NA DOBRY POCZĄTEK > INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI"

Korea Południowa - ŚJ nie muszą być powoływani do wojska

(1/4) > >>

Roszada:
Na jw.org napisano:



--- Cytuj ---Z OSTATNIEJ CHWILI | Historyczna decyzja Sądu Najwyższego Korei Południowej

W czwartek 1 listopada 2018 roku południowokoreański Sąd Najwyższy stosunkiem głosów 9 do 4 postanowił, że podyktowana sumieniem odmowa służby wojskowej nie jest przestępstwem. Decyzje podjęte w zgodzie z sumieniem religijnym zostały uznane za „uzasadnioną podstawę” niewyrażenia zgody na powołanie do wojska. To przełomowe orzeczenie najwyższej instancji sądowej w Korei umożliwia uznanie za niewinnych ponad 900 braci, których sprawy są aktualnie rozpatrywane w różnych sądach.

Nieco wcześniej w tym roku Trybunał Konstytucyjny Korei orzekł, że do grudnia 2019 roku muszą być wprowadzone przepisy dotyczące odbywania alternatywnej służby cywilnej przez obdżektorów.

Przyjmujemy tę historyczną decyzję z ogromną radością i pragniemy za nią wysławiać Jehowę.

--- Koniec cytatu ---
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/

Matko jedyna jaka historyczna informacja. :)
Jehowę aż będą wysławiać, jak piszą.

Gandalf Szary:
Nieco wcześniej w tym roku Trybunał Konstytucyjny Korei orzekł, że do grudnia 2019 roku muszą być wprowadzone przepisy dotyczące odbywania alternatywnej służby cywilnej przez obdżektorów.

Czyli służba zastępcza. Ciekawe czy WTS pozwoli na odbywanie służby zastępczej braciom w wieku poborowym. Za moich czasów straszono mnie i nie pozwolono takowej podjąć. O mało nie trafiłem za kraty. Znam ludzi trochę starszych ode mnie, którzy w więzieniu 2 lata spędzili. Świat się zmienia i organizacja też.   

Roszada:
Od 1996 jest "zastępcza służba cywilna" dozwolona.
Ale nie może być nazywana "zastępczą służbą wojskową". :)

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/'nowe-swiatla'-archiwum/1996-sluzba-cywilna-zastepcza-sluzba-wojskowa/msg3129/#msg3129

Gandalf Szary:

--- Cytat: Roszada w 01 Listopad, 2018, 19:28 ---Od 1996 jest "zastępcza służba cywilna" dozwolona.
Ale nie może być nazywana "zastępczą służbą wojskową". :)

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]
Z tego co pamiętam trzeba było uzyskać zaświadczenie, że jest się ordynowanym ŚJ. Ja jechałem do Marek do brata Mielczarka. Roszado czy w 1996 na pewno w Polsce dozwolona była służba cywilna?   
 

Roszada:

--- Cytat: Gandalf Szary w 01 Listopad, 2018, 19:31 ---
 Roszado czy w 1996 na pewno w Polsce dozwolona była służba cywilna?

--- Koniec cytatu ---
Od 1 maja 1996, jak podano w cytatach w linku.

   „W latach dziewięćdziesiątych w kilku krajach, takich jak Szwecja, Finlandia, Polska, Holandia i Argentyna, aktywni Świadkowie Jehowy nie są już nakłaniani do podjęcia służby wojskowej ani obowiązkowej służby zastępczej, chociaż każda sprawa jest skrupulatnie badana” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 195).

W Polsce nie powołuje się ich wcale, więc tym bardziej do zastępczej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej