BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

zrzutka dla ŚJ - tylko czemu nie wprost?

<< < (15/16) > >>

Tatra:

--- Cytat: Klepsydra w 30 Czerwiec, 2019, 15:58 ---Czym cię tam wprowadzili w błąd? Dlaczego nie zgłaszasz tego policji?
Jak ktoś zbiera na chore dziecko to też sprawdzasz jakiego jest wyznania?

--- Koniec cytatu ---


Ale tu nikt nie zbiera na chore dzieci, tylko na działalność werbunkową do grupy totalnej, a to pewna różnica.

Poza tym nie jestem pokrzywdzonym a i z tego wątku również jednoznacznie wynika, że wpłaciła pewna odstępczyni. Ciekawe czy Świadkowie Jehowy brzydzą się pieniędzmi odstępczyni tak bardzo jak brzydzą się tej odstępczyni. Wyjaśnisz mi to?

Klepsydra:

--- Cytat: Tatra w 30 Czerwiec, 2019, 16:33 ---
Ale tu nikt nie zbiera na chore dzieci, tylko na działalność werbunkową do grupy totalnej, a to pewna różnica.

Poza tym nie jestem pokrzywdzonym a i z tego wątku również jednoznacznie wynika, że wpłaciła pewna odstępczyni. Ciekawe czy Świadkowie Jehowy brzydzą się pieniędzmi odstępczyni tak bardzo jak brzydzą się tej odstępczyni. Wyjaśnisz mi to?

--- Koniec cytatu ---
Że na co zbierają? A to trzeba być pokrzywdzonym żeby zgłosić przestępstwo? Znowu mylisz się.

Tatra:

--- Cytat: Klepsydra w 30 Czerwiec, 2019, 16:42 ---Że na co zbierają? A to trzeba być pokrzywdzonym żeby zgłosić przestępstwo? Znowu mylisz się.

--- Koniec cytatu ---

Masz rację źle się wyraziłem. Oczywiście przestępstwo może zgłosić każdy. Ale dla bytu przestępstwa oszustwa musi być pokrzywdzony. Ja wiem tylko tyle, że Świadkowie Jehowy (niekoniecznie z inspiracji JW.ORG) ogłosili zbiórkę, w której wprowadzają w błąd co do rzeczywistego celu przedsiębranego działania. Nie wiem tylko czy ktoś dał się oszukać. Więc samemu nie będąc pokrzywdzonym nie mogę zgłosić przestępstwa, skoro mam wątpliwości czy pomimo podjętego działania znamiona czynu zabronionego zostały wypełnione.

Klepsydra:

--- Cytat: Tatra w 30 Czerwiec, 2019, 17:16 ---Masz rację źle się wyraziłem. Oczywiście przestępstwo może zgłosić każdy. Ale dla bytu przestępstwa oszustwa musi być pokrzywdzony. Ja wiem tylko tyle, że Świadkowie Jehowy (niekoniecznie z inspiracji JW.ORG) ogłosili zbiórkę, w której wprowadzają w błąd co do rzeczywistego celu przedsiębranego działania. Nie wiem tylko czy ktoś dał się oszukać. Więc samemu nie będąc pokrzywdzonym nie mogę zgłosić przestępstwa, skoro mam wątpliwości czy pomimo podjętego działania znamiona czynu zabronionego zostały wypełnione.

--- Koniec cytatu ---

A co ogłosili świadki a co faktycznie miało być celem zbiórki ?

Tatra:

--- Cytat: Klepsydra w 01 Lipiec, 2019, 11:40 ---A co ogłosili świadki a co faktycznie miało być celem zbiórki ?

--- Koniec cytatu ---

1. Nie podali, że są Świadkami Jehowy;
2. Nie podali, że chcą dofinansować swoją działalność kaznodziejską.

Oczywiście Świadkowie Jehowy mogą zbierać na działalność kaznodziejską. Nic w tym zdrożnego, ale uczciwie pod własnym szyldem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej