Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?  (Przeczytany 2276 razy)

Offline Roszada

Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« dnia: 28 Lipiec, 2018, 11:21 »
Głosiciele często narzekają na katolików, że mają tylu pośredników (Maria, święci, księża). Mówią, że przecież jest tylko jeden Pośrednik.
Ale ci głosiciele nie wiedzą, że i u nich są wspaniali pośrednicy w Warwick

Coś o wielu pośrednikach.

*** w71/14 s. 5 ak. 13 Patrzmy pilnie na Głównego Pośrednika życia ***
Innymi słowy jest jeden Sprawca, Jehowa, który posługuje się wieloma czynnikami bądź pośrednikami, mając to wszystko za swoje narzędzia, ale który swego umiłowanego Syna, Chrystusa Jezusa, uczynił swoim Głównym Pośrednikiem.

No tak, Główny Pośrednik to Jezus, a tych "wielu" pośredników, to kto? :)
Ciało Kierownicze?
Z nazwiska podać? ;)

Oto ich rola pośredniczenia:

„Teokratycznego zamianowania dokonuje Jehowa za pośrednictwem swego Syna i widzialnego, ziemskiego kanału łączności, którym jest »niewolnik wierny i roztropny« oraz jego Ciało Kierownicze” (Strażnica Nr 2, 2001 s. 16).

„Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek” (Strażnica listopad 2016 s. 16).


Offline Roszada

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec, 2018, 18:41 »
Kiedyś natrafiłem na fragment w którym pisano, że pomazańcy stanowią z Jezusem Pośrednika.
Nie mogę tego jednak znaleźć teraz. Żałuję, że nie odnotowałem sobie tego. Nie pamiętam z jakimi słowami było powiązane słowo Pośrednik. :(

Mam za to negację tego z 1934 r., gdy to odrzucali:

"Kościół Chrystusowy nie tworzy żadnej części pośrednika, ale sam Jezus Chrystus jest pośrednikiem przymierza nowego" (Strażnica 01.06 1934 s. 169 [ang. 01.04 1934 s. 104])


Offline gerontas

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec, 2018, 20:00 »
„Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek” (Strażnica listopad 2016 s. 16).

Tak na logikę, jeśli na przykład apostoł Paweł w I wieku napisał list do Rzymian, to oni nie mogli zrozumieć treści tego listu, ponieważ nie było jeszcze wówczas niewolnika wiernego, który został ustanowiony dopiero w 1919 roku, gdyż tylko za jego pośrednictwem możemy zrozumieć treść tego listu. Mało tego, przez 18 wieków nikt tak naprawdę nie wiedział co Paweł napisał, bo nie było ustanowionego przez Jezusa pośrednika do zrozumienia Biblii.   :(


Offline Roszada

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec, 2018, 20:06 »
Gerontasie dostrzegłeś to, czego nie dostrzegło wielu z nas i nie zauważyło nawet CK. :)

Znalazłem coś, ale nie to co pisałem:

Od czerwca 1917 roku do końca roku 1927 w polskiej Strażnicy, w stałej stopce redakcyjnej, widniały słowa:

„Wtedy kościół zostanie napełniony chwałą Bożą i przez całe tysiąclecie będzie Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi” (Strażnica 15.12 1927 s. 370).


Offline Roszada

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec, 2018, 20:39 »
Nasi pośrednicy z CK objawią się też w Tysiącleciu:

„Podczas Armagedonu bracia Jezusa objawią się ludziom w swej niebiańskiej chwale, gdy unicestwią wrogów Jehowy (Rzymian 8:19; 2 Tesaloniczan 1:6-8; Objawienie 2:26, 27). Następnie ci synowie Boży objawią się w roli pośredników uczestniczących w zlewaniu na ludzkość błogosławieństw, które popłyną od tronu Bożego (Objawienie 22:1-5)” (Strażnica Nr 11, 1992 s. 20).


Offline Roszada

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec, 2018, 15:26 »
Kiedyś natrafiłem na fragment w którym pisano, że pomazańcy stanowią z Jezusem Pośrednika.
Nie mogę tego jednak znaleźć teraz. Żałuję, że nie odnotowałem sobie tego. Nie pamiętam z jakimi słowami było powiązane słowo Pośrednik. :(

Mam za to negację tego z 1934 r., gdy to odrzucali:

"Kościół Chrystusowy nie tworzy żadnej części pośrednika, ale sam Jezus Chrystus jest pośrednikiem przymierza nowego" (Strażnica 01.06 1934 s. 169 [ang. 01.04 1934 s. 104])

Chyba znalazłem to. :)

Świątynia Boża jest pośredniczem zrządzeniem pomiędzy Bogiem i ludźmi, którzy pozostają na ziemi i na niej będą szukać i otrzymywać wszelkie błogosławieństwa” (Strażnica 15.04 1931 s. 121 [ang. 15.02 1931 s. 56]).

Świątynię należy tu rozumieć jako ostatek.


Offline Roszada

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpień, 2018, 13:15 »
Czy Warwick jest miejscem pośrednictwa? Gdzie niebo z ziemią się łączy?
Pewnie tak, skoro to kanał łączący.

Niedawno tak pisano:

„Miejscem, skąd w I wieku n.e. kierowano pracą wszystkich zorganizowanych chrześcijan, było Jeruzalem (Dzieje 15:1, 2). Dziś jest nim Brooklyn, dzielnica Nowego Jorku” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 23 s. 16).

„Podobnie jak zbór chrześcijański pierwszego stulecia był kierowany z Jerozolimy, tak ogólnoświatowe dzieło ogłaszania Królestwa jest dzisiaj kierowane z dogodnie położonego Brooklynu, dzielnicy miasta Nowy Jork. (…) W tym idealnie położonym miejscu, z najlepszymi możliwościami transportowymi, gdzie codziennie przewijają się tysięczne rzesze obserwatorów, funkcjonuje drukarnia centralnego ośrodka świadków Jehowy…” (Strażnica Nr 19, 1966 s. 11).

„Za czasów pierwszych chrześcijan apostołowie i starsi działający w Jeruzalem tworzyli ciało kierownicze, które podejmowało decyzje i zapewniało zborom jednolite przewodnictwo (…). Obecnie namaszczeni duchem świadkowie na rzecz Jehowy, czyli »niewolnik wierny i rozumny«, mają swoje Ciało Kierownicze w głównym ośrodku działalności, mieszczącym się w Brooklynie, dzielnicy Nowego Jorku” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 20 s. 23).

Dziś wystarczy zamiast Brooklyn wstawić Warwick i wszystko gra. :)

Kanał nadal pośredniczy:

„Musimy więc unikać sidła, jakim jest zazdrosne obstawanie przy własnych poglądach lub metodach działania, które nie mają solidnych biblijnych podstaw. Powinniśmy natomiast przyjmować nowe światło, jakie Jehowa rzuca na swe Słowo za pośrednictwem kanału, którym się obecnie posługuje” (Strażnica Nr 20, 2002 s. 30).

Kto nie nawiąże kontaktu z tym kanałem łączności, którym posługuje się Bóg, ten nie zrobi postępów na drodze życia, niezależnie od tego, jak często by czytał Biblię” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 18 s. 20).


Offline Roszada

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpień, 2018, 17:24 »
Żeby nie było wątpliwości, że obecnie w Warwick zasiadają pośrednicy:

„Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek” (Strażnica listopad 2016 s. 16).


Offline dziewiatka

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpień, 2018, 19:24 »
W KrK,pośrednicy występują na lini wyznawca pośrednik Bóg.Natomiast u Świadków Jehowa pośrednik wyznawca i tu trzeba przyznać ,że jest to inny rodzaj pośrednictwa ,niż ten pierwszy świadkowie krytykują instytucje pośrednie między ludźmi a Bogiem w sytuacji gdzie taka instytucja jest zbędna .Na przykład w modlitwie,bo to uwłacza Bogu.Z tego co wiem to Bóg już wie zanim go oto poprosimy i wie również czy powinien spełnić nasze prośby.


Offline Roszada

Odp: Pośrednicy Jehowy na ziemi - w Warwick?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpień, 2018, 19:35 »
A jakich znasz obowiązujących każdego wiernego pośredników w KK?
W KK pośrednicy są na linii: wierny, pośrednik (np. jakiś święty), Jezus.
Ale nie jest to nakaz.

Obowiązuje: wierny, Jezus.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2018, 19:53 wysłana przez Roszada »