BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Ten FILM o manipulacji ma 12 min, a wstrząsnął mną jak żaden inny...

(1/4) > >>

Meszach:
Witajcie drodzy  ;)  forum czytam od dawna, ale dopiero wczoraj odważyłem się zarejestrować,.............Póki co, jak wielu z Was, pozostaje formalnie w org ze względu na rodzinę.

Przywitam się niebawem, choć pewnie długa  historia będzie jak wiele innych, bo wszystko już zostało powiedziane i napisane.

Poniżej film o manipulacji, który mną wstrząsnął. Jest genialny. Szukałem go na forum i nie znalazłem, zatem wrzucam bezkarnie.

Nemo: Usunąłem część wpisu, która mogłaby Cię zdekonspirować. Szpiegów tutaj mamy sporo.

Ola:
Witaj Meszach.
Skoro działasz w podziemiu bądź ostrożny, żeby Twoi węszący bliscy znowu nie odkryli Twojego powrotu na łono odstępców.
Pozdrawiam.

Rajski Ptak:
Cześć Meszach  :)
Ciesze się, że ponownie zalogowałeś się na naszym forum. Czytaj, pisz i dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.
Co do materiału wrzuconego przez Ciebie, film jest przerażający. To pokazanie sekty w pigułce.
Jak ktoś nie był w sekcie, może popukać się w czoło i drwić: "jak można się dać tak zmanipulować" A można, zwłaszcza, że te metody są banalne i wykorzystują naturalne mechanizmy człowieka.
Trzeba mieć swój rozum i być czujnym wobez wroga  ;)

Meszach:

--- Cytat: Rajski Ptak w 16 Listopad, 2018, 10:37 ---Cześć Meszach  :)
Ciesze się, że ponownie zalogowałeś się na naszym forum. Czytaj, pisz i dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.
Co do materiału wrzuconego przez Ciebie, film jest przerażający. To pokazanie sekty w pigułce.
Jak ktoś nie był w sekcie, może popukać się w czoło i drwić: "jak można się dać tak zmanipulować" A można, zwłaszcza, że te metody są banalne i wykorzystują naturalne mechanizmy człowieka.
Trzeba mieć swój rozum i być czujnym wobez wroga  ;)

--- Koniec cytatu ---

Dzięki za miłe przywitanie, rejestracja nie jest łatwa, szczególnie jeśli od dziecka wmawia Ci się, że za sam kontakt z odstępcami grozi grzech przeciw duchowi, zatem niewybaczalny.

Co do filmu - czyż nie jest to typowe "życie zborowe"?

Rajski Ptak:
Oczywiście, że jest. Jednak traktuję to jako moje spostrzeżenie. Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Kiedy rok temu sie wybudzałam zrobiłam sobie test czy jestem w sekcie. Kiedy odkryłam, że tak, poczułam się jakbym była nieświadomą ofiarą psychopaty, która zaczeła mysleć: " jak stąd teraz uciec?"
To było przerażające uczucie. Teraz kieruję się mottem słów piosenki Kazika  "Świadomość"  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej