DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

JAHWE I JEGO ŻONA - ASZERA

<< < (8/9) > >>

Reskator:

--- Cytat: Odłączona w 10 Kwiecień, 2019, 11:37 ---Zakładam, że ludzie wierzyli najpierw w wielu bogów, potem zaczęli wprowadzać reformy i wybierać tego jednego.
Tak jak zakładając, że hinduizm jest najstarszym systemem wierzeń religijnych, czyli politeistycznych, zaratusztrianizm był jego monoteistyczną reformą.

Skąd to wiem? Bo historia lubi się powtarzać. Na przykładzie słowiańskich pogan, nie można zakładać że Świętowit jest najwyższym z Bogów. Wszystko jest zależne o geopolityki regionu, od dominujących wpływów, od migracji, od epoki etc.

--- Koniec cytatu ---
A  ja myślę inaczej że ludzie  najpierw wierzyli w jednego Boga.
Podobnie było chyba z jednym Mikołajem a póżniej pojawili się jakieś Klauzy,Dziadki Mrozy i inni.
Światowid czy wielu bogów hinduizmu  nie mają tego co Biblia Jahwe-ZAPOWIADANIA przyszłości-czyli proroctw.
O czym kim piszę.?
A choćby o Cyrusie, Aleksandrze czy Jezusie o których zapowiadanie było setki lat wcześniej,przed pojawieniem się tych postaci.

DeepPinkTool:

--- Cytat: Reskator w 10 Kwiecień, 2019, 18:24 ---A  ja myślę inaczej że ludzie  najpierw wierzyli w jednego Boga.
Podobnie było chyba z jednym Mikołajem a póżniej pojawili się jakieś Klauzy,Dziadki Mrozy i inni.
Światowid czy wielu bogów hinduizmu  nie mają tego co Biblia Jahwe-ZAPOWIADANIA przyszłości-czyli proroctw.
O czym kim piszę.?
A choćby o Cyrusie, Aleksandrze czy Jezusie o których zapowiadanie było setki lat wcześniej,przed pojawieniem się tych postaci.

--- Koniec cytatu ---
Możesz podać jakieś konkrety? Co, kiedy i o kim przepowiadano? Kiedy się to spełniło? I ile lat ma książka w której można takową przepowiednię odnaleźć?

Reskator:

--- Cytat: DeepPinkTool w 10 Kwiecień, 2019, 19:42 ---Możesz podać jakieś konkrety? Co, kiedy i o kim przepowiadano? Kiedy się to spełniło? I ile lat ma książka w której można takową przepowiednię odnaleźć?

--- Koniec cytatu ---
Mogę podać konkrety ale nie teraz -słucham walki nauczycieli z rządem.

Reskator:

--- Cytat: DeepPinkTool w 10 Kwiecień, 2019, 19:42 ---Możesz podać jakieś konkrety? Co, kiedy i o kim przepowiadano? Kiedy się to spełniło? I ile lat ma książka w której można takową przepowiednię odnaleźć?

--- Koniec cytatu ---
Podam Ci z pamięci o Jezusie a zaczyna się od Genezis 3:15,a jest tego multum około 300 wersetów z całego ST.
Co do Cyrusa i Aleksandra podam w innym czasie,teraz słucham muzyki a za 6 minut Liga Mistrzów.

DeepPinkTool:

--- Cytat: Reskator w 10 Kwiecień, 2019, 20:53 ---Podam Ci z pamięci o Jezusie a zaczyna się od Genezis 3:15,a jest tego multum około 300 wersetów z całego ST.
Co do Cyrusa i Aleksandra podam w innym czasie,teraz słucham muzyki a za 6 minut Liga Mistrzów.

--- Koniec cytatu ---

 :) Więc jeśli możesz to podaj, proszę  ;) ... bo cóż się zaczęło w Rodzaju 3:15 ? Nieprzyjaźń między potomstwem niewiasty a potomstwem węża. Możesz podać jakieś konkrety? Co, kiedy i o kim tu przepowiadano i kiedy się to spełniło?


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej