INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

Kryzys swiatopoglądowy

(1/3) > >>

Abigail_:
Od kilku miesięcy czytam to forum, ale też inne inf o ŚJ. W najbliższym czasie zamierzam odejść. Zastanawiam się jednak, co teraz.
Z jednej strony jestem przekonana, że powinnam się trzymać norm moralnych. Tylko jakich? Myślę, że wybieranie tego co mi się podoba nie jest zbyt wiarygodnym wyznacznikiem. Relatywizm moralny mnie nie przekonuje. Przyznam jednak, że moje zaufanie do Biblii też trochę ucierpiało. Kiedy czytam, że są w niej sprzeczności to znów pojawiają się wątpliwości.
Czemu więc zaufać?

Terebint:
Witaj Abigail_,

chciałem tylko o coś zapytać, bo chyba nie zrozumiałem. Zachowujesz się moralnie tylko dlatego, ponieważ tak nakazuje Biblia?

Szycha:
Cześć Abigail
Po prostu bądź sobą.
Postępuj tak jak czujesz, wierz we wszystko w co tylko zapragniesz. Poczuj się wolna i nie skrępowana, rób rzeczy których pragnęłaś a w orgu nie mogłaś....
To inny wymiar życia - bez cenzury, nakazów, milonów nikomu nie potrzebnych obowiązków typu przygotowywanie się, głoszenie, słuchanie pierdół głoszonych z ambony, dawania datków - lepiej dać te pieniądze na bezdomne zwierzęta...
Zacznij żyć MĄDRZE ale SAMODZIELNIE - tego Ci rzyczę.
Pozdrawiam
Darek

josh82:

--- Cytat: Szycha w 03 Sierpień, 2019, 19:07 ---Cześć Abigail
Po prostu bądź sobą.
Postępuj tak jak czujesz, wierz we wszystko w co tylko zapragniesz. Poczuj się wolna i nie skrępowana, rób rzeczy których pragnęłaś a w orgu nie mogłaś....
To inny wymiar życia - bez cenzury, nakazów, milonów nikomu nie potrzebnych obowiązków typu przygotowywanie się, głoszenie, słuchanie pierdół głoszonych z ambony, dawania datków - lepiej dać te pieniądze na bezdomne zwierzęta...
Zacznij żyć MĄDRZE ale SAMODZIELNIE - tego Ci życzę.
Pozdrawiam
Darek

--- Koniec cytatu ---

Słyszałeś o pedofilach?  Oni czują/wierzą, że to nic złego.
Też żyją samodzielnie i są sobą.

Bugareszt:

--- Cytat: Terebint w 03 Sierpień, 2019, 17:30 ---Witaj Abigail_,

chciałem tylko o coś zapytać, bo chyba nie zrozumiałem. Zachowujesz się moralnie tylko dlatego, ponieważ tak nakazuje Biblia?

--- Koniec cytatu ---

Przecież Biblia pozwala na wszystko jak się wierzy, uczynki nie mają znaczenia według Efezjan ;)

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga; nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej