Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: STRAŻNICA CZERWIEC 2019  (Przeczytany 2140 razy)

Offline dziewiatka

Odp: STRAŻNICA CZERWIEC 2019
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Sierpień, 2019, 07:50 »
No cóż czym się strułeś czym się strułeś tym się lecz. To nawet przy kacu nie działa wszyscy tutaj jak jesteśmy zatruliśmy się religią świadków wyleczyć tego nie można tym samym czyli religią,bo każda jest szkodliwa i równie zła.Niektórzy zostając świadkami nie porzucali Boga tylko uciekali od Kościoła.Paradoksem jest to że wpadli w łapy podobnych gnębicieli jak ci przed którymi uciekali,nadużycia seksualne w tym pedofilia ,żądanie pieniędzy,przepisy prawa kościelnego(organizacji)stosowane rygorystycznie wobec tych którzy są słabi,zniewolenie i uprzedmiotowienie to podstawowe grzechy wszystkich religii.Uciekając do innej lub tworząc swoją grupę religijną wpadamy w szpony podobnych machinacji tylko tego nie dostrzeżemy tak jak nie dostrzegaliśmy zagrożeń zostając świadkami.Również nie ma co obwiniać o wszystko świadków bo nie wyzwolimy się z emocji (gniewu),który niczym pęta ogranicza naszą wolność.


Offline ihtis

Odp: STRAŻNICA CZERWIEC 2019
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Sierpień, 2019, 09:43 »
Religia prawdziwa vs. Religia fauszywa (niebiblijne terminy wymyślone przez TS). Oto problem.
Chrześcijaństwo jest drogą, jest wiarą z której wypływa nadzieja, a jedynym prawem jest miłość. Tak to widzę.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: STRAŻNICA CZERWIEC 2019
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień, 2019, 15:15 »
To wszystko się zgadza. Jedyne na co ja chciałem zwrócić uwagę to to, że nie uważam, że zajmują jakąś szczególną pozycję pośród fałszywych proroków czy ludzi/organizacji, które można uznać za antychrysta.

Czytając post Megagelona zrozumiałem go tak, że Megagelon uważa, że ŚJ jako jedyni są fałszywym prorokiem lub że są jacyś wyjątkowi pod tym względem (to przez zwroty typu "żadna inna religia", Izrael 'jak bezbronne dziecko' czy też "na taki wyczyn może sobie jedynie pozwolić mistrz kamuflażu i kłamstwa"). W tym kontekście powiedziałem, że jest wiele organizacji które robią to samo, a skala i sposób w jaki to robią wydają mi się być dość subiektywne dlatego, że na tym forum skupiamy się na Świadkach Jehowy. Pomijamy wiele innych religii i ruchów, które też na przestrzeni lat wprowadzały i wprowadzają w błąd. Innymi słowy chciałem powiedzieć, że Świadkowie Jehowy to nie jedyni, którzy są fałszywymi prorokami i antychrystem (tak jak mówiłem co do tego nie wiem, ale na potrzeby tej rozmowy tak przyjmuje).

Zaraz będzie, że ich bronię... Nie bronię. Po prostu mówię, że tego jest więcej i w zasadzie dotyczy to każdej zorganizowanej religii, a to dlatego, że kryją się za nimi ludzie i nic więcej.

widzisz w tej wypowiedzi brakuje jednego : że ŚJ jako jedyni skrzywili na potzreby, wyprodukowali słowo Boga Biblię
                                                               i jako jedyni bronią swoich zarażonych przegranych doktryn
                                                               jako jedyni uważają swoją religie za najlepszą choć nauki są zgniłe
                                                               jako jedyni uważają siebie nad wszystkimi religiami

nie myślę że ich bronisz,ale prawdopodobieństwo jest bardzo duże,ja tez nie jestem pewien ale rozpatruje insygnia nierządnicy i to co pije
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2019, 15:44 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline donadams

Odp: STRAŻNICA CZERWIEC 2019
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpień, 2019, 16:12 »
Mogłoby brakować w tej wypowiedzi tego, co wymieniłeś, gdybyś ty ją pisał i z jakiegoś powodu zapomniał napisać o tym wszystkim. Ponieważ jednak ja ją pisałem zapewniam cię, że jeśli czegoś w niej brakuje, to na pewno nie tego, co napisałeś powyżej. To, co ty chciałbyś tam dodać jest niezgodne z moimi intencjami.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: STRAŻNICA CZERWIEC 2019
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sierpień, 2019, 22:49 »
Mogłoby brakować w tej wypowiedzi tego, co wymieniłeś, gdybyś ty ją pisał i z jakiegoś powodu zapomniał napisać o tym wszystkim. Ponieważ jednak ja ją pisałem zapewniam cię, że jeśli czegoś w niej brakuje, to na pewno nie tego, co napisałeś powyżej. To, co ty chciałbyś tam dodać jest niezgodne z moimi intencjami.
nieważne kto to pisał i jakie miał intencje ,liczy sie to"
skoro ja tak uważam to znaczy że tam tego brakuje i koniec
 ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2019, 22:53 wysłana przez UWAGA AWARIA »