezy, wrzutka w postaci werset, wyrwanego z kontekstu zresztą.
Dlatego też te kanalie przywłaszczyli sobie sale królestwa na całym świecie, by "kroić" kasę, na otumanionym ludzie.

Zastanawia mnie kiedy Minister Sprawiedliwości, zabierze się za to bagno szumowin które skrzętnie kręci Statutami by wyjść na swoje.
Jadą po gzymsie, ciekawe kiedy spadną. Może by tak CBA wjechało do Nadarzyna i zrobiło kipisz w gnieździe diabła.

Dziś zostawiłem w kolejnym kościele 250 ulotek, proboszcz z przyjemnością przyjął i zrozumieniem informację o ukrywaniu pedofilii w sekcie świadków jehowy.
Zajechałem jeszcze do parafii w Roju koło Żor, ale proboszcza nie zastałem, i tam zostawię, ponieważ z kilkoma proboszczami sąsiednich parafii, mogę napisać że doszedłem do porozumienia, a to działa mobilizująco.

Informacja, informacja jeszcze raz informacja do społeczeństwa ma iść.
Ludzie NIC NIE WIEDZĄ, o tej sekcie, takie fakty.

Na podobę nieuczciwego sprzedawcy to rynek go wykluczy, potrzeba tylko czasu.
Podobnie tu, gdy społeczeństwo nabędzie wiedzy o sekcie, to będzie tak zwanym głosicielom ;D :o, pokazywać środkowy palec.

I o to toczy się gra. By uruchomić reakcję łańcuchową.
Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2019, 13:03 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: kto wybrał ciało kierownicze? i nad czym je ustanowił?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpień, 2019, 13:11 »
nie wiem ale jak tak sobie resumuję w głowie to WTS za tłumaczenie zwierzchnictwa
powinien dostać nobla....bo to coś w stylu ...zobaczcie jak mi Bóg błogosławi
mam fabrykę zatrudniam 1000pracownków to mnie bóg wybrał,mną sie posługuje
i moja firma już nie długo przejmie rząd nad światem,wtedy zniosę renty i emerytury każdemu dam po 10tys euro
i nastanie raj ... :o
a moja firma wtedy będzie królować z Jezusem w niebie,nie będziecie musieli już zapierdzielać u mnie w fabryce
ale dziś jest to doniosła chwila każdy z was musi zapierdzielać obligatoryjnie nadgodziny z dwoma cyframi,bo czas jeszcze nie nadszedł
 
a i tu stawiam dwie skrzynki nie musicie do nich wrzucać
ale kto do nich nie wrzuci to znaczy że nie popiera mojego projektu i może zostać wypierdzielony na zbity pysk
wybór oczywiście należy do ciebie jest dobrowolny

i mówię wam tą całą nowiną będziecie szantażowani po świcie" 8-)
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2019, 13:22 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline dziewiatka

Odp: kto wybrał ciało kierownicze? i nad czym je ustanowił?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpień, 2019, 16:11 »
Jakoś się musieli nazwać przez długie lata Russella uznawano za niewolnika,potem było różnie zarząd ,wszystkich pomazańców ,których reprezentowało CK i znowu powrót CK jest niewolnikiem.Podobnie było z zakresem władzy Nad mieniem Pana część ziemska potem całe mienie i znowu skróciło się do tu i teraz by po ucisku przejąć całość jako w spół królowie.Za każdą zmianą było mocne uzasadnienie biblijne.Dzisiaj te chłopki roztropki niczym się nie przejmują ,jak tylko mają taką fantazję to dokoptują sobie kolegę i razem będą pić to co ten łysy kupił.