NA DOBRY POCZĄTEK > INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI"

Czapki z głów

<< < (6/6)

Aliki:
Ja nie wiem na pewno ale do spaghetti podobno można się modlić  ;)

listonosz:

--- Cytat: Aliki w 02 Maj, 2019, 22:15 ---

A ja mieszkam w multi-kulti metropolii i dopiero tutaj zwróciłam uwagę na podobieństwo ubioru zakonnic i muzułmanek :-\ I skąd się te sutanny i chusty na głowach wzięły - z Biblii czy Koranu? Od kiedy istnieją żeńskie zakony? Wie ktoś?

--- Koniec cytatu ---

Te stroje  sa podobne  , chociaz  rzadko  spotyka sie  na ulicach  Berlina     muzulmanke w czarczafie . Czesciej  , co bardziej   ortodoksyjne , nosza  hijab a  wiec  chuste zakrywajaca glowe i ramiona .

Podstawa  tego zwyczaju  jest  Sura 24 werset  31  w Koranie :

"Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom, albo synom braci, lub synom swoich sióstr; lub ich żonom, lub tym, którymi zawładnęły ich prawice; albo swoim służącym spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet. I niech one nie stąpają tak, aby było wiadomo, jakie ukrywają ozdoby. Nawracajcie się wszyscy do Boga, o wy, wierzący! Być może, będziecie szczęśliwi! "

Biblijna  podstawa dla chrzescijanek  : 1 Kor.11,3-6

 3 Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową3 każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa3 - Bóg. 4 Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując4 z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę!


Wyglada  wiec na to , ze  mimo  zewnetrznych podobienstw  tego zwyczaju  ,  mamy do czynienia z rozna motywacja :  u  Muzulmanow  jest to  sprawa skromnosci    a   u Chrzescijan    chodzi  o uznanie zwierzchnosci  meszczyzny .

ewa11:

--- Cytat: listonosz w 03 Maj, 2019, 13:40 ---Wyglada  wiec na to , ze  mimo  zewnetrznych podobienstw  tego zwyczaju  ,  mamy do czynienia z rozna motywacja :  u  Muzulmanow  jest to  sprawa skromnosci    a   u Chrzescijan    chodzi  o uznanie zwierzchnosci  meszczyzny .

--- Koniec cytatu ---
Może, jeśli chodzi o nakrycia głowy. Ale dlaczego habity są podobne do stroju muzułmanek? Moim zdaniem dlatego, że oba stroje wywodzą się z kultury Bliskiego Wschodu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej