Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów  (Przeczytany 1375 razy)

Offline PoProstuJa

Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« dnia: 23 Styczeń, 2020, 03:15 »
Tym razem nie o Świadkach, ale o wydawnictwie Baptystów.

Sprawa zrobiła się głośna w zasadzie dziś, gdy na Facebooku psycholog M. Komsta zamieściła zdjęcia z kontrowersyjnymi fragmentami książki "Pasterz serca dziecka" napisanej przez Pastora Tedda Trippa.

Pastor (mający dzieci i wnuki) udziela rad jak wychowywać dzieci i podaje instrukcję ich bicia - że trzeba ściągnąć im pieluchę czy kalesony, przełożyć przez kolano i dawać klapsy. Po czym zaleca po biciu przytulenie dziecka (widzicie jaki świr?!).

Jeżeli chodzi o wiek w jakim już można bić dziecko, to stwierdza, że mogą to być także dzieci, które jeszcze nie potrafią mówić (!)... i podaje przykład swojego 8-miesięcznego syna, który go nie posłuchał i pełzał w kierunku mebli, do których ojciec zakazał mu się zbliżać.
Jako akt nieposłuszeństwa podał  także przykład dziecka, które nie chce żeby mu zmieniono pieluchę...

Sprawa zrobiła się głośna na fejsie, zaczęły też o niej pisać portale informacyjne. Okazuje się, że wycofanych książek propagujących bicie dzieci jest więcej i większość z nich (jeśli nie wszystkie) zostały wydane przez wydawnictwa religijne (np. Vocatio)!

Książka "Pasterz..." została wydana przez wydawnictwo związane z Kościołem Baptystów.
Plusem jest szybka reakcja tego wydawnictwa, które wydało (po szumie medialnym) oświadczenie, że rozważa wycofanie książki.
A minusem jest to, że książka jest dostępna od 2009 roku i jakoś do tej pory nikt z wydawnictwa nie zauważył w niej niczego niestosownego skoro była dostępna w sprzedaży.

Serce mnie boli, że znowu zawaliło jakieś wyznanie religijne... chrześcijańskie!
Znowu (według książki) wyszło na to, że Bóg chce żeby dzieci bić i stosować wobec nich chore metody wychowywania (spierz goły tyłek dziecka na swoim kolanie, a potem je przytulaj). A ci którzy w to uwierzyli krzywdzą swoje dzieci.

Ten przykład przekonuje mnie ponownie, że na prawdę nie opłaca się formalnie należeć do żadnego związku wyznaniowego (nie chodzi mi o to że trzeba być niewierzącym... tylko wierzącym bez aktu przynależności do jakiejś religii/organizacji "na papierze")...
i później się tłumaczyć (i świecić za kogoś oczami) dlaczego wyznawcy mojej religii piszą takie głupoty w książkach!

Tu linki do artykułów (wklejam tylko dwa, ale jest ich dużo więcej, bo media podchwyciły temat):

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/oburzenie-po-ksiazce-pasterz-serca-dziecka-zdaniem-ekspertow-to-poradnik-zacheca-do/v6xdmd5

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/ksiazka-pasterz-serca-dziecka-porady-jak-bic-dzieci-oswiadczenie-wydawcy,1001689.html

Najlepiej też wejść na Fejsa tej pani Komsty, bo tam są zdjęcia konkretnych stron z książki i można zobaczyć to na własne oczy!

-------------------------
Edit:

Przed chwilą sprawdziłam stronę internetową wydawnictwa Słowo Prawdy - książka nadal na niej widnieje (za 20 zł) choć nie jest dostępna do zakupu (może im się nakład skończył?!).
Oto jak książka została tam opisana:

http://slowoprawdy.pl/product.php?id_product=24

Dr Tedd Tripp jest pastorem i cenionym specjalistą w zakresie poradnictwa, wychowywania i duszpasterstwa. Jest mówcą konferencyjnym, prowadzi wiele szkoleń, seminariów. Jest ojcem trójki dzieci i dziadkiem siedmiorga wnucząt.

"Książka Pasterz serca dziecka uczy, jakie powinny być nasze cele wychowawcze oraz jak je osiągnąć: Jak wpajać dzieciom, co w życiu naprawdę się liczy i jak komunikować to słowem i czynem? Jak i o czym z nimi rozmawiać? Mówi o tym, czym jest komunikacja i dyscyplina, gdy stosowane są przez mądrze kochających rodziców. Pokazuje też jak zmieniają się wychowawcze cele w miarę, jak z niemowląt wyrastają dzieci, a z dzieci nastolatkowie. Książka Pasterz serca dziecka zmusi cię do zastanowienia się nad własnym modelem wychowania dzieci. Inspiruje do stawania się innym rodzicem. Uczy jak tego dokonać, pokazując zasady i ich zastosowanie."  - Fragment Słowa Wstępnego

 W ten sposób wypowiada się o niej pastor Robert Miksa ze Zboru Kościoła Baptystów w Gdańsku: "Bez właściwego zrozumienia tego, co dzieje się w sercu dzieci nie będziemy potrafili mu pomóc. Tedd Tripp, ojciec, pastor, doradca i dyrektor szkoły sięga do samej istoty - serca dziecka. ....w bardzo praktyczny sposób pokazuje, jak prawda Ewangelii może zmienić nie tylko zachowanie dziecka, ale całe jego życie. "

 ISBN: 9788386586141
format: A5
objętość: 196 stron
rok wydania: 2016


« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2020, 03:30 wysłana przez PoProstuJa »


Offline dziewiatka

Odp: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń, 2020, 08:29 »
Im więcej takich nawiedzonych debili tym lepiej ,przykro że dzieci dziś za to płacą.Nie szło by tego k**** przełożyć przez kolano i spuścić mu manto.Ciekawe czy zmieniłby zdanie dodatkowo zakazy i dowód winy przedstawiłby mu w języku który nierozumie .


Offline hiacynta

Odp: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń, 2020, 12:24 »
W imię religii zabijali w imię religii dopuszczają się złych rzeczy w imię religii ludzie cierpią a idźcie w cholerę ze wszystkimi religiami, zdelegalizować przywódców religijnych na szubienice, a jak ktoś chce wierzyć to w swojej chałupie takie jest moje zdanie 😠


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń, 2020, 14:22 »
Witaj hiacynta:
Święte słowa napisałaś, natomiast kto swoje przekonania opiera na tej księdze legend czyli Biblii to jest ....( nie wymienię po nazwie) w której przedstawiono prawie 90%:  przemoc, przelew krwi, wojna, mord, nawet ów samozwaniec opisany jako koronny świadek, widzimy okrutny sadystyczny mord jego osoby, ubarwiony pięknymi słowami, zastanawiam się gdzie tu mowa o: uczciwości, pomocy, miłości i wsparcia duchowego - jak MY ex-sy sami jesteśmy poprzez owe nauki przeklęci, jako osiedleńcy na ''TRĘDOWATEJ wyspie"
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2020, 14:32 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline hiacynta

Odp: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń, 2020, 14:42 »
Dołączam się do twych słów  Nadaszyniaku w imię religii straciłam rodzinę a jeszcze człowieka gnębią dlaczego ja nigdzie nie należę a po co?? 20 lat należałam głęboko w to wierzyłam a teraz na ulicy wszyscy moi przyjaciele w cudzysłowiu, odwracają się ode mnie a kiedyś bywali na ciasteczku, grillu itd. Już mi religia bokiem wyszła teraz przynajmniej wiem na czym stoję 🙂
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2020, 14:44 wysłana przez hiacynta »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń, 2020, 15:15 »
hiacynta: to bardzo smutne doświadczenie życiowe, prawie wszystko trzeba układać od nowa, gdyż klocki się rozsypały, to wielkie przedsięwzięcie czasami ponad siły. Jednak w tym wątku mamy inny temat BICIA dzieci.   :)


Offline hiacynta

Odp: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń, 2020, 15:42 »
🙂Tak poniosło mnie ale tak czy inaczej religia wyrządza wiele zła a smutne że dzieciom niewinnym istotom 🙂


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Poradnik jak bić dzieci - wydawnictwo Baptystów
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń, 2020, 16:35 »
(mtg): kto powiedział, ''RELIGIA TO OPIUM DLA LUDZKOŚCI '' myślę, że jakaś czerwona bestia  >:D