INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > ATEIZM

9-minutowy przewodnik po ateizmie dla wierzacych (z kanalu John Cedars)

<< < (5/6) > >>

abece:

--- Cytat: PoProstuJa w 01 Styczeń, 2019, 12:54 --- Budda na wiele lat zostawił swoją rodzinę - żonę i syna, żeby dochodzić do swoich mądrości. A po latach wpadł do nich w odwiedziny na tydzień żeby zapoznać ich ze swoimi naukami. Ale normalnymi stosunkami rodzinnymi tego nazwać nie można

--- Koniec cytatu ---
Jacyś uczniowie Pana Jezusa zostawili swoje rodziny, idac za Panem Jezusem, by być Jego nasladowcami?
Ja nie pamiętam, może ktoś z Was pamięta.
Takie pytanie/ zarzut padł podczas rozmowy, i to podobnie w kontekście Buddy.
Temat na razie jest otwarty z różnych powodów.
Rozmówcy twierdzili, że był uczeń Pana Jezusa, który zostawił swoją rodzinę.
Moja rola była jako bierny obserwator dyskusji.

DeepPinkTool:

--- Cytat: abece w 01 Styczeń, 2019, 13:48 ---Jacyś uczniowie Pana Jezusa zostawili swoje rodziny, idac za Panem Jezusem, by być Jego nasladowcami?
Ja nie pamiętam, może ktoś z Was pamięta.
Takie pytanie/ zarzut padł podczas rozmowy.
Temat na razie jest otwarty z różnych powodów.
Rozmówcy twierdzili, że był uczeń Pana Jezusa, który zostawił swoją rodzinę.

--- Koniec cytatu ---

Taki pierwszy z brzegu cytat o tych, którzy opuścilu swoje rodziny.
Ewangelia Łukasza 15:28~30:
"Wówczas Piotr rzekł: «Oto my opuściliśmy swoją własność i poszliśmy za Tobą». On im odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu albo żony, braci, rodziców albo dzieci dla królestwa Bożego, żeby nie otrzymał daleko więcej w tym czasie, a w wieku przyszłym - życia wiecznego». "
Takich "prorodzinnych" wypowiedzi Pana w ewangeliach jest o wiele więcej, choć prawdą jest, że Pan Jezus podobnie jak Budda nie pozostawił po sobie żadnych pism, tylko nauki przekazane uczniom - a wiemy, że przekazy ustne ulegają zniekształceniom.  ;)
P.S.
U przywodzonego w wątku Hermana Hesse podobnie jak podane wcześniej tytuły, mnie urzeka "Podróż na Wschód". Przy lekturze dojść można do równie mądrych wniosków co po ewangeliach a mi osobiście pomogło spojrzeć na Chrystusa szerzej i głębiej niż znane mi wcześniej katechizmy.  ;)

abece:

--- Cytat: DeepPinkTool w 01 Styczeń, 2019, 14:24 ---
Taki pierwszy z brzegu cytat o tych, którzy opuścilu swoje rodziny.
Ewangelia Łukasza 15:28~30:
"Wówczas Piotr rzekł: «Oto my opuściliśmy swoją własność i poszliśmy za Tobą». On im odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu albo żony, braci, rodziców albo dzieci dla królestwa Bożego, żeby nie otrzymał daleko więcej w tym czasie, a w wieku przyszłym - życia wiecznego». "
Takich "prorodzinnych" wypowiedzi Pana w ewangeliach jest o wiele więcej, choć prawdą jest, że Pan Jezus podobnie jak Budda nie pozostawił po sobie żadnych pism, tylko nauki przekazane uczniom - a wiemy, że przekazy ustne ulegają zniekształceniom.  ;)
P.S.
U przywodzonego w wątku Hermana Hesse podobnie jak podane wcześniej tytuły, mnie urzeka "Podróż na Wschód". Przy lekturze dojść można do równie mądrych wniosków co po ewangeliach a mi osobiście pomogło spojrzeć na Chrystusa szerzej i głębiej niż znane mi wcześniej katechizmy.  ;)

--- Koniec cytatu ---
W takim razie dziękuję za informacje i bonus.

DeepPinkTool:

--- Cytat: abece w 01 Styczeń, 2019, 14:31 ---W takim razie dziękuję za informacje i bonus.

--- Koniec cytatu ---
:) Zatem przytoczę jeszcze inne cytaty, które mogą Cię w tym temacie zaciekawić.  :)
"Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej»." [Łukasza 12:49~53]
"A szły z Nim wielkie tłumy. On odwrócił się i rzekł do nich: «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem." [Łukasza 14:25,26]
"Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien." [Mateusza 10:35~37]
 ;)

abece:
Powyższe wersety biblijne pamiętam.
Dzięki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej