DYSKUSJE DOKTRYNALNE > KREW i kwestie medyczne

Jak będzie wyglądać nowe światło w sprawie krwi?

(1/3) > >>

Roszada:
Pozwoliłem sobie zacytować swój fragment, by pozostał tu na lata, gdy Towarzystwo zniesie zakaz transfuzji, a przynajmniej wprowadzi przetoczenie krwi wg sumienia.

Oto moje przypuszczenie na najbliższe 20 lat:

Rozwój wiedzy medycznej i pogłębienie studium Słowa Bożego, poprzedzonego głęboką modlitwą, pozwoliły "niewolnikowi wiernemu i roztropnemu" lepiej dostrzec zamierzenie Jehowy co do świętości krwi. Ponieważ Biblia nie wypowiada się wprost na temat transfuzji krwi, dlatego "niewolnik" ów uważa, że nie możemy być dogmatyczni w tej kwestii. Bracia którym sumienie nie pozwala na poddanie się przetoczeniu krwi, razem z tymi których wyszkolone na Biblii sumienie zezwala na transfuzję, odtąd będą razem chwalić Jehowę w duchu i prawdzie. Wierzymy że ta korekta przyczyni się do jeszcze większej miłości wśród ludu Bożego, a ludziom ze świata ukaże, że Świadkowie Jehowy nie upierają się sztywno przy swych poglądach. Wszak już dawno temu pisaliśmy: "W miarę lepszego zrozumienia czegoś nieraz trzeba zmienić zdanie. Świadkowie Jehowy są gotowi pokornie dokonywać takich zmian" (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 347). W tym duchu właśnie kroczy lud Jehowy do celu, który On wytycza.

Jeśli przychodzi Wam do głowy inna argumentacja Towarzystwa proszę zabawić się w futurologa.

Hudson:
Jeśli kiedykolwiek miałoby to nastąpić, z pewnością zostanie to poprzedzone kilkumiesięczną serią artykułów o "bohaterach wiary" oraz zaufaniu do niewolnika. Chociaż niewiele mnie już zdziwi w jw.org, jednak szczerze w to wątpię.
Prędzej zezwoli się na coś "lżejszego", np. e-papierosy... :D

Roszada:

--- Cytat: Hudson w 25 Maj, 2015, 19:16 ---Prędzej zezwoli się na coś "lżejszego", np. e-papierosy... :D

--- Koniec cytatu ---
No to by zaraz wyrośli im producenci takich papierosów, jak byli kiedyś plantatorzy tytoniu. :)

Hudson:

--- Cytat: Roszada w 25 Maj, 2015, 19:22 ---No to by zaraz wyrośli im producenci takich papierosów, jak byli kiedyś plantatorzy tytoniu. :)

--- Koniec cytatu ---

Producenci gadżetów już wyrastają.  Podobnie jak teokratyczna telewizja. A jeszcze nie tak dawno krzywo patrzono na kramiki z okładkami do czasopism i innymi akcesoriami oraz krytykowano kaznodziejów TV. Od okresu początkowej fascynacji przeszedłem poprzez elementy zgorszenia do stanu obiektywizmu połączonego po części z szacunkiem dla pewnych rzeczy i pobłażaniem dla innych.
Tak wiec nic mnie już ani specjalnie nie zaskoczy ani też do niczego nie pobudzi. Pażywiom, uwidzim.

Roszada:
Czyli cywilizują się, choć z oporami. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej