BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

Studniówka – kwestia sumienia, czy złamanie zasad?

<< < (20/21) > >>

szymonbudny:

--- Cytat: Vog w 17 Czerwiec, 2022, 11:11 ---O to, to. To jest mój ulubiony typ obłudników.
Po nieślubnym dziecku szybka skrucha, powrót do zboru a potem ostentacyjne pokazywanie jak gardzi odstępcami  :P
--- Koniec cytatu ---
Jest taki kanał na kablówce ID z różnymi zbrodniami w USA. Tam często to okraszone jest klimatem religijnym. Ostatnio widziałem jeden filmik jak kobieta, ponieważ miała romans z pastorem, zastrzeliła swojego męża. Gdy zapytali ją, dlaczego się po prostu nie rozwiodła, to odpowiedziała, że jej rodzina nie akceptuje rozwodów.
To jest ten sam sposób myślenia.

Rju:
Alez  z przyjemnoscia przeczytalem cały temat :) Wiem, ze złota łopata sie nalezy za odkopanie tego wątku,ale dzieki niemu przypomniałem sobie rozterki młodego mnie. To byl moment zwrotny w "karierze"  braciszkowej. O przywileje nie dbałem, choc mnie zmuszali, chocby do noszenia mikrofonów, czy nie zalezalo mi na wygłaszaniu 5minutówek, szczegolnie nr4, w ktorym trzeba było duzo pisac na kartce i nie mylic sie na mowinicy :)  Mielismy mocna ekipe młodych, kilku moich rowiesnikow i kilku ciut młodszych z mocnych wiarowo domów. Wszyscy jak jeden mąż swiezo po chrztach, moda była, ze na 18tke trzeba było sie ochrzcic i trabili ze na studniowki nie pojda, ze to zle itd. No to bohater ja, przed klasa, ni hu hu nie pojde, bo wiara i takie pierdy (ale odwazny bylem). A co sie okazalo, ze w tajemnicy rowiesnicy, mimo, ze  juz dwóch było sługami, poszli, dobrze sie bawili i nikt ich nie wykopał ze stanowiska. Szlak mnie trafil, bo zrobili ze mnie głąba. Od tego czasu rozpoczal sie moj delikatny zjazd emocjonalny w swiadkowskim srodowisku. Zaczalem zaliczac imprezy jakie były mozliwe w sobotnie wieczory, nawet nie zmywajac pieczatek wstepu na techno party  z reki  przed rannym niedzielnym zebraniem. Ze byłem mimo wszystko pomocnym braciszkiem, w sensie, silny, uczynny, zawsze pomocny kazdemu, to nawet rozmowy nie miałem w tym temacie. Potem olałem juz 5 minutówki, doszlo do tego , ze nawet nie wiem jak sie głosi grupowo.,albo jak teraz wygladaja, czwartkowe połaczone z ksiażka, Kiedy sie wstaje, kiedy klęka.  Ale na pamiatke trzeba isc, bo matka ma nadzieje, ze syn sie opamieta. A ze tylko ma mnie, to nadzieja trzyma ją przy zyciu, a chce by zyla jak najdluzej :)

Ekskluzywna Inkluzywność:

--- Cytat: Rju w 02 Kwiecień, 2023, 05:30 ---Wszyscy jak jeden mąż swiezo po chrztach, moda była, ze na 18tke trzeba było sie ochrzcic i trabili ze na studniowki nie pojda, ze to zle itd. No to bohater ja, przed klasa, ni hu hu nie pojde, bo wiara i takie pierdy (ale odwazny bylem). A co sie okazalo, ze w tajemnicy rowiesnicy, mimo, ze  juz dwóch było sługami, poszli, dobrze sie bawili i nikt ich nie wykopał ze stanowiska. Szlak mnie trafil, bo zrobili ze mnie głąba. Od tego czasu rozpoczal sie moj delikatny zjazd emocjonalny

--- Koniec cytatu ---

Zjazd emocjonalny jest wtedy, gdy zauważasz, że żyjesz w zgodzie z zasadami teokratycznymi, podczas gdy najpopularniejsi rówieśnicy tylko udają, że zgodnie z nimi żyją, a z autentycznych świętoszków cisną bekę. Są zasady pisane i zasady niepisane. Ty potrafiłeś w te pierwsze, ale już nie w te drugie.

marom:
Nie widze w tym nic nadzywaczejnego. U mnie byl przypadek mlodej mezatki, zony starszego z wielopokoleniowej rodziny sj. Jak ogladalismy film to ja gorszyly pocalunki. Za jakis czas po tym zdarzeniu Ci dwaj bracia z jej mezem zlecieli ze stanowisk. Zrobil sobie trojkacik lub czworokacik. Ale nikt nie wylecial. Moj prowadzacy zrobil mi awanture o materializm, bo wznowilem nauke w technikum, a jak sie okazalo on skonczyl studia i zasiada w zarzadzie spolki akcyjnej. Firma dziala wykorzystujac fundusze UE. To nie jest materializm?
Dziala tutaj znany w psychologii mechanizm wyparcia. Nieswiadomie upubliczniamy nasze mysli, ktore stoja w sprzecznosci z oficjalnymi deklaracjami. Dlatego wszelkie sekty tak bardzo boja sie poglebiania wiedzy zdefiniowanej przez nauke.

Ekskluzywna Inkluzywność:
U świadków najpopularniejsi są ci sami ludzie, którzy popularni byliby i w świecie. Dobrze wyglądający, energiczni, z bogatych rodzin. Mają własne grupy towarzyskie w które wcale nie musisz się wkręcić będąc gorliwym, a wręcz może stanowić to przeszkodę. Ale dla uczciwości powiem, że jednak należąc do mniejszości religijnej będziesz się obracał wokół ludzi których będąc świeckim być może w ogóle nie miałbyś okazji poznać ani nawiązać relacji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej