Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach  (Przeczytany 5253 razy)

Offline miranda

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Sierpień, 2018, 14:22 »
ŚJ jeszcze lepiej zbierają jak inni. :)

Widocznie wiara w ich Boga Jahwe jest bardziej szczera niż wiara w Boga w innych wyznaniach .


Offline Roszada

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Sierpień, 2018, 14:25 »
Wiara w Jehowę.
Na żadnym zebraniu ŚJ nie słyszałem o wierze w Jahwe.
W Biblii ŚJ nie ma słowa Jahwe.
Maja wiarę pozabiblijna zatem.

Jak sama nazwa wskazuje są Świadkami Jehowy a nie Jahwe.

Nie kłam więc. :-\


Offline miranda

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Sierpień, 2018, 14:55 »
Wiara w Jehowę.

Jak sama nazwa wskazuje są Świadkami Jehowy a nie Jahwe.

Świadkowie Jehowy wierzą w Boga o imieniu Jehowa. Zgadza się. Jednocześnie jak najbardziej uznają i formę imienia Jahwe. Forma Jehowa była znana i używana przez wieki i dlatego i świadkowie przyjęli ją jako używaną przez nich.


Tusia

  • Gość
Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Sierpień, 2018, 16:15 »
Świadkowie Jehowy wierzą w Boga o imieniu Jehowa.





Świadkowie Jehowy są dziwolągami przyjmując taką nazwę, prawda?


Offline miranda

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Sierpień, 2018, 08:59 »
Świadkowie Jehowy są dziwolągami przyjmując taką nazwę, prawda?

Twierdzenie, ze to Świadkowie wymyślili i tylko oni używają tej formy imienia Boga jest nieprawdą. Przecież nawet w kościele mariackim widnieje imię "Jehova" trzykrotnie w cytacie z księgi Ezechiela, napis ten pochodzi z XV w ne.  Czyli co ? Ci, którzy używali tego imienia w formie Jehova to też byli dziwolągami ? Papież JPII był dziwolągiem używając formy Jehowa ?

Naukowcy też tylko przypuszczają, że forma Jahwe jest poprawniejsza, prawda ? 


Offline Roszada

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpień, 2018, 10:22 »
Chłopie już ci 5 razy pisałem, że Kościół Mariacki w Gdańsku był przez 400 lat protestancki, a nie katolicki. Od reformacji aż do roku 1945.

A ty paplasz, Jehowa to, Jehowa tamto, Jehowa siamto


Offline miranda

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sierpień, 2018, 10:34 »
Chłopie już ci 5 razy pisałem, że Kościół Mariacki w Gdańsku był przez 400 lat protestancki, a nie katolicki. Od reformacji aż do roku 1945.

Rozmawiamy o cytacie z księgi Ezechiela a nie o tym kto i kiedy był właścicielem Mariackiego !  Twoim zdaniem protestanci mają inną księgę Ezechiela niż katolicy ?
To może zacytuję ci te słowa z Ezechiela z drugiego wydania Biblii Tysiąclecia :
" 4 Wtedy rzekł On do mnie: "Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie
słowa Jahwe! 5 Tak mówi Jahwe Pan: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. 6 Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać
wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Jahwe" Ez 37.

Ten sam fragment widnieje do dzisiaj w Mariackim w Gdańsku. W XV wieku używano formy Jehova, świadkowie Jehowy  używają nadal tej formy a naukowcy twierdzą, ze poprawniejsza jest forma Jahwe. 


Offline Roszada

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Sierpień, 2018, 10:37 »
Jak nie wiesz to nie odzywaj się w temacie.

W jednej sali królestwa w Gdańsku był później burdel. Wiesz o tym?


Offline miranda

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Sierpień, 2018, 10:48 »

W jednej sali królestwa w Gdańsku był później burdel. Wiesz o tym?

Jak ja sprzedaję mieszkanie to nie interesuje mnie co tam później będzie.


Offline Roszada

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Sierpień, 2018, 11:07 »
Znów masz rację.
Gdyby katolicy wymazali te słowo Jehowa z dawnego kościoła protestanckiego, to byś się pluł, że wymazali.
Jak zostawili to też ci nie pasuje.
Mało tego, kłamiesz, że to katolików napis.

Poza tym świadczy to o tym, ze zanim zaistniało Towarzystwa Strażnica nikt nie ukrywał słowa Jehowa. ŚJ nic nowego nie wnieśli.
Tylko papugują, tak jak ty.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Sierpień, 2018, 11:25 »
Świadkowie Jehowy wierzą w Boga o imieniu Jehowa. Zgadza się. Jednocześnie jak najbardziej uznają i formę imienia Jahwe. Forma Jehowa była znana i używana przez wieki i dlatego i świadkowie przyjęli ją jako używaną przez nich.
  zaznaczenie dodałem

  Zgadza się, forma JEHOWA, była używana przez wieki, zanim powstał taki jaszczur, jak św. j. była używana między innymi przez masonów, kim są masoni? kim są wolnomularze? Obecnie forma JEHOWA, żeby było ciekawiej jest używana w obrzędach satanistycznych. Może się mylę, ale co ma wspólnego JASNOŚĆ Z CIEMNOŚCIĄ?
Zbliża się kongres, jeśli ktoś z czytających bezie na zgromadzeniu, niech zwróci uwagę, na część marketingową w ogłoszeniach, a owa część będzie wskazywała na skrzynki tu i ówdzie, na możliwość zasilenia kasy Warwick przez przelewy z kart, gdyż terminale to tu to tam również będą, taka tam drobna rzecz, ale sztandarowe hasło funkcjonuje: 'oni na tacę nie zbierają' ile zbór ma danin? sześć, siedem, a to taki program a to taki, tu wsparcie dla podróżujących, tu na remont sal, tu na budowę, tu na ubezpieczenie i tak dalej, ale na tacę nie zbierają, jak ślepym trzeba być by tego nie widzieć, a swoją drogą, PEDOFILIA KOSZTUJE.
Pozdrawiam   



Offline miranda

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Sierpień, 2018, 10:56 »
  zaznaczenie dodałem

  Zgadza się, forma JEHOWA, była używana przez wieki, zanim powstał taki jaszczur, jak św. j. była używana między innymi przez masonów, kim są masoni? kim są wolnomularze? Obecnie forma JEHOWA, żeby było ciekawiej jest używana w obrzędach satanistycznych.

No to już jest jakiś postęp bo nie raz słyszę, że imię Jehowa to wymysł Świadków Jehowy co jest bzdurą.
Argumenty, ze imię to jest błędne bo używali go masoni czy używają sataniści pominę milczeniem ze względu na absurdalność takiego twierdzenia.

Mało tego, kłamiesz, że to katolików napis.

Ja tylko piszę, ze cytat z Ezechiela z zachowanym imieniem "Jehova"  jest w kościele Mariackim. Więc to nie ja kłamię.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2018, 10:59 wysłana przez miranda »


Offline Roszada

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:03 »
Miranda to zacytuj źródła które przeczą, że sataniści i masoni używają Słowa Jehowa.

Znowu kłamiesz. :-\


Offline miranda

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:31 »
Miranda to zacytuj źródła które przeczą, że sataniści i masoni używają Słowa Jehowa.

Sataniści potrafią podrzeć Biblię podczas swoich imprez. czy to znaczy, ze Biblia jest nienatchniona i nie wolno mi jej czytać ?
Niech sobie używają. Tu też używacie imienia Jehowa bluźniąc, ze jest to imię mordercy .


Offline Roszada

Odp: 2016 - Złamana zasada "nie prosić o datki" w publikacjach
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:37 »
Miałeś człowieku źródła zacytować a nie plotki spod budki.
W kłamcę się zabawiasz?