Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy Kanał Religioznawczy  (Przeczytany 3043 razy)

Offline 34Falilejczyk

Odp: Nowy Kanał Religioznawczy
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Maj, 2019, 16:04 »
Proszę podpowiedzieć naszemu "gościu", co ma zrobić, żeby mógł dotrzeć do obecnych ŚJ, a nie zajmować się wykształceniem, hydraulikami itp.
Mile widziane będą proste komunikaty i życzliwość (w miarę możliwości).

Autorze wątku.

Nie wiem, czy już było, więc piszę - NIGDY nie mów "Jehowi, Jehowych itp." Świadkowie lub Świadkowie Jehowy. W pisowni występuje też "świadkowie Jehowy".

Z innych rzeczy;
- EX-ŚJ są ekspertami ws. historii organizacji, nauk przeszłych i obecnych, informacjo nt. pedofilii, a nawet rodzaju whiskey kupowanej przez członka Ciała Kierowniczego. "Eksi" czekają na "nowości" lub rzeczy stare, ale jeszcze nieodkryte.
Zatem powinieneś wybrać docelowych odbiorców kanału na YT.

Same wersety nie przekonają obecnych ŚJ. Może ci pomóc fragment książki, który wstawiłem w wątku; "Otwieranie zamkniętego umysłu". Dostępny w necie w formacie PDF.

Rób rozróżnienie między członkami sekty, a samą sektą i jej kierownictwem. Nie atakujemy ofiar tylko oprawców. Lepsze efekty przyniesie podważanie wiarygodności Ciała Kierowniczego / Niewolnika.
Myślę, że lepiej będzie mówić; "organizacja twierdzi, że..., ale czy to na pewno jest prawda?", niż: "Świadkowie Jehowy wierzą w..., co jest kompletną bzdurą!"

Jak coś wymyślę, to dopiszę  ;)

PS. Zróbmy z tego wątku (lub załóżmy nowy) poradnik dla Jutuberów. Może mniej obeznanym z komunikacja się przyda.  Co Wy na to?

Dzieki za merytoryczna uwage