Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Światło  (Przeczytany 11540 razy)

Offline Brat Kardyga

Odp: Światło
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Sierpień, 2019, 22:51 »
Obserwuję Was  wielkie oko :)


Offline Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Sierpień, 2019, 22:53 »
To włącz się do dyskusji.Bo coś mało chętnych. :)


Offline Brat Kardyga

Odp: Światło
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Sierpień, 2019, 23:01 »
No wiesz sprawy wiary to ciężki kaliber i nie każdy może się z tym zmierzyć.
Ja Brata S. Matusiaka "Natana" bardzo lubiłem słuchać i dalej lubię słuchać.
Ma w sobie dużo pokory itp. itd jak mawiała by organizacja.
Do pogadania bo muszę iść do wanny się wykąpać  ;)


Ola

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Sierpień, 2019, 23:02 »
Ile w bibli jest bibli?


Offline Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #64 dnia: 17 Sierpień, 2019, 23:08 »
No wiesz sprawy wiary to ciężki kaliber i nie każdy może się z tym zmierzyć.
Ja Brata S. Matusiaka "Natana" bardzo lubiłem słuchać i dalej lubię słuchać.
Ma w sobie dużo pokory itp. itd jak mawiała by organizacja.
Do pogadania bo muszę iść do wanny się wykąpać  ;)
Bylem na takiej pogaduszce Natana. Tak samo naciąga jak ŚJ aby uzasadnić swoje zrozumienie.



Ile w bibli jest bibli?
Albo ile w biblii jest tego co bóg powiedział.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2019, 23:12 wysłana przez Gremczak »


Ola

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Sierpień, 2019, 23:16 »
Bylem na takiej pogaduszce Natana. Tak samo naciąga jak ŚJ aby uzasadnić swoje zrozumienie.


Albo ile w biblii jest tego co bóg powiedział.

Natan niech wykonuje swoją robotę trzeba dać żyć człowiekowi każdy niech robi to co dla niego ważne i co uważa za słuszne wtedy się człowiek  spełnia.

A ile w bibli słów Boga? Dobre pytanie.


Offline Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Sierpień, 2019, 23:23 »
Natan niech wykonuje swoją robotę trzeba dać żyć człowiekowi każdy niech robi to co dla niego ważne i co uważa za słuszne wtedy się człowiek  spełnia.


Nikt mu tego nie broni.
Widocznie niektórzy potrzebują takiej lulanki aby czuli się bezpiecznie.


Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Sierpień, 2019, 08:59 »


Natanie dobrze wiesz co było przyczyną wypowiedzenia tych słów przez Jezusa, więc dlaczego podajesz swą interpretację.

Na pewno nie to o czym piszesz.

Drogi "Widzę Mroki", ja nie podaję jakiejś prywatnej interpretacji. Prawie całe chrześcijaństwo zachodnie (katolicyzm i protestantyzm) w ślad za Anzelmem z Canterbury głosi, że Chrystus został ukarany przez Boga Ojca za nasze grzechy, tak jakby sam Jezus był grzesznikiem. To było największe cierpienie Chrystusa. Ale dzięki temu dokonuje się cudowna wymiana: nawracający się do Pana Jezusa człowiek, uwolniony zostaje od winy i kary, które już Jezus poniósł za niego jako ofiara zastępcza, a otrzymuje sprawiedliwość Chrystusa.
Proszę Cię, byś upewnił się, czy siłą przyzwyczajenia nie jesteś przywiązany do wykładni Towarzystwa Strażnica w tej czy innej kwestii.



Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Lemuel

Odp: Światło
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Sierpień, 2019, 09:19 »
Drogi "Widzę Mroki", ja nie podaję jakiejś prywatnej interpretacji. Prawie całe chrześcijaństwo zachodnie (katolicyzm i protestantyzm) w ślad za Anzelmem z Canterbury głosi, że Chrystus został ukarany przez Boga Ojca za nasze grzechy, tak jakby sam Jezus był grzesznikiem. To było największe cierpienie Chrystusa. Ale dzięki temu dokonuje się cudowna wymiana: nawracający się do Pana Jezusa człowiek, uwolniony zostaje od winy i kary, które już Jezus poniósł za niego jako ofiara zastępcza, a otrzymuje sprawiedliwość Chrystusa.
Proszę Cię, byś upewnił się, czy siłą przyzwyczajenia nie jesteś przywiązany do wykładni Towarzystwa Strażnica w tej czy innej kwestii.
Natanie, czy mógłbyś wytłumaczyć czym różni się nauka o ukaraniu Chrystusa za nasze grzechy od strażnicowej wykładni o okupie? Wydawało mi się, że chociaż tę rzecz Tow. Str. wyjaśnia poprawnie.
A może to są po prostu dwie równoległe, niewykluczające się nauki pisma?
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2019, 09:24 wysłana przez Lemuel »


Offline Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Sierpień, 2019, 09:29 »

Drogi "Widzę Mroki", ja nie podaję jakiejś prywatnej interpretacji. Prawie całe chrześcijaństwo zachodnie (katolicyzm i protestantyzm) w ślad za Anzelmem z Canterbury głosi, że Chrystus został ukarany przez Boga Ojca za nasze grzechy, tak jakby sam Jezus był grzesznikiem. To było największe cierpienie Chrystusa. Ale dzięki temu dokonuje się cudowna wymiana: nawracający się do Pana Jezusa człowiek, uwolniony zostaje od winy i kary, które już Jezus poniósł za niego jako ofiara zastępcza, a otrzymuje sprawiedliwość Chrystusa.
Proszę Cię, byś upewnił się, czy siłą przyzwyczajenia nie jesteś przywiązany do wykładni Towarzystwa Strażnica w tej czy innej kwestii.






To jest cały bóg biblijny.Bawi się zawsze kosztem innych.Karać niewinnych.Typowa mentalność żydowska.Oj nie dobrze to o nim świadczy.



Ola

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Sierpień, 2019, 09:52 »
Może warto się zastanowić, czy to Boga słowa są jota w jotę spisane, a może to ludzie którzy bawią się słowem pisanym by łatwiej było siać zamęt...


Offline Cytryna

Odp: Światło
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Sierpień, 2019, 11:36 »
No wiesz sprawy wiary to ciężki kaliber i nie każdy może się z tym zmierzyć.
Ja Brata S. Matusiaka "Natana" bardzo lubiłem słuchać i dalej lubię słuchać.
Ma w sobie dużo pokory itp. itd jak mawiała by organizacja.
Do pogadania bo muszę iść do wanny się wykąpać  ;)

Też lubię słuchać "Natana" i mimo zaliczenia do grona lubiących lulanie (wg kryteriów Gremczaka),nie ukrywam iż dużo wyniosłam dla siebie ,dla swojego zdrowia emocjonalnego.Tak wiec kłócić się tu nie będę ani wdawać w dyskusje.Podkreślam jedynie fakt,że dzięki "pogaduszkom" Szymona odzyskałam dużą miarę zdrowia po wybudzeniu.A słowa Twoje Gremczak :"Tak samo naciąga jak ŚJ aby uzasadnić swoje zrozumienie" są Twoimi odczuciami.Ja nie odbieram w ten sposób.Żadnemu człowiekowi nie chcę już dać się zniewolić,nie przyjmuje bezkrytycznie każdego zdania "Natana".niemniej doceniam te fakty,które mi pomogły.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Sierpień, 2019, 12:10 »
Tworzymy obozy, tego lubię bo.....tamtego nie ponieważ.....

Tak prawdę napisawszy, nikt nie wie co było przyczyną wypowiedzenia przez Jezusa tych słów.

To C.K. wie, i bawią mnie osobiście na maxa.

Każdy kto próbuje tłumaczyć, zestawiając odpowiednie wersy, robi to samo co cielec z Warwick.

Świadczy to o jego pysze, czy jak kto woli zarozumiałości.

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że Biblia tworzy niewolników.

Co to za Bóg, mówi do mnie, "bądź posłuszny a ja ci dam raj", oczywiście pole do nadużyć i co najgorsze miliardy ofiar, cierpień, płaczu i wspaniałą odpowiedź ;D, Bóg dopuszcza cierpienia.

Dziękuję za takiego ojca.

Kleryk, dziękuję za książkę BÓG UROJONY.


Ola

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Sierpień, 2019, 12:14 »
Tworzymy obozy, tego lubię bo.....tamtego nie ponieważ.....

Tak prawdę napisawszy, nikt nie wie co było przyczyną wypowiedzenia przez Jezusa tych słów.

I dlatego przestałam czytać biblię i jej zawierzać. Ale SZANUJĘ tych którzy poświęcają swój czas by ją zrozumieć i próbują ją tłumaczyć bo ja tego bym logicznie nie potrafiła zrobić.


To C.K. wie, i bawią mnie osobiście na maxa.

Każdy kto próbuje tłumaczyć, zestawiając odpowiednie wersy, robi to samo co cielec z Warwick.

Świadczy to o jego pysze, czy jak kto woli zarozumiałości.

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że Biblia tworzy niewolników.

Co to za Bóg, mówi do mnie, "bądź posłuszny a ja ci dam raj", oczywiście pole do nadużyć i co najgorsze miliardy ofiar, cierpień, płaczu i wspaniałą odpowiedź ;D, Bóg dopuszcza cierpienia.

Dziękuję za takiego ojca.

Kleryk, dziękuję za książkę BÓG UROJONY.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Sierpień, 2019, 12:17 »


Czyli szanujesz ciało kierownicze.

Twe prawo.