DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Jak Rozumieć Biblię ?

<< < (36/37) > >>

UWAGA AWARIA:

--- Cytat: HARNAŚ w 27 Sierpień, 2019, 20:15 ---Co do spójności ewangelii to można mocno dyskutować , skoro nawet nie można ustalić czytając ewangelistów kiedy urodził się główny bohater  :)
Zadziwiające dla mnie jest ,że taki wielki nauczyciel a nie napisał do ludzi nawet jednego zdania , nie mówiąc o liście czy całym zwoju .
Trudno nie zgodzić się z naukowcami , że Biblia jest poprawna historycznie skoro spisywali ja ludzie z tamtych epok .
Jeżeli ja napisze dzisiaj , że Warszawa to stolica Polski , że jest tam Zamek Królewski i metro to czy za dwa tysiące lat jak ktoś to będzie czytał i odkopywał Warszawę  spod piasku uzna , że Harnaś był natchniony , bo wykopaliska zgadzają się z jego opisem  ?
Mogę wypowiedzieć 100 znamiennych zdań , zamknąć w kapsule czasu i jestem pewien , że gdy za tysiąc lat ktoś odnajdzie i się uprze  ,to są szansę  , że zostanie to uznane za prorocze.
Biblią można udowodnić wszystko nawet to , że 13 grudnia wybuchł w Polsce stan wojenny
Estery 8 :12
....12 w jednym dniu, we wszystkich państwach króla Aswerusa, dnia trzynastego miesiąca dwunastego, to jest miesiąca Adar.

--- Koniec cytatu ---

de fakto" tak jest jeżeli ktoś żył by,i opisał że Warszawa to stolica Polski , że jest tam Zamek Królewski i metro to czy za dwa tysiące lat jak ktoś to będzie czytał i odkopywał Warszawę  spod piasku"
i przepowiedział by z wyprzedzeniem na 2000lat, że dworzec w warszawie pozostanie oszczany przez blisko 30lat to były byto słowa prorocze :) w tym sęk

właśnie tak jest z biblią całokształt chociażby wydarzenie że
Józef Flawiusz, historyk żydowski (A.D. 38-ok.100), pisze o Jezusie w swoim dziele zatytułowanym Dawne dzieje Izraela. Dzięki Józefowi „dowiadujemy się, że Jezus był mędrcem, który dokonywał niezwykłych czynów, nauczał rzesze ludzi, zyskał sobie zwolenników spośród Żydów i Greków, uznano go za Mesjasza, został oskarżony przez przywódców żydowskich, Piłat skazał Go na śmierć krzyżową, po której zgodnie z przekonaniem wielu zmartwychwstał”

po za tym że kolesie Jezusa ,Cztery Ewangelie nie powielają mechanicznie identycznych informacji, choć w istocie opowiadają tę samą historię

Archeologia nie może wykazać, że Biblia jest spisanym Słowem Bożym skierowanym do ludzi. Może jednak potwierdzić -- i faktycznie potwierdza -- historyczną wiarygodność Biblii. Archeologowie stale odkrywają nazwy władców, królów, miast i świąt wymienione w Biblii

a największym dziełem pisarza jest właśnie to że zapowiedział dokładnie mesjasza,i jego charakterystykę
na długo przed powstaniem ewangeli.

HARNAŚ:
Skoro zmartwychwstał to dlaczego kamień w grobowcu był odsunięty skoro Jezus przez ściany przechodził? :)

UWAGA AWARIA:
bo on wcale nie umarł ;D ;D ;D judasz sie nie powiesił tyko zabrali kasę i uciekli, tak zrobili
pierwszy przekręt podatkowy,i WTS teraz chce zrobić to samo ,bierze z nich wzór  ;D

Boże wybacz mi to 8-) ale musiałem

WIDZĘ MROKI:

--- Cytat: Ola w 22 Sierpień, 2019, 11:53 ---Im bardziej zastanawiam się nad zrozumieniem racjonalnym bibli tym coraz większe mam wątpliwości, czy da się ją zrozumieć tak jak by sobie tego życzył jej "autor".

--- Koniec cytatu ---

Kto jest autorem Biblii, czy może wiesz, dostałaś jakąś natchnioną odpowiedź?

Napiszę całkiem szczerze, że stoję w mocnym rozkroku.


--- Cytat: UWAGA AWARIA w 27 Sierpień, 2019, 21:30 ---bo on wcale nie umarł ;D ;D ;D judasz sie nie powiesił tyko zabrali kasę i uciekli, tak zrobili
pierwszy przekręt podatkowy,i WTS teraz chce zrobić to samo ,bierze z nich wzór  ;D

Boże wybacz mi to 8-) ale musiałem

--- Koniec cytatu ---

Toś wydumał ;)
Skąd wiesz czy tak nie było, jak ktoś już wcześniej napisał, ś/j tworzą niewierzących, lub takich , którzy wątpią,
Z drugiej strony, czyż i uczniowie będący przy p. Jezusie nie wątpili?

To cóż dopiero my, mający świadomość tego, że w zależności od potrzeb, Biblią można udowodnić wszystko, na co zresztą zwrócił uwagę i słusznie Harnaś.

Trzeba tylko znać Biblię

Swoją drogą, fajnie Harnaś że jesteś, ubogacasz to forum. ;)

HARNAŚ:

--- Cytat: WIDZĘ MROKI w 28 Sierpień, 2019, 04:33 ---Swoją drogą, fajnie Harnaś że jesteś,

--- Koniec cytatu ---
Ktoś musiał się pobrudzić żeby było czysto. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej