BYLI... OBECNI... > OSTRACYZM

Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi i odstępcami

<< < (12/12)

NNN:

--- Cytat: sawaszi w 01 Październik, 2020, 17:29 ---Czyli ta sekta parareligijna ma swych założycieli z pośród "marginesu społecznego"  :o
 To dobrze mówiła mi matka ; "synu gdzie ty idziesz ?
A teściowa ; "córko gdzie ty chcesz iść ? , do najgorszej sekty ?" i wrzasnęła na nią ; "o Boże to już córki nie mam" .
Wiele przeżyłem będąc tam 'w tej niebożej organizacji' i nie życzył bym tego nikomu ! 
A jak chciałem się uwolnić od tej ideologi w 2002 r . - to mnie wykluczono  :D :D
Cześć i chwała im za to - to już starsi i inni przestali mnie nachodzić w domu i "napastować" religijnie  ::) .

--- Koniec cytatu ---
    Założyciele pochodzili w pierwszej linii z "Babilonu wielkiego" i  stamtąd zaczerpnęli swoje pierwsze i najprawdziwsze prawdy, dając w ten sposób  początek "organizacji bożej" zwaną później "organizacją Jehowy". Książka, którą wydało w 1995 roku   ciało  prze - kierownicze wyraźnie opisuje jak  do tego doszło. Nosi tytuł "Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego".  Została przekazana do rąk polskiego czytelnika w czasie letnich kongresów. Na ostatniej stronie (716) zamieściła  ostrzeżenie: " 'Pokolenie' żyjące w roku  1914 coraz bardziej się przerzedza. Koniec nie może być daleko." A w listopadzie przyszła nowa Strażnica i rozprawiła się z pokoleniem 1914 roku,  torując drogę  nowej, zębatej sztafecie pokoleń. No i rozprawiła się przede wszystkim z tak bliziutkim już końcem, oddalając go w XXI wiek.

Bedę chciał jutro zamieścić cytaty z tej książki, jak to Russell zakładał Badaczy, czerpiąc "pełną garścią" nauki Boże  ze znienawidzonego tak dzisiaj "Babilonu wielkiego".  A  nas śmią i mają czelność nazywać odstępcami? Śmiechu warte! 
Wyobraźcie sobie, że nawet nazwa "Strażnica" nie pochodziła ze skarbnicy Jehowy. Nazwę tę zaadaptował Russell z otaczających go pogańskich, odstępczych religii, idących na zagładę.  Aż wstyd, jakie korzenie pogańskie mają dzisiejsi tak dumni z niesienia  "od zarania prawdy" -świadkowie Jehowy.

sawaszi:


Bedę chciał jutro zamieścić cytaty z tej książki, jak to Russell zakładał Badaczy, czerpiąc "pełną garścią" nauki Boże  ze znienawidzonego tak dzisiaj "Babilonu wielkiego".  A  nas śmią i mają czelność nazywać odstępcami? Śmiechu warte! 
Wyobraźcie sobie, że nawet nazwa "Strażnica" nie pochodziła ze skarbnicy Jehowy. Nazwę tę zaadaptował Russell z otaczających go pogańskich, odstępczych religii, idących na zagładę.  Aż wstyd, jakie korzenie pogańskie mają dzisiejsi tak dumni z niesienia  "od zarania prawdy" -świadkowie Jehowy.
[/quote]

Pisz o tym i to dla "zbudowania" wiary tych co tej "strawy duchowej" łyknęli i dali się wrobić w paranoje "WTS" -owskich bajko-pisarzy  ::)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej