NA DOBRY POCZĄTEK > INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI"

Zmiany w nowym przekładzie Biblii, oraz manipulacja statystykami

(1/5) > >>

kochanek:
Witam,

chciałbym, aby wątek był merytoryczny ponieważ zauważyłem, że wiele tutejszych osób pisze mnóstwo postów z nudów, które nie wnoszą nic do dyskusji.

Czytając biblię natknąłem się na kilka interesujących zmian w Nowym wydaniu Biblii w porównaniu do poprzedniego.

Łukasza 23:43 - "A Jezus rzekł do niego: "Zapewniam cię dzisiaj, że będziesz ze mną w raju"
poprzednio: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: będziesz ze mną w raju"

Spójnika "że" wcześniej nie było. Teraz jest i zmienia sens wypowiedzi. Pytanie czy ten werset został rzeczywiście wiernie przetłumaczony z języka oryginalnego?

Przykład drugi:
Mateusza 6:23 "ale jeśli twoje oko zawistnie się rozgląda*, całe twoje ciało będzie ciemne..."
*dosł.  "jest złe; jest niegodziwe"

Tutaj już ewidentnie nie podoba mi się użycie słowa ROZGLĄDA. Dosłownie to przetłumaczone słowo jak sami wskazują oznacza "jest złe, niegodziwe". Określenia te są mocne i dotyczą już grubszych przewinien. W nowej interpretacji wystarczy się już rozglądać aby nasze ciało było ciemne. Na zebraniu w komentarzach oczywiście skupiono się na tylko na słowie rozgląda i do takiego rozglądania zaliczono oczywiście materializm, studia, ambicje itp. Wcześniej tego zrobić nie można było, bo posiadanie pieniędzy czy wyższego wykształcenia w samym sobie nie było niegodziwym.

Czy ma ktoś więcej takich przykładów?

Druga sprawa to statystyki podwana m. in w strażnicy. Pare miesięcy temu w strażnicy podawano, że liczba umierających na głód ludzi w afryce wzrostła o ileś tam osób w roku 2017. Sens był taki, że na ziemi jest coraz gorzej i koniec jest bliski. Ale że jestem dociekliwy to sprawdziłem oczywiście poprzednie lata i dekady pod tym względem. Oczywiście liczba ludności umierająca z powodu głodu wzrosła, ale wzrosła również diametralnie liczba ogółu ludności na tym kontynencie. W efekcie % osób umierających na głós znacznie zmalał. Statystyka nie kłamie. To tak jak by powiedzieć coraz więcej ludzi umiera na świecie bo coraz więcej ludzi żyje na ziemi...

Roszada:
Ależ mamy wątek i o łotrze w raju i o Biblii ŚJ:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/2013-przeklad-nowego-swiata-po-polsku/

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/czy-zwrot-z-lk-2343-w-pns-istnial-juz-w-starym-testamencie/

Wpadłeś, nawet nie przedstawiłeś się a chcesz wszystkich zaraz nauczać? :)
Masz wyszukiwarkę więc popatrz, rozglądnij się wpierw.

Jak się zakłada wątek o danych statystycznych to trzeba służyć konkretami a nie mieszać go z łotrem w raju. :(

Nemo:

--- Cytat: kochanek w 26 Październik, 2018, 20:42 ---chciałbym, aby wątek był merytoryczny ponieważ zauważyłem, że wiele tutejszych osób pisze mnóstwo postów z nudów, które nie wnoszą nic do dyskusji.

--- Koniec cytatu ---
No ciekawie kochanek zaczyna. Czymś, kimś mi tu trąci. (pogrubienie moje)

kochanek:
W pierwszym wątku 2 strony trzeba przebrnąć przez wyśmiewanie niezniszczalnej okładki. Na 28 stron uzbiera się z 4 merytoryczne. Ale ok, można usunąć wątek jak będę miał pytania to udzielę się tam w takim wypadku  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

John:
nie wiem czy koleś chce zabłysnąć na forum, bo znalazł dwie zmiany, chociaż jest ich więcej albo chce jak to sam pisze z nudów coś swojego zaprezentować ...

Roszada już zasypał go materiałem ... niech czyta i rozmyśla ...

John

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej