INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

Kryzys klimatyczny

<< < (11/11)

sawaszi:
Dziś we Wrocławiu odbyła się manifestacja młodzieży na temat kryzysu klimatycznego
- mówili głośno - "my chcemy żyć zdrowo i mieć zdrowe dzieci"
To był apel młodzieży - do rządzących (wołanie do ich rozsądku) .
Popieram ich protest (są świadomi zagrożeń wynikających ze złego zarządzania zasobami Ziemi i tego co ich czeka w przyszłości) .
A Wy co myślicie na ten temat ?

Terebint:
Jest takie indiańskie przysłowie, że to dorośli dzierżawią Ziemię od swoich dzieci. A więc nie dziwne, że młodzież czuje się zaniepokojona tym, jak dorośli obchodzą się z planetą.

sawaszi:
Przypomniałeś mnie taką kultową pieśń z lat 90-tych pod tytułem (...) i refrenem takim -
- "dorośli dzieci mają żal, że im najlepsze czasy ktoś im skradł" i "czas ołowiu" i "szklana pogoda"
Jakże to realistyczne teraz wydają się teksty bardów z lat 80/90 ubiegłego wieku - na współczesność
Ktoś powiedział - "historia nie powtarza się, ale trzeba brać z niej przykład i z tego bagażu doświadczeń korzystać"
Ja jeszcze wierze , że "człowiek jest stworzeniem Bożym i kieruje się rozsądkiem"

sawaszi:
Nie wiem czy wiecie - obecnie na Syberii szaleją pożary jakich jeszcze nie było w historii dziejów ludzkich (to prosty efekt zmian klimatycznych)
Rząd Rosji próbuje ugasić te pożary rozsiewając w atmosferze środki chemiczne powodujące opady deszczu na te tereny
- dopowiem ,że pod wieczną zmarzliną są uwiezione ogromne pokłady metanu - jak się uwolnią to czeka nas efekt domina
Temperatura średnia na globie wzrośnie raptownie o 2 stopnie i dopiero się zacznie "katastrofa klimatyczna" dla życia na Ziemi .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej