Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Światło  (Przeczytany 11569 razy)

Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Sierpień, 2019, 17:46 »


Tak naprawdę to oczekuję odpowiedzi od Natana. 
Bo do niego było skierowane pytanie.
Ale widzę ,że coś nie kwapi się podjąć dyskusji.
 Nie wiem czego się obawia.

Niczego się nie obawiam. Jestem po prostu na urlopie.

Odpowiadam cytatem:
BW List do Hebrajczyków 10:38: "A sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; Lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania.".

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Storczyk

Odp: Światło
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Sierpień, 2019, 17:53 »
Gremczk zyjemy w świecie w ktorym sa zdeklarowani wyznawcy szatana ....Poza tym ciemiezy się ludzi i uciska  swiadomie  ,aby odebrac ostatki godnosci (chocby taka sekta jw.org i wiele innych ).Oszukuja ludzi wyzyskuja na żywca. Miliarder łyżkę od geby biednemu zabierze .O tym pisze.Zdecydowałam :) Z Biblii wynika ,  ze bedzie Sądził, ale Cel nadrzedny Zbawca Świata.Odczytuj to jak uważasz .


Online Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Sierpień, 2019, 18:01 »
Gremczk zyjemy w świecie w ktorym sa zdeklarowani wyznawcy szatana ....Poza tym ciemiezy się ludzi i uciska  swiadomie  ,aby odebrac ostatki godnosci (chocby taka sekta jw.org i wiele innych ).Oszukuja ludzi wyzyskuja na żywca. Miliarder łyżkę od geby biednemu zabierze .O tym pisze.Zdecydowałam :) Z Biblii wynika ,  ze bedzie Sądził, ale Cel nadrzedny Zbawca Świata.Odczytuj to jak uważasz .
Ja odczytuję tak jak jest napisane.
Jeśli chodzi o ciemiężców . To Jezus nie jest wcale lepszy od nich. Popiera ich. "Co Cezara to Cezarowi A co boże to bogu.Jak ja pracuję to dlaczego moją częśc mam oddać Cezarowi, co mu do tego, czy to jego? . To moje.





Niczego się nie obawiam. Jestem po prostu na urlopie.

Odpowiadam cytatem:
BW List do Hebrajczyków 10:38: "A sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; Lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania.".

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
To są słowa Pawła.A co ma  dusza Pawła do mnie. Pokaz mi sprawiedliwego. Czy istnieje taki?
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2019, 18:17 wysłana przez Gremczak »


Offline Storczyk

Odp: Światło
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Sierpień, 2019, 18:22 »
Ja odczytuję tak jak jest napisane.
Jeśli chodzi o ciemiężców . To Jezus nie jest wcale lepszy od nich. Popiera ich. "Co Cezara to Cezarowi A co boże to bogu.Jak ja pracuję to dlaczego moją częśc mam oddać Cezarowi, co mu do tego, czy to jego? .

To są słowa Pawła.A co ma  Z dusza Pawła do mnie.
Podatki maja swoj sens jedynie powinny byc wieksze dla bogaczy i minimalne dla przecieniaka.Piszę o swiadomym dzialaniu wbrew drugiemu czlowiekowi.


Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Sierpień, 2019, 18:25 »
Gremczak, chodzi o usprawiedliwienie z wiary dzięki łasce Bożej.



Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Online Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Sierpień, 2019, 19:19 »
Podatki maja swoj sens jedynie powinny byc wieksze dla bogaczy i minimalne dla przecieniaka.Piszę o swiadomym dzialaniu wbrew drugiemu czlowiekowi.
Ja nie mówię o sensie podatków.Ja się skupiam na wypowiedzi Jezusa.Co Cezara to Cezarowi.Przecież  to co ja zarobie to jest moje.
 Nie Cezara.

Gremczak, chodzi o usprawiedliwienie z wiary dzięki łasce Bożej.



Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka






Odpowiadam cytatem:
BW List do Hebrajczyków 10:38: "A sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; Lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania.".

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Rozróżniasz takie pojęcie sprawiedliwy od usprawiedliwiony?Czy dla Ciebie to, to samo?
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2019, 19:31 wysłana przez Gremczak »


Offline Storczyk

Odp: Światło
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Sierpień, 2019, 19:39 »
Jezus odpowiedział pytaniem ?Czyja to podobizna na monetcie ?Odpowiedzieli Cezara ,"to oddajcie Cezarowi co. Cezara" logiczne co mial powiedzieć?To byl Rzym prawo mial podważyć ....Przyszedł w  innym Celu


Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Sierpień, 2019, 20:00 »


Rozróżniasz takie pojęcie sprawiedliwy od usprawiedliwiony?Czy dla Ciebie to, to samo?

Z łaski Bożej człowiek wierzący w Chrystusa jako Pana i Zbawiciela zostaje przez Boga uznany za sprawiedliwego. II List do Koryntian 5:21: "Tego, który nie miał nic wspólnego z grzechem, Bóg obciążył grzechem za nas, więc dzięki niemu uznał nas za sprawiedliwych.".
Człowiek usprawiedliwiony nie jest jednak faktycznie pod każdym względem sprawiedliwy. Sprawiedliwym staje się wewnętrznie i faktycznie dopiero dzięki uświęceniu, które trwa całe życie aż do śmierci.



Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Online Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Sierpień, 2019, 21:08 »
Jezus odpowiedział pytaniem ?Czyja to podobizna na monetcie ?Odpowiedzieli Cezara ,"to oddajcie Cezarowi co. Cezara" logiczne co mial powiedzieć?To byl Rzym prawo mial podważyć ....Przyszedł w  innym Celu
A czemu by nie miał prawa podważyć. Chociażby z tego powodu ,że ludzie byli uciskani przez to prawo. Które tak naprawdę było tylko dobre dla Cezara. Co, strach go ogarnął?Tym swoim postępowanie pokazał jak traktuje tych maluczkich.


Co do tej podobizny na monecie.
Tak idąc Twoją argumentacją.
To komu należy ją dzisiaj oddać ? Jaki na niej wizerunek?Orzełek. To co orłowi należy się ona?
 Weźmy banknoty.
Mieszko czy Chrobry.Też to dla nich


 



 "Tego, który nie miał nic wspólnego z grzechem, Bóg obciążył grzechem za nas, więc dzięki niemu uznał nas za sprawiedliwych.".




W którym momencie Jezus został obciążony grzechem?Dla mnie to istotne.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2019, 21:30 wysłana przez Gremczak »


Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Sierpień, 2019, 21:24 »
W którym momencie Jezus został obciążony grzechem?Dla mnie to istotne.
Kiedy umierał na krzyżu. Wówczas jako sprawiedliwy i bezgrzeszny poniósł winy wszystkich nas. To był dla Niego tak wielki ciężar, że zawołał do Ojca: "Boże Mój, Boże Mój, czemuś Mnie opuścił?".


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Online Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Sierpień, 2019, 21:35 »
Kiedy umierał na krzyżu. Wówczas jako sprawiedliwy i bezgrzeszny poniósł winy wszystkich nas. To był dla Niego tak wielki ciężar, że zawołał do Ojca: "Boże Mój, Boże Mój, czemuś Mnie opuścił?".


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ale tam nic takiego nie ma ,że został obciążony grzechem.To tylko Ty sobie tak wymyśliłeś. Jakiś konkret chciałbym.


Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Sierpień, 2019, 21:57 »
Ale tam nic takiego nie ma ,że został obciążony grzechem.To tylko Ty sobie tak wymyśliłeś. Jakiś konkret chciałbym.
UBG Izajasza 53:5-6: "Lecz on był zraniony za nasze występki, starty za nasze nieprawości. Kara dla naszego pokoju była na nim, a jego ranami zostaliśmy uzdrowieni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas zboczył na swą drogę, a PAN włożył na niego nieprawość nas wszystkich.".

SZ 2 Koryntian 5:21: "Chrystus nigdy nie zgrzeszył, ale Bóg obciążył Go karą za nasze grzechy, abyśmy dzięki Niemu mogli zostać uniewinnieni przez Boga.".

SZ 1 Piotra 3:18: "Chrystus również doznał cierpień—raz na zawsze płacąc za ludzkie grzechy. Był niewinny, ale cierpiał za winnych, aby pojednać was z Bogiem. Poniósł fizyczną śmierć, ale został ożywiony przez Ducha.".
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2019, 21:59 wysłana przez Natan »


Online Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Sierpień, 2019, 22:14 »


SZ 2 Koryntian 5:21: "Chrystus nigdy nie zgrzeszył, ale Bóg obciążył Go karą za nasze grzechy, abyśmy dzięki Niemu mogli zostać uniewinnieni przez Boga.".

SZ 1 Piotra 3:18: "Chrystus również doznał cierpień—raz na zawsze płacąc za ludzkie grzechy. Był niewinny, ale cierpiał za winnych, aby pojednać was z Bogiem. Poniósł fizyczną śmierć, ale został ożywiony przez Ducha.".

Czy te słowa mówią o Jezusie.Bynajmniej.Chrystusów było wielu. Chrystus nigdy nie zgrzeszył.Zgrzeszył przeklinając drzewko ,które nie miało owocu, bo nie była na to pora.



UBG Izajasza 53:5-6: "Lecz on był zraniony za nasze występki, starty za nasze nieprawości. Kara dla naszego pokoju była na nim, a jego ranami zostaliśmy uzdrowieni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas zboczył na swą drogę, a PAN włożył na niego nieprawość nas wszystkich.".


To nie może dotyczyć Jezusa. Te słowa były spisane jak Jezusa jeszcze nie było na ziemi.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2019, 22:22 wysłana przez Gremczak »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Sierpień, 2019, 22:19 »
Kiedy umierał na krzyżu. Wówczas jako sprawiedliwy i bezgrzeszny poniósł winy wszystkich nas. To był dla Niego tak wielki ciężar, że zawołał do Ojca: "Boże Mój, Boże Mój, czemuś Mnie opuścił?".


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Natanie dobrze wiesz co było przyczyną wypowiedzenia tych słów przez Jezusa, więc dlaczego podajesz swą interpretację.

Na pewno nie to o czym piszesz.

Ważne że temat się rozkręcił i "Nowe światła" to nowe pomysły na przetrwanie kilku cwaniaków to fakt, bezsprzeczny fakt.

Mogli byśmy i miesiąc przesiedzieć przy ich literaturze i znajdziemy tylko potwierdzenie tego, że kombinowali i dalej to robią.

"Nowe światła" są dla wyzyskiwaczy z Warwick.


Online Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Sierpień, 2019, 22:23 »

Ważne że temat się rozkręcił

Coś było trzeba zrobić , bo nudy. ;D