INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Szokujące porównania, świadkowie vs mormoni: identyczny poziom manipulacji?

<< < (3/3)

ZłoteDziecko:

--- Cytat: Roszada w 19 Listopad, 2018, 22:37 ---To już było wcześniej, za czasów pastora i sędziego.

--- Koniec cytatu ---

No dokładnie. Na początku przyszło mi do głowy, ze można porównać księgę mormona i ich stosunek do niej z boskim planem wieków, ale porównujemy jednak do obecnych świadków, a nie badaczy pisma sprzed 100 lat.

Roszada:
ŚJ pod jednymi względami podobni są do mormonów, pod innymi do scjentologów, pod innymi do adwentystów, a jeszcze pod innymi nawet do Hare Kryszna.

Są po prostu pewne zwyczaje czy metody, które wszyscy twórcy nowych religii czy ruchów religijnych spożytkowują.
Najlepiej zauważają to exŚJ czytając później o innych grupach i co chwilę mówią: ooo, to tak jak w organizacji. :)

Agnesja:
WOW!!!
Czyli co? Duch święty udzielił tych samych myśli, dwóm różnym organizacją? Jak to możliwe?? Ciało kierownicze twierdzi, że oni jedyni na świecie są łącznikiem z prawdziwym "bogiem".
Przecież tylko ŚJ są wybrani przez Jehowę i to jest jedyna duchowa arka Noego.
Oj, ktoś? tajemniczy pociąga za sznurki, ktoś? kto tymi biznesami kręci.
Nie powiem bardzo ciekawy zbieg okoliczności. Z tego wynika, że duch święty nie jest egoistą.😄 

Ps. To video od razu skopiowałam na laptopa do mojego archiwum a jeszcze ktoś usunie z YT  i co wtedy?

Część 2 znalazłam


Jak włączyć napisy na YouTube i zmienić je na język Polski.

Roszada:
Wiki podaje o mormonach:

--- Cytuj ---Razem tworzą oni Pierwsze Prezydium Kościoła. Obok Rady, administracją i duszpasterstwem jego członków zajmuje się Rada Dwunastu Apostołów oraz pięć Kworów Siedemdziesiątych.
--- Koniec cytatu ---

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Jezusa_Chrystusa_%C5%9Awi%C4%99tych_w_Dniach_Ostatnich

Co ciekawe u ŚJ było też w latach 90. XX w. właśnie 12 członków CK, których pokazano na wspólnym zdjęciu w książce Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa.
Mało tego właśnie istnieje 5 komitetów, plus komitet przewodniczącego:

*** w90 15.3 s. 19 ak. 17 Współpraca z dzisiejszym Ciałem Kierowniczym ***
Aby usprawnić pracę nadzorowania, Ciało Kierownicze powołało pięć komitetów, które zaczęły działać z dniem 1 stycznia 1976 roku. Każdy liczy od 3 do 6 członków, mających równy głos w rozważanych sprawach. Przewodniczący komitetu usługuje w tym charakterze przez jeden rok. Poszczególni członkowie Ciała Kierowniczego wchodzą w skład jednego lub więcej komitetów. Każdy z tych pięciu organów dba o ziemską majętność Chrystusa pod jakimś szczególnym względem. Szósty to Komitet Przewodniczącego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej