DYSKUSJE DOKTRYNALNE > KREW i kwestie medyczne

Podanie krwi dziecku Świadków Jehowy wbrew ich woli!

(1/4) > >>

Mario:
Jak zachowują się rodzice będący Świadkami Jehowy, jeżeli ich dziecku lekarze podadzą krew  wbrew ich woli?
Czy ktoś zna z własnego życia takie przypadki?

Mario:
Ciekawy wywiad znajduje się tutaj:http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-prof-skalski-europa-dlugo-nie-akceptowala-dzieci-uposledzony,nId,1823251








Mario:
Kilka cytatów:


" Przecież świadkowie Jehowy akceptują niektóre operacje - np. przeszczepy narządów litych. A w tych przeszczepianych narządach zawsze trochę krwi zostaje. Akceptują również operacje w krążeniu pozaustrojowym. Jeżeli krew opuszcza ciało pacjenta i powraca, a strumień nie zostanie przerwany, to oni takie działania akceptują."


"Są lekarze, którzy oszukają rodziców i przetoczą. Ale czy my mamy popierać oszustwa? Mamy jeszcze do czynienia z innymi sytuacjami. Chirurg decyduje się przeprowadzić operację bez przetoczenia krwi, ale anestezjolog nie zgadza się na znieczulenie, bo twierdzi, że dziecko bez krwi nie przeżyje operacji. A my mówimy: no tak, ale bez operacji ono w ogóle nie ma szans."


I to najbardziej szokujące:


"Już spotkałem się - choć nie dotyczyło to bezpośrednio mnie - z sytuacją taką, gdy lekarz przetoczył krew w stanie krytycznym. Dziecko zostało wyleczone, a rodzice, świadkowie Jehowy, powiedzieli: teraz to nie jest nasze dziecko. Dostało krew, my go nie akceptujemy.


( dziecko )  Trafiło do domu dziecka. "




Janusz Hieronim Skalski    to uznany specjalista w zakresie kardiochirurgii , jest wybitnym polskim profesorem , który był uczniem m.in Zbigniewa Religi  !!!!
W ogóle film " Bogowie "  super - zachęcam do oglądania.!!!

Mario:
Spotkałem się z tym, że rodzice próbowali walczyć przed Sądem o odszkodowanie za straty moralne.

Hudson:
Podac adres tych 'bogobojnych rodzicow'. Chetnie naplulbym im publicznie, prosto w oczy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej