INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Pytanie do katolików czy akceptują historię ludzi mającą 6000 lat?

<< < (8/8)

Gandalf Szary:

--- Cytat: Safari w 13 Wrzesień, 2018, 08:04 ---Troche poszperalam, ale po polsku NIC nie znalazlam. Znalazlam Natomiast badanie instytutu Gallupa (zrodlo ponizej)

https://www.google.ie/amp/s/amp.livescience.com/46123-many-americans-creationists.html

W badaniu probie 1028 przypadkowych Amerykanow okazalo sie ze 4 na 10wierzy ze ziemia ma miedzy 6000-10.000lat. przypominam, ze Amerykanie to nie tylko katolicy 😃
To badanie Instytut Gallupa przeprowadzania od 1982 roku
Zeby nie bylo tak rozowo:

"About 42 percent espoused the creationist view presented, whereas 31 percent said God guided the evolutionary process, and just 19 said they believe evolution operated without God involved."
Prawie 42 % wierzy ze Bog stworzyl czlowieka w jego obecmej formie w ciagu ostatnich 10000lat, 31 ze ludzie powstali w wyniku ewolucji ale Bog zarzadzal tym procesem a19% wierzy w ewolucje Bez udzialu Boga.

A Tu po polsku blog: znowu zaznaczam, ze nie wiem czy katolicki ale ktis tlumaczy jak rasowy Swiadek ile lat ma ziemia (lub zycie na ziemi, gdyz osoba ta jest niekonsekwentna w tym wiec nie wiem czy chodzi jej o wiek ziemi (jak w tytule) czy zycie na ziemi (4akapit od gory).
http://www.biblia-bog.pl/stworzenie-swiata-ewolucja/23-apokalipsa-ile-lat-ma-ziemia.html

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]
[/b][/size]
Też próbowałem poszperać, ale nic godnego uwagi nie wpadło mi do oka. Większość opracowań utożsamia stworzenie czy też istnienie człowieka z powstaniem ziemi, co jest bzdurą. Powstanie ziemi datuje się na ok 4,54 miliardów lat.
 

gangas:
 Nie jestem żadnym ekspertem od archeologii ale wielu z nich dowodzi bytności człowieka sprzed 6000 lat. Zastanawiają się jak można było np; uzyskać tak gładką powierzchnię na jakiś tam taflach kamienia itp w epoce jak nam się wydaje prymitywnej technologii. Otóż;
 Mogły istnieć na Ziemi wcześniejsze cywilizacje, do których my teraz dorastamy.
Najbardziej niepotrzebni Ziemi są ludzie. Strząchnie nas kiedyś jak pies pchełki a następna cywilizacja będzie się zastanawiać jak my teraz. Łoooo jakie to cuda wykopaliśmy.

 Kilku facetów nazwijmy ich Aaron, Mojżesz i paru innych kumpli pomyśleli sobie;
Skoro ludzie są głupi i trzeba nad nimi zapanować, to powiedzmy im, że dostaliśmy ileś tam wskazówek od niego i rozmawialiśmy z nim na górze. Teraz wszystko, co powie, powie przez nas ( takie nazwijmy to ciało kierownicze lub papiestwo).
 Ludzie łykną wszystko, każdą bajkę ale musi być otoczona nutką tajemniczości i w przyypadkach niemożliwych - wiarą.
Tak własnie wiarą. To ta niby wiara zrobiła z mitów i bajek TEOLOGIE. Taaak musisz być teologiem, żeby to wszystko zrozumieć. Na drugiej półkuli Ziemi musisz medytować, jeszcze w innym zakątku z torbą po mące na głowie bić pokłony w stronę słońca. Tak, daliśmy zrobić się w ciula przez kilku facetów. Ale jak ktoś zacznie to kwestionować zaraz jest w ich oszukanych głowach biedną idiotą, niewiernym wypierdkiem, nic nie wartym ścierwem.

Światus:

--- Cytat: Gandalf Szary w 13 Wrzesień, 2018, 08:19 ---Też próbowałem poszperać, ale nic godnego uwagi nie wpadło mi do oka. Większość opracowań utożsamia stworzenie czy też istnienie człowieka z powstaniem ziemi, co jest bzdurą. Powstanie ziemi datuje się na ok 4,54 miliardów lat.

--- Koniec cytatu ---

Nie będę się spierał, czy to prawda, czy nie.
Ale takie postępowanie badawcze, przypomina mi metody ŚJ - bierzemy tylko te dane, które odpowiadają naszej tezie  ;D I jest jakby trochę nieuczciwe  :P

Gandalf Szary:

--- Cytat: Światus w 13 Wrzesień, 2018, 18:40 ---Nie będę się spierał, czy to prawda, czy nie.
Ale takie postępowanie badawcze, przypomina mi metody ŚJ - bierzemy tylko te dane, które odpowiadają naszej tezie  ;D I jest jakby trochę nieuczciwe  :P

--- Koniec cytatu ---
[/b][/size]

Chodziło mi bardziej o jakość opracowania niepopartymi żadnymi badaniami ani dowodami. Takie moje widzi mi się. Ale spokojnie coś się wyszuka, chyba że ktoś z forum coś podpowie. Kto szuka ten znajdzie:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej