Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nietypowe powody do wykluczenia  (Przeczytany 7635 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Czerwiec, 2018, 09:41 »
A gdzie na to mają Świadkowie paragraf? Aż nie dowierzam.
Cytując klasyka : dajcie mi człowieka a znajdę paragraf.
Można wytoczyć wielkie działa do błahej sprawy , gdy się tylko chce. Moźe być , że popadł w złe towarzystwo. Może być , że przejawia ducha rywalizacji a to już można podciągnąć pod chciwość a to już grzech , można też ogólnie pod rozpasanie w rozumieniu świadkowskim.


Offline Roszada

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Czerwiec, 2018, 09:54 »
Nie na wszystko musi być przepis Julio.
Jest też tak zwana 'tradycja starszych'.
Taka istnieje od czasów Izraela.

Przepis zawsze się znajdzie. Zawsze coś można podciągnąć pod coś.
Tym bardziej, że publicznie nie trzeba się z tego tłumaczyć.
Tylko w wypadku odwołań trzeba się mieć na baczności. :)


Offline Terebint

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Sierpień, 2019, 02:12 »
Wykluczenie pioniera 20 kilka lat życia, za to, że mieszka z 60 kilkuletnią siostrą ŚJ.
On miał obiecane mieszkanie od niej w przyszłości, za opiekę.
Wyremontował to mieszkanie.
On miał swój pokój, ona swój.
On był przyjezdny, więc nie miał gdzie mieszkać.
Wpierw go upominali,a ponieważ powiedział, że się nie wyprowadzi (bo nie ma gdzie i nie chce obcym płacić, a jako pionier mało pracował i mało zarabiał), więc go wykluczyli.
Później z nią to zrobili, za to, że mieszka pod jednym dachem z wykluczonym i na dodatek facetem.

Kiedyś z nim dyskutowałem. Był gorliwym ŚJ.
A oni zrobili z niego lubieżnika babci. :-\
Jakie to jest nieprawdopodobnie smutne...
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline BrodataMalpa

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Sierpień, 2019, 00:12 »
1. Za odkupienie ze skupu makulatury kilkuset kilogramów starych strażnic i przywiezienie tego pod salę. Gazetki sprzedane przez kusk, gość był zwykłym (no może trochę szalonym) głosicielem i mocno się tym zbulwersował, więc odkupił. Oficjalnie przyczyną był brak pokory i sprzeciwianie się decyzji starszych.

2. Tu było dość ciekawie, siostra podkochiwała się w młodym starszym, on dał jej kosza i zaręczył się z inną, więc rozpuściła plotkę że nazwał ją lesbijką i zaczęła to opowiadać po swoim i sąsiednich zborach. Wyleciała za fałszywe oskarżenia. Swoją drogą starszy (mówca kongresowy z dolnego Śląska) kilkanaście lat po tej sytuacji sam wyleciał za niemoralność.

3. Starszy po pijaku śpiewał na "dyskotece zborowej" "dziś są twoje urodziny"


Offline Sebastian

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Sierpień, 2019, 00:23 »
Jakie to jest nieprawdopodobnie smutne...
i niestety, to nie są odosobione przypadki: skoro mnie opowiadano co najmniej kilkanaście takich spraw (a ja nie jestem żadnym dr socjologii który robilby profesjonalne badania naukowe w tym zakresie) to "rozsądny wydaje się wniosek" że takich spraw w całej Polsce mogą być setki...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Terebint

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Sierpień, 2019, 00:32 »
i niestety, to nie są odosobione przypadki: skoro mnie opowiadano co najmniej kilkanaście takich spraw (a ja nie jestem żadnym dr socjologii który robilby profesjonalne badania naukowe w tym zakresie) to "rozsądny wydaje się wniosek" że takich spraw w całej Polsce mogą być setki...
Niestety dobrze wiem, bo przecież sam przyszedłem do starszych z prośbą o pomoc, a mnie po prostu wykluczyli.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Sierpień, 2019, 05:36 »
Przeczytałem całość, ubawiłem się przednio, 😂, i niech mi ktoś napisze, że w większości przypadków, starsi to NIE banda debili.

Byle umiał gajer i krawat założyć🤣