Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tak źle i tak niedobrze!  (Przeczytany 2225 razy)

Offline Nikt

Tak źle i tak niedobrze!
« dnia: 24 Kwiecień, 2019, 17:30 »
Wiem że pewnie gdzieś już było ale z ust własnej matki boli bardziej :
Pionier stały miał dobrą pracę taką że nie dużo pracował a całkiem na utrzymanie zarobił to: Jehowa błogosławi :) a jak ja stracił to : patrz ten Szatan wszędzie się wetknie:(.
Normalnie na wszystko jest wytłumaczenie ach ten sztaaaaan.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 17:56 »
 :) Przecież ta utrata pracy to kolejny przejaw błogosławieństwa bożego, jak mówi pismo  ;)

"Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń.  Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa" [1 Piotra 1:6,7]


Offline coma

Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 19:44 »
Czyli co?
Szatan silniejszy od Jehowy?


Offline hello_him

Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 19:54 »
Każda porażka musi być przekłóta na tryumf- taka polityka organizacji. Absurdy rodem z PRL-u. Wiatr pomógł gdzieś tam sale rólestwa zbudowac bo nie mieli piachu a nawiało( jeden z bród kastingów),  w innym miejscu wiatr zabrał życie świadkom- ooo spełniają się znaki końca!!


Offline Drengr

Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 21:08 »
Szatan w takich sytuacjach jest bardzo dobry - zdejmuje odpowiedzialność za niepowodzenie, lub zła decyzję z osoby.

To szatan rozbija rodziny a nie CK zabraniając kontaktu 😉

Tylko że w ten sposób nie da się pójść do przodu...
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2019, 21:09 wysłana przez Drengr »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 21:51 »
mtg: Kiedy przebywałem w sekcie (Ww), na każde niepowodzenie mówiono w koło to sprawka Szatana, czy ktoś się spóźnił na umówione spotkanie to jakiś problem w domu czy zborze ... itp i w drugą stronę bieguna za powodzenie to Jehowa to tamto. Wkurzało mnie takie stwierdzenie.  Stwierdzałem od nas samych, wiele zależny jeżeli nie potrafimy zagospodarować swój czas czy rozwiązać problem i inne wszystko, nie skłamię jak powiem wszystko czyni się na ostatnią chwile to będą takie negatywne końcowe efekty, w drodze usprawiedliwienia przed samy sobą i manipulatorstwa sekty, to Szatan.
Nie raz zwracałem uwagę takim nadgorliwcom to nie Szatan tylko twoje roztrzepanie, brak jakieś harmonii życiowej w rozwiązaniu problemu.
Kontynuowałem - wiedz,(jeżeli ktoś wierzy w Szatana), powinien sobie zdać sprawę i uświadomić, że ON jest bardzo mądrym,przebiegłym pełen mocy duchowym stworzeniem - jak by naprawdę chciał kogoś porazić swoją mocą, to nie jakieś tam spóźnienie, zgubienie kluczy czy złamanie nogi- to Twoja jest bezmyślność i roztrzepanie.(Jeżeli ktoś wierzy w stek baśni może zobaczyć do ks. Joba czy tam Hioba, jak działał Szatan)
Druga strona medalu to Jehowa to tamto w pozytywnym znaczeniu wydarzeń, na każdym kroku takie wypowiedzi ze strony szaraczków i szczebli wyższych rangą.
Stanowczo stwierdzałem mówiąc w oczy to łamanie drugiego przykazania- i następowało milczenie.
W mojej obecności nie paplało się nagminnie w potocznej rozmowie to Szatan czy Jehowa, tamto o wanto, jeżeli komuś wyrwało się niepostrzeżenie słyszałem słowo przepraszam, trzeba umieć było wychowywać narwańców.

« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2019, 21:53 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Salome

Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 22:06 »
O mnie na przykład gadają, że mi szatan błogosławi.
Bo odeszłam przecież od Jehowy, wiedzie mi się jako tako w życiu, :o :o :o  więc wiadomo. Super teoria. 

« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2019, 22:08 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Drengr

Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 22:11 »
Brzmi to trochę jak:

Wybrani z Orgu mówią szatan - ludność zwykła mówi: "miałem pecha"

Wybrani: "Błogosławieństwo Jehowy" Lud: "miałem dzisiaj szczęście"

Inaczej nazwane bustwo szczęścia czy jak to tam szło?


Offline Storczyk

Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 22:35 »
Jak ta sekta oglupia to az w glowie sie nie mieści. Niby rozsadna siostra juz przed emeryturą. Na zwolnieniu lekarskim co prawda na rękę ale...pioniera wypisala i stala w centrum miasta na stojaku calymi dniami .Wstrzymal Zus zwolnienienie ...Placze wszem i wobec ze to szatan sie mslci bo pioniera podpisala☺


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień, 2019, 22:35 »
Brzmi to trochę jak:
Wybrani z Orgu mówią szatan - ludność zwykła mówi: "miałem pecha"
Wybrani: "Błogosławieństwo Jehowy" Lud: "miałem dzisiaj szczęście"
Inaczej nazwane bustwo szczęścia czy jak to tam szło?
Witaj Drengr
Nie zrozumiałeś co napisałem: ''pech'' i ''szczęście'' - to kolosalne a nawet nie porównywalne, do Istot duchowych SZATAN i JEHOWA (jeżeli się wierzy?)
Natomiast ''bóstwo'' -pisze się przez ''o'' z kreską.- nie odczuj  :) :), że pragnę się czepiać, ale wiele czyta w świecie to FORUM
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2019, 22:40 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Drengr

Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 08:20 »
Hej Nadaszyniak

  Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd ortopedyczny - taka przypadłość od podstawówki aż do śmierci  (ale renty mi na to nie chcą dać).

  Co do zrozumienia... Dobrze zauważyłeś: "jak się wierzy". Można by powiedzieć że ja wierzę trochę mniej i przykuwają moja uwagę sytuacje gdy ludzie wierzący i niewierzący bądź wierzący inaczej definiują pewne tematy odmiennie ale ich efekt końcowy jest identyczny...

Zwolnili mnie z pracy:
- szatan bo zostałem pionierem
lub
- miałem pecha bo kogoś musieli zwolnić i padło na mnie
lub
- zwolnili bo tak w życiu jest że nie pracuje się wiecznie w jednym miejscu i zawsze znajdzie się ktoś kto wykona naszą pracę taniej lub lepiej (taka rzeczywistość)

Efekt jest ten sam: zwolnili mnie z pracy i trzeba szukać drugiej 😉

Tylko jak zwali się winę na tajemniczą siłę która rządzi naszym życiem według swoich niezależnych prawideł to dla mnie Los, Szczęście, Pech, Bogowie stoją na równi.

Ot ciekawe zjawisko poprostu - gdyż każdy może wyznawać swoich Bogów i jeśli nie dzieje mu się krzywda i nie krzywdzi innych to pokój takiemu.

« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2019, 08:28 wysłana przez Drengr »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 08:38 »
Witaj Drengr
Nie zrozumiałeś co napisałem: ''pech'' i ''szczęście'' - to kolosalne a nawet nie porównywalne, do Istot duchowych SZATAN i JEHOWA (jeżeli się wierzy?)
Natomiast ''bóstwo'' -pisze się przez ''o'' z kreską.- nie odczuj  :) :), że pragnę się czepiać, ale wiele czyta w świecie to FORUM

 :) Tak źle i tak niedobrze  ;)
"bóstwo" - faktycznie pisze się przez "o" z kreską "'", natomiast "bustwo", jak widać, pisze się przez "u".
Może jest tak, że "bóstwo" to taka forma Boga dla jakiejś zamkniętej społeczności, natomiast "bustwo" to otwarta nieosobowa forma Boga dla ogółu, który nazywa to swoje "bustwo" Losem, Szczęście, Pechem, Przypadkiem, Czasem, Życiem, Dolą itp, itd...  ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 10:33 »
Witaj-DeepPinkTool
Świetnie to rozegrałeś- SZACUN dla Ciebie albo ''SZACÓN''


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Tak źle i tak niedobrze!
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 18:43 »
  Czyli, jak się nie obrócisz d....z tyłu.  ;D

Mnie gdy się w życiu nie wiodło, choroby, śmierć, balans na granicy życia i śmierci...Jehowa się od mnie odwrócił.

Jak mi się poprawiło, wyszłam na prostą...Jehowa się nade mną zlitował.
Powiedziałam matce wprost, nie lubię jak się ktoś ze mną bawi w kotka i myszkę, dlatego nic a nic mi się nie podoba ten twój Jehowa.
Oburzona zaczęła na mnie krzyczeć, żebym tak nie mówiła, bo znów mi przestanie sprzyjać.
Na co ja z przekąsem...mówić mogę przestać, ale jak tak wszystko może to i tak wie co o nim myślę. ;D

Kobiecina podsumowała to krótko...rynce opadają z taką dziewuchą  >:(
 
 ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).