INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Biblia mówi...

<< < (3/4) > >>

DeepPinkTool:
 :) Bez względu na to czy "Biblia mówi" czy "ktoś w niej coś napisał" fajnie byłoby gdyby zgodnie z poniższą deklaracją klasyka można było łatwo uchwycić myśl zawartą w słowach biblijnych. Niestety ani nie jest to łatwe ani chyba możliwe.   ;)

Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa.
A czasem był jak piorun jasny, prędki
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa…
Aby przeleciał wszystko ducha skrzydłem
Strofa winna być taktem a nie wędzidłem

Cielec Kierowniczy:

--- Cytat: Moyses w 27 Marzec, 2019, 11:14 ---U tu się zgodzę z Tobą. Skoro 'słowo', tzn że coś mówi. Nawet pisane słowo coś nam mówi. Mamy przecież mowę ciała, a wiadomo, że jako ludzie, mówimy z grubsza otworem gębowym wraz z ozorem i strunami.  ;)
Przy czym inaczej układa się 'porąbany język prawniczy', inaczej książki z okolic naukowych, inaczej formy poetyckie. Wszystko zależy od okoliczności. Tak czy inaczej, bogactwo języka (w tym wypadku polskiego) jest przeogromne. U niektórych może budzić oburzenie, konsternacje, a u innych radość, śmiech.

--- Koniec cytatu ---


Tak język polski jest cudowny.
Wystarczy przeczytać na głos " na mchu jadali"

Terebint:

--- Cytat: DeepPinkTool w 27 Marzec, 2019, 08:33 --- :) Już tak siebie nie oskarżaj Terebint  ;) Wypowiedziały się tu zaledwie 3 osoby. Być może cała reszta użytkowników forum milczała podzielając Twoje spostrzeżenia i mierzi je to podobnie jak Ciebie.  ;)

--- Koniec cytatu ---
Ok.  ;)

--- Cytat: Moyses w 27 Marzec, 2019, 09:40 ---P.S. Doczytałem, że Ty bardziej o bałwochwalstwie pisałeś, a ja o języku; ale to tak skrobnąłem coś, abyś się samotnie nie czuł.  :)

--- Koniec cytatu ---
Dziękuję Moyses. Nie, moja uwaga była podzielona na dwie części. Pierwsza właśnie bardziej dotyczyła języka, druga bałwochwalstwa.

--- Cytat: zenobia w 27 Marzec, 2019, 10:34 ---Mam lepszego hiciora ; Jehowa na łamach Straznicy mowi nam ....

--- Koniec cytatu ---
A nawiązując do tego, to czasami chodzę do jakichś kościołów protestanckich i nie mogę wyjść ze swego rodzaju zadziwienia, gdy kaznodzieja przed kazaniem, w modlitwie bądź po prostu w krótkiej przemowie do zgromadzonych dziękuję Bogu za możliwość wygłoszenia Jego Słowa.

Nie wiem czy ci ludzie naprawdę w to wierzą, czy to po prostu taki automatyzm? Ja, jakbym naprawdę głęboko wierzył w Boga to nie wiem czy bym miał taką odwagę stając przed grupką ludzi mówić im, że właśnie te słowa które usłyszą, to słowa od Boga. Szok normalnie, tak prawie w każdym kościele, poza jednym jedynym jakim znam - antytrynitarnym.

Terebint:

--- Cytat: Terebint w 27 Marzec, 2019, 12:26 ---A nawiązując do tego, to czasami chodzę do jakichś kościołów protestanckich i nie mogę wyjść ze swego rodzaju zadziwienia, gdy kaznodzieja przed kazaniem, w modlitwie bądź po prostu w krótkiej przemowie do zgromadzonych dziękuję Bogu za możliwość wygłoszenia Jego Słowa.

Nie wiem czy ci ludzie naprawdę w to wierzą, czy to po prostu taki automatyzm? Ja, jakbym naprawdę głęboko wierzył w Boga to nie wiem czy bym miał taką odwagę stając przed grupką ludzi mówić im, że właśnie te słowa które usłyszą, to słowa od Boga.
--- Koniec cytatu ---
Zaskakujące, że to na o czym ja tu niedawno napisałem o kościołach protestanckich, robi się też problemem w kościołach katolickich. Przynajmniej księża Kramer i Stopka to zauważają:

--- Cytuj ---Hmmm... Naprawdę przestańmy występy duchownych po Ewangelii w czasie Mszy św. nazywać "słowem Bożym"
źrodło
--- Koniec cytatu ---

agent terenowy:
Określenie błędne czy nie (przynajmniej z punktu widzenia języka polskiego) ale...

*[[Rzym 10:11]] PBPNS* Albowiem Pismo mówi: „Nikt z opierających na nim swą wiarę nie będzie rozczarowany”.

:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej