Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu  (Przeczytany 376 razy)

Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
"Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« dnia: 31 Sierpień, 2023, 16:58 »
Podobnie jak "postanowienie niekatualne" można w skorowidzu wyszukiwać "jaśniejsze zrozumienie" - "understanding clarified".
Nie wiem jak to hasło brzmi po polsku, ale pozwala na zagłębienie się w zagadnienie "coraz jaśniejszego światła" ;)


Wersja angielska podaje 148 nowych świateł.


« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2023, 16:59 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpień, 2023, 20:17 »
W języku polskim to chyba "lepsze zrozumienie".
WTLibrary pokazuje 247 wyników:


Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline donadams

Odp: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień, 2023, 18:47 »
Kusisz mnie tymi wstawkami, żeby zajrzeć do tego programu. Nie wiem jednak, czy warto. W zasadzie wiem, że nie warto. Skala absurdu i manipulacji pewnie zwalinie z nóg. Wszakże to już chyba kilka lat jak żadnej jw publikacji nie przeczytałem.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień, 2023, 19:31 »
Ja podobnie z 10 lat nie czytam wydawnictw WTS-u
Moja zmarła ciocia-nauczycielka biologii i geografii powiedziała mi o publikacjach Śj:
Nie obraż się Reskator ale te wasze publikacje to takie prostackie,poziom dziecka z podstawówki. :-[ :-\ ???
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2023, 20:06 wysłana przez Reskator »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień, 2023, 20:43 »
Ja podobnie z 10 lat nie czytam wydawnictw WTS-u
Moja zmarła ciocia-nauczycielka biologii i geografii powiedziała mi o publikacjach Śj:
Nie obraż się Reskator ale te wasze publikacje to takie prostackie,poziom dziecka z podstawówki. :-[ :-\ ???
trudno się z Twoją ciocią nie zgodzić.


EDIT:
Teraz widzę, że odkryłem ponownie koło ;)
Autorzy WTLibrary wrzucili taki "tip" jak byc na bieżąco ze zrozumieniem jw.org ;)



*** w23 October p. 32 Study Tip ***
Study Tip
How to Keep Up With Adjustments to Our Understanding
What a privilege it is to live at a time when Jehovah is progressively clarifying Bible understanding more than ever. (Dan. 12:4) Even so, we may find it challenging to keep up with adjustments to our understanding of Bible truths. Where can we find these adjustments and explanations?
• The Watch Tower Publications Index entry “Beliefs Clarified” provides a complete list of adjustments sorted by year. For a list of topics, enter “understanding clarified” (including the quotation marks) in the search box of Watchtower Library or Watchtower ONLINE LIBRARY™.
• The Research Guide for Jehovah’s Witnesses contains a condensed list sorted by topic. Go to “Jehovah’s Witnesses,” then “Views and Beliefs,” and then “Clarification of Our Beliefs.”
As a personal study project, why not pick a recent adjustment and research our current understanding and the Scriptural reasons for the change?


« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2023, 20:59 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień, 2023, 22:43 »
trudno się z Twoją ciocią nie zgodzić.


EDIT:
Teraz widzę, że odkryłem ponownie koło ;)
Autorzy WTLibrary wrzucili taki "tip" jak byc na bieżąco ze zrozumieniem jw.org ;)



*** w23 October p. 32 Study Tip ***
Study Tip
How to Keep Up With Adjustments to Our Understanding
What a privilege it is to live at a time when Jehovah is progressively clarifying Bible understanding more than ever. (Dan. 12:4) Even so, we may find it challenging to keep up with adjustments to our understanding of Bible truths. Where can we find these adjustments and explanations?
• The Watch Tower Publications Index entry “Beliefs Clarified” provides a complete list of adjustments sorted by year. For a list of topics, enter “understanding clarified” (including the quotation marks) in the search box of Watchtower Library or Watchtower ONLINE LIBRARY™.
• The Research Guide for Jehovah’s Witnesses contains a condensed list sorted by topic. Go to “Jehovah’s Witnesses,” then “Views and Beliefs,” and then “Clarification of Our Beliefs.”
As a personal study project, why not pick a recent adjustment and research our current understanding and the Scriptural reasons for the change?




(mtg): po'' POLSKIEMU'' pozwoliłem zamieścić  >:D
*** w23 października s. 23 32 Wskazówka do studium *** Wskazówka do studium Jak nadążać za dostosowywaniem naszego zrozumienia. Jakże wielkim zaszczytem jest życie w czasach, gdy Jehowa coraz bardziej niż kiedykolwiek wyjaśnia zrozumienie Biblii. (Dan. 12:4). Mimo to nadążanie za dostosowywaniem naszego zrozumienia prawd biblijnych może sprawiać nam trudności. Gdzie możemy znaleźć te dostosowania i wyjaśnienia? • Wpis w Indeksie Publikacji Strażnicy „Wyjaśnione przekonania” zawiera pełną listę korekt posortowanych według lat. Aby wyświetlić listę tematów, wpisz „wyjaśnione zrozumienie” (łącznie z cudzysłowem) w polu wyszukiwania Biblioteki Strażnicy lub BIBLIOTEKI INTERNETOWEJ Strażnicy™. • Przewodnik informacyjny dla Świadków Jehowy zawiera skróconą listę posortowaną tematycznie. Przejdź do „Świadkowie Jehowy”, następnie „Poglądy i przekonania”, a następnie „Wyjaśnienie naszych przekonań”. Dlaczego w ramach osobistego studium nie wybrałbyś ostatniej zmiany i nie zbadał naszego obecnego zrozumienia oraz biblijnych powodów tej zmiany?
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2023, 22:46 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Turbulent_Business

Odp: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień, 2023, 03:40 »
Na jw.borg masz poukladane latami:

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1200277174
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: "Understanding clarified" - informacja w skorowidzu
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień, 2023, 11:33 »
Ciekawe czy oni w tym zestawieniu mają tylko takie nowe światła, które są aktualne do dzisiaj? Na przykład jeśli kilka razy coś zmieniali? Czy są wszystkie zmiany czy tylko takie, które są aktualne dzisiaj?

Cytuj
(mtg): po'' POLSKIEMU'' pozwoliłem zamieścić  :D " title="Evil" class="smiley" style="vertical-align: bottom; font-family: "Helvetica Neue", Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 12.8px; background-color: rgb(224, 226, 228);">*** w23 października s. 23 32 Wskazówka do studium *** Wskazówka do studium Jak nadążać za dostosowywaniem naszego zrozumienia. Jakże wielkim zaszczytem jest życie w czasach, gdy Jehowa coraz bardziej niż kiedykolwiek wyjaśnia zrozumienie Biblii. (Dan. 12:4). Mimo to nadążanie za dostosowywaniem naszego zrozumienia prawd biblijnych może sprawiać nam trudności. Gdzie możemy znaleźć te dostosowania i wyjaśnienia? • Wpis w Indeksie Publikacji Strażnicy „Wyjaśnione przekonania” zawiera pełną listę korekt posortowanych według lat. Aby wyświetlić listę tematów, wpisz „wyjaśnione zrozumienie” (łącznie z cudzysłowem) w polu wyszukiwania Biblioteki Strażnicy lub BIBLIOTEKI INTERNETOWEJ Strażnicy™. • Przewodnik informacyjny dla Świadków Jehowy zawiera skróconą listę posortowaną tematycznie. Przejdź do „Świadkowie Jehowy”, następnie „Poglądy i przekonania”, a następnie „Wyjaśnienie naszych przekonań”. Dlaczego w ramach osobistego studium nie wybrałbyś ostatniej zmiany i nie zbadał naszego obecnego zrozumienia oraz biblijnych powodów tej zmiany?


Ciekawe, że takie hasło nie zwraca tego o czym piszą:
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2023, 12:00 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]