PORTALE, BLOGI, FORA I INNE > Z KRAJU

Archiwum WTS - serwis internetowy

(1/27) > >>

M:
WTS Archive to projekt, który chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu. Podczas mojego przebudzania się konsumowałem wszystkie dostępne informacje, które ostatecznie pomogły mi zobaczyć prawdziwe oblicze Towarzystwa Strażnica i mentalnie wyrwać się z jego sideł. Nie trwało to krótko, jak pewnie większość z Was doświadczenia wie. W moim wypadku trwało to dość długo, ponieważ jestem typem analitycznym, interesują mnie suche fakty, a nie opinie. Tych drugich w internecie mamy na pęczki w formie blogów, filmów na Youtube z narzekaniami na organizację lub komentarzami do aktualnych wydarzeń itp. i nie neguję ich sensu - niektórym to własnie one bardziej pomogły. Ja natomiast szukałem twardych dowodów manipulacji w postaci publikacji Towarzystwa. Często nie było łatwo je znaleźć, nawet jak wiedziałem czego konkretnie szukam. Różne materiały były porozrzucane po całym internecie i wyszukiwanie ich to zajęcie na długie godziny. Dlatego też pomyślałem, że można by to zrobić lepiej.

Archiwum WTS będzie podzielone na kilka części:

* Publikacje - PDFy/Skany starych lub "tajnych" książek, czasopism, formularzy i tym podobnych. Publikacje będą prezentowane z okładkami i krótkim skrótem opisującym ich zawartość.
* Listy - wszystkie dostępne listy do starszych, w języku polskim i angielskim, posortowane według dat i otagowane w celu łatwego przeszukiwania
* Artykuły - opcjonalnie, sekcja zawierająca kilka artykułów na temat fałszywych doktryn WTS, coś a'la jwfacts.com, z odnośnikami do poszczególnych pozycji z archiwum.

Ważnym elementem strony będzie wyszukiwarka, która pomoże przeszukiwać te zasoby pod kątem tytułów i dodanych tagów. Z czasem być może dodam też przeszukiwanie po zawartości publikacji, ale to sporo więcej zabawy.

Same pliki będą przechowywane na serwerach zewnętrznych. Wszystko co ja będę wrzucał będzie kierowało do mojego prywatnego konta na mega.nz, ponieważ WTS będzie miał problem ze zdjęcie tego stamtąd (są poza jurysdykcją USA), ale w razie czego można się przenieść z plikami gdzie indziej, a strona pozostanie bez zmian.

Oczywiście jestem otwarty na sugestie i pomysły, więc jak wpadniecie na coś genialnego to dawajcie znać. Poniżej zamieszczam kilka zrzutów ekranu z aktualnej, działającej wersji strony. Na zrzutach większość napisów jest po angielsku, ponieważ nie chcę się zamykać tylko na polskę, ale od samego początku serwis będzie dwujęzyczny - po polsku i angielsku.





Roberta1:
Bibliotekarzu, brzmi to niemal jak JWleaks.org :)

Jestem całym sercem za. Ponieważ buszuję po całym internecie i wykopuje różne znaleziska, chętnie pomogę. Co prawda nie wiem jak, ale jestem otwarta na propozycje :D

I jeszcze czy nie obawiasz się ruchów ze strony Nadarzyna? Może za wcześnie, żeby obwieszczać go światu?

Roszada:
Jestem za.
Piszesz:

"W moim wypadku trwało to dość długo, ponieważ jestem typem analitycznym, interesują mnie suche fakty, a nie opinie".

A jednak piszesz, że artykuły też będą. ;)

A ja Ci powiem, że jest cała masa literatury i nawet wyszukiwarka to nic.
Kto ma wiedzieć gdzie co jest?
Nie każdy jest Liberalem czy Roszadą.

W USA ŚJ mają skorowidz 1930-1985, a w Polsce tego nie ma.
A poślizgi w literaturze polskiej sięgają czasem kilku lat.
A i tak brak nam skorowidza z lat 1920-1929.

falafel:
Ja czekam szczegolnie na listy. Mam nadzieje ze uda Ci sie tez zamiescic te nowsze niz sa u Liberala :-)

Roszada:
Poza tym bez kasy to nie ściągniesz gratis z polskiej starej literatury.
Ja dawałem ogłoszenia o chęci wymiany na kilku forach i nici.

Właśnie dziś za opłatą kolejne 6 numerów Strażnic z lat 20. XX wieku mam obiecane.

Jak liczysz tylko na darmowe ściąganie z netu to nie będziesz miał za wiele z polskiej.
Ang. też są problemy np. Służby Królestwa sprzed 1965.

Życzę Ci zapału bo wielu znałem zbieraczy, choćby z Allegro, ale uschli.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej