BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Wyrzuty sumienia i dylematy moralne.

<< < (4/5) > >>

Gandalf Szary:

--- Cytat: pies berneński w 09 Czerwiec, 2019, 19:38 ---Osobiście mam takie skrzywienie ,że nie lubię być  solenizantem.Ale jest wino które prostuje tę nieśmiałość i zabawa jest przednia.

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]
Czyli musisz się znieczulić. A bez znieczulenia?

pies berneński:
Może być bez wina i tańców tylko po co? Pisząc nie lubię nie znaczy,że się czuję wyobcowany.Po prostu jest to coś nowego,czego wcześniej  nigdy nie doświadczyłem.

Gandalf Szary:

--- Cytat: pies berneński w 09 Czerwiec, 2019, 19:53 ---Może być bez wina i tańców tylko po co? Pisząc nie lubię nie znaczy,że się czuję wyobcowany.Po prostu jest to coś nowego,czego wcześniej  nigdy nie doświadczyłem.

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]
Ja jestem ze świata więc wcześniej obchodziłem święta i urodziny. Ale pod postacią obojętności jaką żywię do tych uroczystości jednak nie potrafię się dziś przełamać. A powinno być odwrotnie, bo z tego co zrozumiałem obchodzenie np urodzin jest czymś dla ciebie nowym, czyli wcześniej gdy byłeś dzieckiem nie obchodziłeś?

cocacolasong91:
wytrenowali nasze sumienia jak psa ....niby sumienie jest naszą osobistą sprawą (ulubione słowo ŚJ ) ALE ......i lecą strofujące nas zdania przypinające komendy do psa

Najgorzej pamiętam sumienie mnie gryzło gdy w rodzinie widziałam coś co nie powinno być w Org....na osobach na których mi zależało ....w środku człowiek rozrywał się na kawałki
najgorzej gdy modlitwa nie dawała ukojenia .....zarwane noce i łzy

Drengr:

--- Cytat: pies berneński w 09 Czerwiec, 2019, 19:38 ---Osobiście mam takie skrzywienie ,że nie lubię być  solenizantem.Ale jest wino które prostuje tę nieśmiałość i zabawa jest przednia.

--- Koniec cytatu ---

Zawsze możesz też być jubilatem  :P

Okazuje się że jest kolosalna różnica - dowiedziałem się gdy na pierwszych urodzinach jakich byłem jako człowiek wolny od sekty powiedziałem;

"no to zdrowie solenizanta"

i zostałem poinstruowany iż:

SOLENIZANT - ma imieniny
JUBILAT - ma urodziny

może komuś się ta wiedza przyda  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej