DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Biblijne pytanie-surowszy wyrok

(1/18) > >>

Fantom:
w Łuk20:46 czytamy: «Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok».
  Myślę,że pozostała tu jakaś część osób ,która zgadza się,że karą za grzechy jest śmierć,czyli ostateczne unicestwienie.
O co chodzi w tym wersecie? Co może być surowszego od śmierci/niebytu?W czym ich wyrok miałby byc surowszy od pozostałych?
 Skojarzyło mi się prawo w USA.Delikwent dostaje 2 razy dożywocie i 300 lat do odsiadki.TO jest surowy wyrok.Tylko co z tego,skoro jak za pierwszym razem umrze to i tak nie będzie mógł odbyć pozostałej części wyroku.Chodzi o wyrok jako sentencję czy ostateczną karę?
 Fajnie by było abyście napisali swoje przemyślenia na czym polegałaby ta różnica w surowszym wyroku od innych grzeszników,ktorych również czeka śmierć.Przemyślenia swoje czyli nie zaglądamy do innych źródeł,publikacji itp.

ariel:
Fantomie, sądzę że w Millenium wszyscy ludzie zmartwychwstaną - jedni do życia wiecznego, inni na sąd (Jana 5:28,29). Sąd będzie dotyczył grzechów z teraźniejszego życia i od ich wagi oraz świadomości, którą się będzie posiadało będzie uzależniona kara. Sąd świecki wydaje różne wyroki, nie tylko karę śmierci ale także pouczenie, wyroki w zawieszeniu, bezwzględną karę więzienia itp. Nie sądzę by w Millenium te wyroki polegały na tym samym, jednak wydaje mi się, że to zróżnicowanie będzie. Niektórzy otrzymają karę wiecznej śmierci, niektórzy zaś mniejsze karanie, z szansą na poprawę, dojście do doskonałości i w rezultacie zbawienie. Stąd wielokrotnie w Biblii mowa o zróżnicowaniu kar. Stąd też piękna obietnica przebaczenia nawet Sodomie i Gomorze (Ezechiel 16 rozdział). Myślę, że to jest główny cel zaplanowania przez Boga Millenium - odwrócenie skutków grzechu, które spowodował człowiek swoją "działalnością" na ziemi.

dawid:
Sąd nad zmartwychwstałymi podczas Millenium nie może dotyczyć ich grzechów z poprzedniego życia, bo umierając ponieśli już za nie karę, o czym wspomina apostoł Paweł w Liście do Rzymian 6:7, 23 pisząc: "Kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu. (...) Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć"(NP). Jak wiamomo, nikogo nie sądzi się dwa razy za ten sam czyn, i nawet najgorsi przestępcy po wyjściu na wolność mają czyste konto. A co do słów Jezusa dotyczących "cięższego sądu", najwidoczniej chodzi o skazanie kogoś na wieczną zagładę bez możliwości zmartwychwstania, czyli wrzucenie go do symbolicznej Gehenny. Taki los zapowiedział Jezus ówczesnym przywódcom religijnym w Mateusza 23:13-15, 33. W wersetach tych dwukrotnie użyto w oryginale greckim terminu "gehenna". W porównaniu z możliwością życia wiecznego na ziemi, wieczna zagłada niewątpliwie zasługuje na miano "cięższego sądu".

Mario:

--- Cytat: fantom w 09 Czerwiec, 2015, 08:14 ---w Łuk20:46 czytamy: «Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok».
  Myślę,że pozostała tu jakaś część osób ,która zgadza się,że karą za grzechy jest śmierć,czyli ostateczne unicestwienie.
O co chodzi w tym wersecie? Co może być surowszego od śmierci/niebytu?W czym ich wyrok miałby byc surowszy od pozostałych?
 Skojarzyło mi się prawo w USA.Delikwent dostaje 2 razy dożywocie i 300 lat do odsiadki.TO jest surowy wyrok.Tylko co z tego,skoro jak za pierwszym razem umrze to i tak nie będzie mógł odbyć pozostałej części wyroku.Chodzi o wyrok jako sentencję czy ostateczną karę?
 Fajnie by było abyście napisali swoje przemyślenia na czym polegałaby ta różnica w surowszym wyroku od innych grzeszników,ktorych również czeka śmierć.Przemyślenia swoje czyli nie zaglądamy do innych źródeł,publikacji itp.


--- Koniec cytatu ---

Może to jest tylko zwyczajna figura stylistyczna wskazująca , że Ci ludzie dokonują gorszego czynu niż inni , którzy nie mieli dostępu do Pism. I nic więcej...

dawid:
Na pewno masz rację, tylko że mówimy tutaj nie o samym czynie, lecz o grożących zań sankcjach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej