BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Dowody na potwierdzenie tezy ,ze Jezus to fikcyjna postać?

<< < (15/16) > >>

Tatra:

--- Cytat: Bugareszt w 08 Lipiec, 2019, 19:14 ---Dysponujesz w całości starszym rękopisem Bibli Hebrajskiej niż B19 ?

--- Koniec cytatu ---

Nie dysponuję. Jakbym dysponował byłbym najbogatszym człowiekiem świata.

Proponuje się zapytać w Watykanie, chętnie pomagają.

Bugareszt:

--- Cytat: Tatra w 08 Lipiec, 2019, 19:58 ---Nie dysponuję. Jakbym dysponował byłbym najbogatszym człowiekiem świata.

Proponuje się zapytać w Watykanie, chętnie pomagają.

--- Koniec cytatu ---

Myślałem że rozmawiamy poważnie , każesz mi się douczyć po tym jak stwierdzam że kodeks Lenigradzki to najstarszy zachowany rękopis Biblii Hebrajskiej który oczywiście nie w oryginale dostępny jest w wielu miejscach , ja akurat mam go w 3 wydaniu Biblii Hebraica a z tego co wiem chyba jest już nawet 4 wydanie, potem piszesz coś o Watykanie ? Nie bardzo rozumiem o co chodzi ? Tym bardziej że oryginał nie jest w Watykanie

Tatra:

--- Cytat: Bugareszt w 08 Lipiec, 2019, 20:43 ---Myślałem że rozmawiamy poważnie , każesz mi się douczyć po tym jak stwierdzam że kodeks Lenigradzki to najstarszy zachowany rękopis Biblii Hebrajskiej który oczywiście nie w oryginale dostępny jest w wielu miejscach , ja akurat mam go w 3 wydaniu Biblii Hebraica a z tego co wiem chyba jest już nawet 4 wydanie, potem piszesz coś o Watykanie ? Nie bardzo rozumiem o co chodzi ? Tym bardziej że oryginał nie jest w Watykanie

--- Koniec cytatu ---

Jest jednym z najstarszych i do z przydawką zawężającą masoryckich. A co z niemasoryckimi? Widzisz akurat mój Tato habilitował się z Biblii i coś mu tam Watykan udostępniał. Coś pochodzącego sprzed IX wieku naszej ery. Szukajcie a znajdziecie;)

A swoją drogą na testy masoryckie też trzeba brać poprawkę. Czy to przypadkiem nie w tekstach masoryckich pojawia się potworek językowy <<Jehowa>>.

Gremczak:
A jakie to ma znaczenie czy ma 100 lat czy 1000?  Czy to od tego zależy ,że zawiera prawdę, czy jest przez kogoś wymyślone.

UWAGA AWARIA:
a gdyby odwrócić pytanie? 1 dowód na to że Pan Jezus to nie fikcyjna postać? ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej