BYLI... OBECNI... > HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY

Czy Russell założył organizację Jehowy?

(1/5) > >>

Roszada:
Nie spodziewałem się tego, że J. F. Rutherford, w czym się da, podcinał korzenie swemu poprzednikowi, pastorowi Russellowi.

Oto jak odebrał mu założenie organizacji, którą sam Jehowa zakładał. Pewnie rękami Sędziego. :)

„Jest zupełnie nieprawdą, że pastor Russell założył z ludzi organizację Jehowy i nauczał ich co mają mówić i czynić. Żaden człowiek nie jest upoważniony ustanawiać organizację dla Jehowy Boga i następnie powiadać członkom tejże co mają mówić. Pomazani świadkowie Jehowy nie otrzymują poselstwa od żadnego człowieka, ale tak długo, dopóki będą wierni, stać będą po stronie Jehowy, wyuczani będą od niego i słuchać będą jego słowa w szczerości i w prawdzie. Naśladowcy nauk któregokolwiek człowieka i znieważyciele jasnych nauk Jehowy Boga stanowczo pokazują, że nie należą do organizacji Bożej” (Strażnica 01.07 1933 s. 198 [ang. 01.05 1933 s. 133]).

ewa11:
Za moich czasów uczono, że organizację Jehowy założył sam Jehowa, a pierwszym świadkiem Jehowy był Abel.

DeepPinkTool:

--- Cytat: ewa11 w 20 Wrzesień, 2018, 14:09 ---Za moich czasów uczono, że organizację Jehowy założył sam Jehowa, a pierwszym świadkiem Jehowy był Abel.

--- Koniec cytatu ---
Jeśli Bogiem za czasów Abla był Jehowa (nie objawił się bowiem wtedy pod takim ani innym imieniem) to nie chronił swojego rzekomego świadka, Abla. Chronił natomiast jego brata, Kaina.
Rodz. 4:13-15: "Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!» Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka."
Bóg dał Kainowi znak gwarantujący, że nikt go nie zabije. Bóg stał się wtedy pierwszym osobistym ochroniarzem człowieka. To raczej Kaina należy nazywać pierwszym świadkiem, gdyż to on nosił jako pierwszy znak świadczący o wybraństwie Bożym. Tak twierdzi Biblia.  ;)

ewa11:

--- Cytat: Roszada w 20 Wrzesień, 2018, 13:37 ---Nie spodziewałem się tego, że J. F. Rutherford, w czym się da, podcinał korzenie swemu poprzednikowi, pastorowi Russellowi.

Oto jak odebrał mu założenie organizacji, którą sam Jehowa zakładał. Pewnie rękami Sędziego. :)

„Jest zupełnie nieprawdą, że pastor Russell założył z ludzi organizację Jehowy i nauczał ich co mają mówić i czynić. Żaden człowiek nie jest upoważniony ustanawiać organizację dla Jehowy Boga i następnie powiadać członkom tejże co mają mówić. Pomazani świadkowie Jehowy nie otrzymują poselstwa od żadnego człowieka, ale tak długo, dopóki będą wierni, stać będą po stronie Jehowy, wyuczani będą od niego i słuchać będą jego słowa w szczerości i w prawdzie. Naśladowcy nauk któregokolwiek człowieka i znieważyciele jasnych nauk Jehowy Boga stanowczo pokazują, że nie należą do organizacji Bożej” (Strażnica 01.07 1933 s. 198 [ang. 01.05 1933 s. 133]).

--- Koniec cytatu ---
Sędzia nie lubił pastora, oj, nie lubił. Nie w smak mu była jego popularność. :)

ewa11:

--- Cytat: DeepPinkTool w 20 Wrzesień, 2018, 16:17 ---Jeśli Bogiem za czasów Abla był Jehowa (nie objawił się bowiem wtedy pod takim ani innym imieniem) to nie chronił swojego rzekomego świadka, Abla. Chronił natomiast jego brata, Kaina.
Rodz. 4:13-15: "Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!» Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka."
Bóg dał Kainowi znak gwarantujący, że nikt go nie zabije. Bóg stał się wtedy pierwszym osobistym ochroniarzem człowieka. To raczej Kaina należy nazywać pierwszym świadkiem, gdyż to on nosił jako pierwszy znak świadczący o wybraństwie Bożym. Tak twierdzi Biblia.  ;)

--- Koniec cytatu ---
Tak na logikę to pierwszymi świadkami Jehowy byli Adam i Ewa. Według Towarzystwa nauczali swoje dzieci o Bogu, a więc zgodnie z terminologią SJ dawali świadectwo. Czyli byli pierwszymi świadkami Jehowy, tyle że takimi, którzy nie dochowali lojalności. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej