BYLI... OBECNI... > HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY

Ciało Kierownicze SJ w UNIKATOWYCH FOTKACH, cytatach ...?

<< < (14/15) > >>

Nadaszyniak:

--- Cytat: Roszada w 20 Sierpień, 2018, 18:01 ---CK zamiast interesować się Słowem Bożym to interesuje się "wydarzeniami światowymi":
........  Dzięki temu "pogłębia się znajomość prawdy"?

--- Koniec cytatu ---

moje trzy grosze:
Przecież czymś muszą podeprzeć swoją demagogię a takimi wiadomościami, żaden wysiłek- lud klaska z zachwytu  ;D ;D

Roszada:
Kiedyś byłem u starszego wiekiem pielgrzyma badaczy Pisma Św. Taki ich okręgowy.
Trafiłem na Wiadomości ze świata.
Facet aż łapał powietrze, bo wszystko mu pasowało do proroctw.
Obojętnie czy Żydzi bili Palestyńczyków czy odwrotnie, zawsze mu pasowało.

Tak samo sobie wyobrażam członków CK którzy oglądają amerykańskie TVN24  :) i kombinują co by tu pasowało do proroctw.
Co zmienić, a z czym jeszcze poczekać.
Jak zacierają ręce, jak mowa jest o trzęsieniach ziemi. :-\

zero1:
...i to wręcz 'wielkich trzęsieniach ziemi' - bo to też zawsze podkreślali.

Roszada:
Panowie Ziemi. :)

„W obecnym czasie końca Jezus powierzył »całe swoje mienie« – wszystkie ziemskie sprawy Królestwa – »niewolnikowi wiernemu i roztropnemu« oraz reprezentującemu go Ciału Kierowniczemu, czyli grupie mężczyzn namaszczonych duchem świętym (Mat. 24:45-47)” (Strażnica 15.09 2010 s. 23).

Jakoś nie widzę tego panowania ani ich królestwa na ziemi.
Może księstewko w Warwick. ;D

Roszada:
Kto jest kto?

„Dla ukazania spraw z właściwej perspektywy zaznaczono jednak, że gdy w Strażnicy jest mowa o »Towarzystwie«, chodzi nie tyle o sam instrument prawny, ile o grono namaszczonych duchem chrześcijan, którzy je powołali do istnienia i się nim posługują. A zatem termin ten odnosił się do wiernego i roztropnego niewolnika z jego Ciałem Kierowniczym” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 219).

Czyli dwa w jednym.
Teraz zaś są NAD Towarzystwem, ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej