WSZYSTKO INNE > NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział

SJ ugrupowanie niechrześcijańskie

(1/3) > >>

Aliki:
Zauważyłam że SJ przez jakiś czas, być może nawet długi, mieli w nazwie swego związku wyznaniowego słowo CHRZEŚCIJAŃSKI. Wychwyciłam już przeglądając listy z BO do starszych, kiedy to się zmieniło.
Interesuje mnie jeszcze czy ktoś z Was zauważył zmianę na tablicach informacyjnych przy SK. Czy wszędzie było kiedyś napisane Chrześcijański zbór SJ Sala Królestwa a potem zmieniono to na SK Świadków Jehowy?
Ja w sekcie byłam oczywiście tak zahipnotyzowana, że na coś takiego nie zwróciłam uwagi. Bardzo przydałby mi się materiał zdjęciowy.

josh82:
Usunęli kierownictwo Ducha Świętego, a teraz nawet przestali nazywać się Chrześcijanami. :D

HARNAŚ:
Skoro świadkowie nauczają , że Królestwo Boże nigdy na ziemię nie przyjdzie to po co im Sala Krolestwa ? Tak sie pogubili w zmienianiu nauk , że już sami nie wiedzą czy są chrześcijańscy czy już nie .

UWAGA AWARIA:
od lat  nie w smak było im stawiać się na równi z nominalnym chrześcijaństwem
nowy porządek ;D oni wiedzą że jak nie chrześcijanie to Barbarzyńcy ;D

HARNAŚ:
Dobra zacytuje Wam , bo widzę jak się nie możecie doczekać  ;D

Czasami słyszymy, jak bracia w swych wypowiedziach lub modlitwach mówią, że Królestwo Boże przyjdzie na ziemię. Czy jest to poprawne sformułowanie?
Jeżeli chodzi o ścisłość, Pismo Święte nie ujmuje tak tej sprawy. Królestwo Boże to rząd niebiański. (...) Królestwo to zostało ustanowione w roku 1914 w niebie i nigdy nie będzie przeniesione do przywróconego ziemskiego raju ani gdziekolwiek indziej. (...) Powinniśmy jednak pamiętać, że Królestwo nie przyjdzie na planetę Ziemię w sensie literalnym. Rząd Królestwa mieści się nie na ziemi, lecz w niebie” (Strażnica Nr 11, 1996 s. 31).


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej