WSZYSTKO INNE > NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział

przygody brata Jeremiasza - cykl nieregularny

(1/4) > >>

Sebastian:
epizod pierwszy: Jeremiasz przed sądem

- czy oskarżony przyznaje się do zarzucanych mu czynów?
- tak wysoki sądzie, to ja wysadziłem w powietrze Salę Królestwa w Zboczeniowie
- czy oskarżony żałuje popełnionego czynu?
- żałuję, wysoki sądzie, żałuję jak cholera, ale jedynie tego że mój ojczym przeżył...

w tym momencie adwokat oskarżonego poprosił sąd o kilkuminutową przerwę, motywując to pilną potrzebą rozmowy ze swoim klientem...

Sebastian:
jak nietrudno domyślić się, sąd nie wyraził zgody na przerwanie posiedzenia

po chwili sąd przesłuchuje osobę będącą stryjem oskarżonego:

- czy świadek posiada wiedzę na temat motywacji którą oskarżony kierował się dokonując zarzucanego mu czynu?
- tak, wysoki sądzie, orientuję się...
- dlaczego wg świadka oskarżony dokonał tego czynu?
- najkrócej mówiąc: on jest pojebany, wysoki sądzie...
- upominam świadka, że używanie nieprzyzwoitych słów na sali sądowej jest wykroczeniem, proszę wyrażać się nieco bardziej oględnie...
- przepraszam wysoki, sądzie, jestem alkoholikiem ale od dawna niepijącym, studiuję Pismo Święte ze świadkami Jehowy i mimo że ich towarzystwo działa na mnie korzystnie, nie wyzbyłem się jeszcze charakterystycznego dla tego szatańskiego świata niegodziwego zwyczaju używania plugawej mowy... ale staram się...
- sąd docenia pańskie starania, proszę kontynuować swoją wypowiedź...
- oskarżony jest ofiarą szatańskiej propagandy, gdyż naczytał się jakichś wierutnych bzdur w internecie, bredził coś o jakimś tysiącu pedofilów w Australii o jakiejś komisji królewskiej i o innych dziwnych wymysłach szatana diabła które zniesławiają jedyną prawdziwą religię, jaką są świadkowie Jehowy...
- a jaki to ma związek ze sprawą wg świadka?
- taki związek wysoki sądzie że postanowił dokonać osobistej zemsty na własnym ojcu, pełniącym funkcję brata starszego
- ojciec pełniący funkcję brata? proszę wyrażać się jaśniej...
- brat starszy to jest nazwa funkcji osoby kierującej zborem...
- proszę doprecyzować, czy sąd właściwie zrozumiał świadka: podkładając bombę w sali królestwa oskarżony miał rzekomo dokonywać zemsty za czyny zarzucane tej społeczności wyznaniowej w innym kraju? przecież to nie trzyma sie kupy...
- przecież mówiłem że oskarżony jest pojebany, to pan sędzia mi przerwał no i takie mamy skutki, że teraz sąd nie potrafi uchwycić zależności przyczynowo-skutkowej...
- czyli wg świadka oskarżony wykazuje jakieś odchylenia psychiczne?!
- tak wysoki sądzie, wszyscy odstępcy są poje..., przepraszam, wszyscy odstępcy są chorzy psychicznie

w tym momencie przerwano przesłuchiwanie świadka

Estera:
   Sebastianie.
   Czy mógłbyś choć trochę przybliżyć sprawę o co chodzi?
   Opisujesz prawdziwy proces sądowy?
   Nakreśl tło całego zdarzenia, bo tak trochę ni z gruszki, ni z pietruszki.
   ;)

Sebastian:

--- Cytat: Estera w 15 Wrzesień, 2018, 19:14 ---   Sebastianie.
   Czy mógłbyś choć trochę przybliżyć sprawę o co chodzi?
   Opisujesz prawdziwy proces sądowy?
   Nakreśl tło całego zdarzenia, bo tak trochę ni z gruszki, ni z pietruszki.
   ;)

--- Koniec cytatu ---
jakiekolwiek podobieństwo do faktów jest czysto przypadkowe...
wprawiam się w twórczości literackiej (a co? tylko Ex-In-owi wolno, a mnie nie?! ;) )

Estera:

--- Cytat: Sebastian w 15 Wrzesień, 2018, 19:19 ---jakiekolwiek podobieństwo do faktów jest czysto przypadkowe...
wprawiam się w twórczości literackiej (a co? tylko Ex-In-owi wolno, a mnie nie?! ;) )

--- Koniec cytatu ---
   Ależ ja nic nie mówię.
   Pisz, a może coś dobrego z tego wyjdzie.
   W pierwszej chwili pomyślałam, że to opis prawdziwej sytuacji.
   ;) ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej