Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Techniki psychomanipulacji stosowane przez Świadków Jehowy  (Przeczytany 6416 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Techniki psychomanipulacji stosowane przez Świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Luty, 2019, 08:27 »
Dzięki za super informacje. Bardzo dużo cech zbieżnych z JW.
Hitem jest fakt iż samo CK nie podlega żadnej krytyce.
Sam na naszym komitecie zapytałem "A kto zrobi komitet Niewolnikowi za Australię...?"
zaznaczenie dodałem

  Mamy wartość wspólną, gdy "podbił" do mnie jeden z szeryfów, co się dzieje, będzie to z pół roku wstecz, coś tam padło o komitecie, był z pionierką, to powiedziałem mu wprost: "Jeżeli zachęcasz, to najpierw komitet tym co dziesiątki lat ukrywali pedofilię, z transmisją w TV Brodcasting, by lud zobaczył podwójną grę uwodziciela", a my jak te barany słuchaliśmy kłamiących, że nic się nie dzieje, zresztą usłyszał całą paletę mataczenia przez swoich szefów.

O tych sprawach należy pisać, mówić przy każdej sposobności, muszą czuć swój smród za i przed sobą, jak człowiek chodzący we mgle, ona jest wszędzie.

Nic nie zrozumiałam może za głupia jestem

To absolutnie nie jest tak, powinnaś to przetrawić, kontrastując z tym co widziałaś w sekcie. Nie będę dopisywał wiele, prócz zachęty do pozycji Hassana: "Jak uwolnić się od manipulacji psychicznej w sekcie". Dla mnie osobiście świetny materiał i myślę wielu innych.
Jest trochę kołowrotku ze znalezieniem tej pozycji, ale da się przez internet, cierpliwości, ja osobiście zakupiłem przez internet.

Dziękuję Salome za materiał :)
Pozdrawiam
Dobrego dnia
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2019, 08:49 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


puma

  • Gość
Odp: Techniki psychomanipulacji stosowane przez Świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Luty, 2019, 19:23 »
Dzięki widzę mroki .Ta pozycja jest w naszej bibliotece :) wiem bo sama układałam tam książki :) przeczytam :)


Offline LILY

Odp: Techniki psychomanipulacji stosowane przez Świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Marzec, 2019, 14:17 »
Czytam właśnie książkę "Psychomanipulacja w sektach" S. Hassana.
Czytam, czytam i nie mogę uwierzyć.... SZOK
Niby zdawałam sobie sprawę z tego, że ŚJ są poddawani psychomanipulacji , kontroli umysłu, kontroli zachowań it ale teraz ukazują mi się dosłownie sceny, zdania, sytuacje, które pokazaują jak głęboki i destrukcyjny jest to proces.

Pomyslałam, ze mażna by przytoczyc jakieś fragmenty i podać konkretny przykład jak dzieje się to u ŚJ, myslę, ze to byłoby dobre dla nowicjuszy, którzy nie wiedzą na co zwracać uwagę.




WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Techniki psychomanipulacji stosowane przez Świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec, 2019, 14:35 »
Czytam właśnie książkę "Psychomanipulacja w sektach" S. Hassana.
Czytam, czytam i nie mogę uwierzyć.... SZOK
Niby zdawałam sobie sprawę z tego, że ŚJ są poddawani psychomanipulacji , kontroli umysłu, kontroli zachowań it ale teraz ukazują mi się dosłownie sceny, zdania, sytuacje, które pokazaują jak głęboki i destrukcyjny jest to proces.

Pomyslałam, ze mażna by przytoczyc jakieś fragmenty i podać konkretny przykład jak dzieje się to u ŚJ, myslę, ze to byłoby dobre dla nowicjuszy, którzy nie wiedzą na co zwracać uwagę.

Brawo LILY :)
Pozdrawiam


Offline 34Falilejczyk

Odp: Techniki psychomanipulacji stosowane przez Świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Maj, 2019, 16:37 »
Polecam

STEVEN HASSAN - PSYCHOMANIPULACJA W SEKTACH

No i przyklad manipulacji w rozmowach z ludzmi ze swiata: https://eu0.proxysite.com/process.php?d=5bqBxuwAGCMdi6B4Xbg97eu1ufRFU7ieEuGfoB8xSHqkiDEBgBFIvThtvYQnG0zpN%2BsiQdgWkV%2B%2FPDDxzlJUOSccvtuqUtKZWydCqOsAKQ%3D%3D&b=9


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Techniki psychomanipulacji stosowane przez Świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Maj, 2019, 18:54 »
Polecam

STEVEN HASSAN - PSYCHOMANIPULACJA W SEKTACH

No i przyklad manipulacji w rozmowach z ludzmi ze swiata: https://eu0.proxysite.com/process.php?d=5bqBxuwAGCMdi6B4Xbg97eu1ufRFU7ieEuGfoB8xSHqkiDEBgBFIvThtvYQnG0zpN%2BsiQdgWkV%2B%2FPDDxzlJUOSccvtuqUtKZWydCqOsAKQ%3D%3D&b=9

Znam, posiadam, przeanalizowana.

Również polecam.

Elemantarz dla tych, którzy mają kogoś w sekcie.