Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 129798 razy)

Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #360 dnia: 12 Luty, 2020, 12:09 »
Z dziurawej pamięci. Ten filmik był wrzucony na oficjalnego orga w przed dzień przesłuchań RCA. Ktoś określił dokładne miejsce kręcenia filmiku. Chyb nawet chodziło o wujka 'gofrego', tego z CK. Inaczej mówiąc, wychodzili na przeciw temu co za parę godzin wyjdzie. Coś w rodzaju pozytywnego PR. Podgrzewać kotleta można wielokrotnie. Najsmaczniejszy jest taki świeży.


Marzena

  • Gość
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #361 dnia: 12 Luty, 2020, 12:22 »
Tylko, że w tym filmie za nic nie biorą odpowiedzialności śj. Ukazują jakie życie było tej dziewczyny przed poznaniem przenajświętrzej niebieskiej organizacji, że wcześniej była molestowana. Więc niby coś tam wspominają, ale tak na prawdę ten filmik niczego nie wnosi prócz oczywiście cudownie przereklamowanej miłości.


Offline Takajaja

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #362 dnia: 12 Luty, 2020, 12:59 »
Typowa jw. orgowska propaganda

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/przezycia/biblia-zmienia-zycie/ofiara-wykorzystywania-seksualnego-film/

Ale jak sprytnie w filmie przedstawili kolejnosc wydarzeń:
1.przyjaciel rodziny ją molestował (nikomu nie powiedziala)
2.tata interesował sie roznymi religiami
3.zapukali do nas SJ i dzieki nim poczuła ulge bo dowiedziała sie z Biblii, ze Bog.....itd.

Czyli z molestowaniem SJ nic nie maja wspolnego plus podkreslenie że Ona nikomu nie powiedziała.


Offline lma

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #363 dnia: 12 Luty, 2020, 13:46 »
Współczuję jej ewentualnego przyszłego przebudzenia.
Ale jednocześnie go życzę :(


Offline Estera

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #364 dnia: 12 Luty, 2020, 17:19 »
Typowa jw. orgowska propaganda
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/przezycia/biblia-zmienia-zycie/ofiara-wykorzystywania-seksualnego-film/
   I dalsza propaganda, artykuły powiązane.
   Po otwarciu linka, ukazują się następne artykuły, obok ikony filmu artykuł pt.:
  "Świadkowie Jehowy pomagają rodzicom chronić dzieci przed pedofilami."
   Tu nadrukowali informacje, jak wiele artykułów się na ten temat ukazało.
   Jaka publikacja, nakład i w ilu językach ostrzegali i pomagali.
   Tylko jak rodzice mają chronić, skoro w zborze nawet często nie mają takiej informacji, kto jest pedofilem? :'( :'(
   Jak z innego zboru przyjmowany jest pedofil do nowego zboru, to też nikt nikogo nie informuje o tym! :'(
   Dalej można znaleźć następne artykuły.

  "Co trzeba wiedzieć o przestępstwach seksualnych - część 1 i 2"
   Już były informacje, że to głównie rodzice są w zborze odpowiedzialni za swoje dzieci.
   Tylko jak po zborze grasuje ukrywany pedofil, to jak rodzice mają te swoje pociechy chronić?
   Starsi też w tych kwestiach milczą, nie ujawniają takiego pedofila.
   Nie ma oficjalnego komunikatu, że taka to a taka osoba jest pedofilskim przestępcą!
   Ale oczywiście, tytuły artykułów, nakład, ilość języków jest bardzo szumna i reklamowa.
   Brawo manipulanci.

   Kreują się na bohaterów i wielkich obrońców, gdy tymczasem, praktyka jest zupełnym zaprzeczeniem tego.
   Artykuły tego rodzaju jak wyżej zacytowane, skutecznie wprowadzają w błąd wszystkich czytelników.
   Gdyż sprawiają fałszywe wrażenie, że świadkowie Jehowy, to prawie że najwięksi herosi w obronie pokrzywdzonych dzieci.
   

   A tak naprawdę ofiara pedofila w zborze, pozostaje sama, nie jest brana w obronę, tak jak pokazuje to przykład Eweliny Głowackiej.
   I starsi oficjalnie nie zachęcają do zgłaszania sprawy odpowiednim władzom, czyli do złożenia doniesienia do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
   Tam się najpierw robi telefon do działu prawnego do Biura Oddziału w Nadarzynie.
   Gdzie starsi dostają konkretne wskazówki, jak sprawę można skutecznie zamieść pod dywan.
   I bardzo często tak się właśnie dzieje.
   Stąd między innymi tylu ukrytych pedofili w australijskich zborach.
   Czyli, jak to mówią

                  ... "pucujemy gówno ile się da, żeby tylko nie śmierdziało" ... :-X
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2020, 17:21 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gsus2772

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #365 dnia: 15 Luty, 2022, 10:17 »
Jeśli ktoś chce, to przekonwertowałem raport komisji na Excel i przetłumaczyłem na polski. Może się przydać  8-)


Offline PoProstuJa

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #366 dnia: 15 Luty, 2022, 10:38 »
Jeśli ktoś chce, to przekonwertowałem raport komisji na Excel i przetłumaczyłem na polski. Może się przydać  8-)

Dzięki. Miałam coś takiego w pdfie, ale w Excelu można szybciej poszukać różnych rzeczy.
Zapytam z ciekawości gsus2772 czy dopiero teraz odkryłeś tę aferę, czy już wcześniej? Bo od ujawnienia nagrań z komisji minęło już... prawie 7 lat! Wow, aż sama jestem zaskoczona, że to już tyle czasu minęło!


Offline gsus2772

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #367 dnia: 15 Luty, 2022, 10:51 »
Odkryłem wcześniej, ale teraz wpadłem na to żeby sobie zrobić to w Excelu  ;)


Online Do

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #368 dnia: 21 Czerwiec, 2022, 18:39 »
Nie do końca wiem jak założyć temat to link wklejam tu. Temat się zgadza.

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/pedofilia-u-swiadkow-jehowy-przemoc-i-wykorzystywanie-dzieci/7efrzqf,2b83378a

Pozdrawiam
Do


Offline Roszada

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #369 dnia: 21 Czerwiec, 2022, 19:02 »
Nie do końca wiem jak założyć temat to link wklejam tu. Temat się zgadza.

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/pedofilia-u-swiadkow-jehowy-przemoc-i-wykorzystywanie-dzieci/7efrzqf,2b83378a

Pozdrawiam
Do
Brawo poszło już w świat dalej...