BIBLIOTEKA > KANAŁ PRAWDA O PRAWDZIE

Dzieci świadków Jehowy szantażowane by się ochrzcić (kongres 2015)

(1/9) > >>

oczko3335:
Jakich metod używają przywódcy tej organizacji, by zmusić do chrztu niczego nieświadome dzieci? Zobaczcie sami. Nie można wycofać się z tej decyzji i dziecko ochrzczone w wieku na przykład 8 czy 10 lat, które mając lat 30 powie, że nie chce być świadkiem Jehowy, odczuje na sobie pełen ostracyzm



Dzieci świadków Jehowy szantażowane by się ochrzcić (kongres 2015) — vlog nr 55
https://www.youtube.com/watch?v=jpK5KGMaRf4

R2D2:
No i własnie TEGO POWINNA dotyczyć KAMPANIA informacyjna o Świadkach !

Że nie ma wyjścia , kiedy zmienisz zdanie,  jak w GRU, WYJŚCIE JEST TYLKO PRZEZ KOMIN!!!!!

Stąd tyle samobójstw, depresji, nerwic, rozwalonych żyć.........


DLATEGO TRZEBA O TYM KRZYCZEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hudson:
Chrzest przyjąłem w wieku lat 20-tu. Była to wówczas moja świadoma i przemyślana decyzja.

Dziś mogę z całą pewnością powiedzieć, że gdybym wtedy posiadał wiedzę o organizacji jaką mam dziś, na 80 % nie zostałbym Świadkiem. I nie chodzi mi przy tym o wiedzę pochodzącą z tego czy innego forum lecz wyłącznie o własne spostrzeżenia i przeżycia.

Zastanawia mnie jedno: dlaczego jest tak, że chłopak nie może spotykać się z dziewczyną, jeżeli oboje nie są pełnoletni i gotowi do zawarcia małżeństwa. Kiedy nastolatkowie zaczynają ze sobą sympatyzować, prawie zawsze do akcji wkraczają starsi zboru chcąc to przerwać nawet jeżeli nie doszło do niczego złego. Napisano dziesiątki artykułów na ten temat, z których wynika jedno:  jesteś niedojrzały emocjonalnie, poczekaj, nabywaj chrześcijańskich cech charakteru i takie tam. Poza nielicznymi wyjątkami nie uważam żeby było w tym coś na wyrost. Większość tych wskazówek jest dość rozsądna, choć daty osiągnięcia pełnoletności nie uważam za magiczną i z pewnością nikt automatycznie nie staje się w tym dniu mądrzejszy czy dojrzalszy.

Tymczasem jak to się ma do oddania Bogu i chrztu? Rzekomo najważniejszej decyzji w życiu. Czyżby w tym wypadku nie obowiązywała ta zależność wieku i dojrzałości emocjonalnej? Jak wygląda świadomość takiego młodego człowieka? Czy w wieku 8,10,12 ba 16 lat,  wie on już, czego chce? Albo inaczej: czy jest pewien, że TEGO chce? 

W przypadku obrania nieodpowiedniego toku nauki, zawsze istnieje możliwość korekty. Bogobojni rodzice pomogą, podpowiedzą.

W przypadku obrania niewłaściwej drogi pod względem duchowym, owszem, także istnieje możliwość korekty, ale istnieje też duża szansa, że "bogobojni" rodzice  się odwrócą.





M:
W temacie: nagranie z przemówienia Marka Sandersona w Niemczech z tego roku. Na tym nagraniu Sanderson wspomina o kilku braciach siedzących na widowni i mówi, że ma razem z nimi coś wspólnego - cała ich piątka ochrzciła się w wieku 9-11 lat. "To najlepsza decyzja w moim życiu" - opisuje. Następnie cytuje list od CK z rocznika z 2009 roku:


--- Cytuj ---Ogromną radością napawał nas na zeszłorocznych zgromadzeniach widok wielu kandydatów do chrztu. Były wśród nich osoby bardzo młode. Rodzicom należy się pochwała za to, że wychowują dzieci tak, by ceniły prawdę, oraz zachęcają je, by już w młodym wieku oddały się Jehowie na służbę. Ci młodzi ludzie napotykają w szkole liczne wyzwania, a mimo to spełnili wymagania stawiane kandydatom do chrztu, co świadczy o wysokiej jakości szkolenia zapewnianego im w domu
--- Koniec cytatu ---

Następnie podsumowuje: "To pięknie ukazuje pogląd Ciała Kierowniczego na tę sprawę" i zadaje pytanie: "Czy wy rodzice podzielacie ten pogląd Ciała Kierowniczego?"

Pogląd Boga w tej sprawie jest nieistotny, ważny jest pogląd CK ::)

Hudson:
Trafiłeś w sedno drogi M.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej