DYSKUSJE DOKTRYNALNE > SEKSUALNOŚĆ WG ŚWIADKÓW JEHOWY

Pedofilia a Towarzystwo Strażnica

(1/24) > >>

Roszada:
Dopisek z 2019 r.
Mój najnowszy tekst z 2019 r.:

Pedofilia – kilka refleksji o nowym artykule Świadków Jehowy

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/pedofilia-kilka-refleksji-o-nowym-artykule-swiadkow-jehowy,1158.htm

W skorowidzu ŚJ jest hasło:

*** dx86-13 Pedofilia ***
PEDOFILIA
(Zobacz też: Wykorzystywanie seksualne dzieci)
definicja: g99 8.4 6; w97 1.2 29
Internet: g 3/07 5-6; g04 8.12 20-21; g00 8.4 4; g99 8.4 7
kto jej ulega: g99 8.4 6-7; g97 8.4 13

W publikacjach ŚJ są nikłe dane dotyczące pedofilii w organizacji.
Oto najważniejsze:

*** w97 1.1 ss. 28-29 ***
W zależności od praw obowiązujących w zamieszkiwanym kraju człowiek, który napastował seksualnie dzieci, może zostać skazany na pobyt w więzieniu lub ponieść inne sankcje nałożone przez państwo. Zbór nie będzie go przed tym bronił. Ponadto mężczyzna ten ujawnił poważną słabość, którą w przyszłości trzeba będzie brać pod uwagę. Jeżeli da się u niego zauważyć skruchę, zostanie zachęcony do czynienia postępów duchowych i udziału w służbie polowej. Może zapisać się do teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej oraz mieć udział w zebraniu służby nie polegający na nauczaniu innych. Nie oznacza to jednak, że będzie się nadawać do sprawowania odpowiedzialnych funkcji w zborze.

*** w97 1.1 s. 27 Miejmy wstręt do tego, co niegodziwe ***
Jeszcze inne konsekwencje może ponosić mężczyzna, który przed chrztem dopuszczał się nadużyć seksualnych na dzieciach. Kiedy poznał prawdę, okazał skruchę i się nawrócił, nie kala więc zboru tym potwornym grzechem. Mógł później zrobić piękne postępy i całkowicie wykorzenić niegodziwe pragnienia, wobec czego chciałby otrzymać odpowiedzialną funkcję w zborze. Co jednak, jeśli w okolicy ludzie ciągle jeszcze znają go jako dawnego pedofila? Czy w takim wypadku byłby „człowiekiem nieposzlakowanym”, mającym „bardzo dobre świadectwo od osób postronnych” oraz ‛wolnym od oskarżenia’? (1 Tymoteusza 3:1-7, 10; Tytusa 1:7). Nie. A zatem nie nadawałby się do zaszczytnych zadań w zborze.

*** w86/5 s. 11 ak. 12 Dni takie jak „dni Noego” ***
Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon i napastowania dzieci.

Roszada:
Ten ostatni fragment oddano następująco po ang.:

*** w86 1/1 p. 13 par. 12 Days Like “the Days of Noah” ***
Shocking as it is, even some who have been prominent in Jehovah’s organization have succumbed to immoral practices, including homosexuality, wife swapping, and child molesting.

Ang. skorowidz obejmujący lata 1930-1985 nie zawiera hasła Pedofilia (ang. PEDOPHILIA). :)
Słowo to nie pojawia się też w publikacjach z lat 1930-1989. :-\

Resztę danych o tym zjawisku wśród ŚJ można poznać z niezależnej prasy i mediów.

Roszada:
Tekst z Gazety Wyborczej o pedofilii u ŚJ:

http://piotrandryszczak.pl/czailem-sie-miedzy-sciana-a-sufitem.html

Roszada:
Dziś wstawiłem mój artykuł, a więc wszystko co miałem do powiedzenia na ten temat:

Pedofilia a Świadkowie Jehowy

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/pedofilia-a-swiadkowie-jehowy,873.htm

M:

--- Cytat: Roszada w 22 Październik, 2015, 09:36 ---Dziś wstawiłem mój artykuł, a więc wszystko co miałem do powiedzenia na ten temat:

Pedofilia a Świadkowie Jehowy

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/pedofilia-a-swiadkowie-jehowy,873.htm

--- Koniec cytatu ---

Szkoda, że nie napisałeś, że chociaż w Przebudźcie się! z 1997 jest wzmianka, że były pedofil "nie może sprawować odpowiedzialnych funkcji w zborze", to już w liście do starszych z 20 lipca 1998 napisano coś zgoła innego - że osobie o której wiadomo że molestowała dziecko można powierzyć nawet funkcję starszego, ale trzeba wziąć pod uwagę m.in. względy prawne (czy ktoś nie poda organizacji do sądu, co wiązałoby się z kosztownymi procesami), fakt czy sprawa nabrała rozgłosu czy nie, oraz ile lat upłynęło od danego czynu (czyt.: czy ludzie już zapomnieli).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej