INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Chuck Norris mistrz karate i Kościół Baptystów

(1/4) > >>

Roszada:
Do dziś nie wiedziałem, że aktor i karateka Chuck Norris (kolega Bruce Lee) prowadzi działalność ewangelizacyjną.

Wiki podaje:


--- Cytuj ---Norris należy do Kościoła Chrześcijan Baptystów[12]. W ostatnich latach zaangażował się w działalność chrześcijańską i dał się poznać jako ewangeliczny chrześcijanin oraz zdeklarowany kreacjonista. Otwarcie sprzeciwia się promowaniu homoseksualizmu w szkolnych programach nauczania, instytucjonalizacji związków homoseksualnych oraz legalności aborcji. Od 2006 jest felietonistą chrześcijańskiego serwisu WorldNetDaily. Jest również autorem kilku chrześcijańskich książek (w których zachęca do lektury Biblii oraz nawrócenia do Chrystusa) oraz członkiem Narodowej Rady ds. Biblijnego Programu Nauczania w Szkołach Publicznych – organizacji promującej nauczanie Biblii w szkołach.
--- Koniec cytatu ---

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chuck_Norris#Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87_publiczna_i_polityczna

Gdzie indziej przeczytałem:

--- Cytuj ---Chuck Norris - Były Wielki Aktor i Mistrz sztuk walki , grający niegdyś w filmach pełnych przemocy , gdzie przeszedł do kultury jako człowiek nie pokonany i Mocarz , symbol prawdziwego mężczyzny . Jednak został on poruszony przez Boga , nawrócił się i stał się Pastorem Baptystycznym w raz z swoją żoną . Chuck Norris sprzeciwia się otwarcie małżeństwom homoseksualnym , legalności eksterminacji niewinnych dzieci poprzez Aborcje . Chuck Norris deklaruje się jako żarliwy Kreacjonista . Jest członkiem Narodowej Rady dospraw Biblijnego Programu Nauczania w Szkołach Publicznych , organizacji zajmującej się nauczaniem Biblii w szkołach . Stoi on na straży Amerykańskiej Moralności Protestanckiej .
--- Koniec cytatu ---

http://pl.benio123o-pl.wikia.com/wiki/Protestantyzm

Borelioza2:
Fajne.… czy ktoś wie coś więcej o baptystach? Znajomy po odejściu przyłączył się do nich i myślę dlaczego? Co go przekonało?

sawaszi:

--- Cytat: Borelioza2 w 08 Październik, 2018, 22:05 ---Fajne.… czy ktoś wie coś więcej o baptystach? Znajomy po odejściu przyłączył się do nich i myślę dlaczego? Co go przekonało?

--- Koniec cytatu ---
 

Babtyści mają coś z francuskiej kultury - niezaprzeczalnego w sobie - a dalej nie napiszę .

bene:
Ukazała się jego autobiografia
ale z tego co się orientuję to trudno ja kupić bo nakład dawno się wyczerpał. Miałem swój własny egzemplarz ale  komuś pożyczyłem a ten pożyczył komuś innemu a tamten innemu i chyba będę potrzebował strażnika z Teksasu by pomógł mi go odnaleźć

bene:

--- Cytat: Borelioza2 w 08 Październik, 2018, 22:05 ---Fajne.… czy ktoś wie coś więcej o baptystach? Znajomy po odejściu przyłączył się do nich i myślę dlaczego? Co go przekonało?

--- Koniec cytatu ---
Co go przekonało to warto by było się go spytać. To on przecież wie najlepiej. A o baptystach można wiele przeczytać w internecie nie tylko oficjalne strony ale tez różne zborowe jak i prywatne. Z moich kontaktów z baptystami mam tylko pozytywne wspomnienia zakochani w Biblii uprzejmi nastawieni na szeroko pojętą działalność społeczną (świetlice otwarte dla wszystkich, pomoc ubogim itp)Choć zapewne jak i wszędzie znajda się tacy co o nich nawet wspomnieć nie warto ze względu na ich charakter i postępowanie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej