BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Czy im wyzej w instytucji religijnej, tym wiecej psychomanipulacji?

(1/10) > >>

Safari:
Wiecie co? Obejrzalam nasza Diane w "7metrow pod zmienia" I jeszcze znalazlam filmik "Bylem ksiedzem" - na tym samym kanale. Obejrzalam z ciekawoscia i w trakcie ogladania poczulam do tego czlowieka ogromna sympatie, Bo mi sie przypomnialy przezycia zwiazane ze swiadkami. Jestem ciekawa, czy na forum sa osoby ktroe uslugiwaly wyzej w organizacji I czy w waszym odczuciu, to co opisuje ten byly ksiadz, przywodzi wam na mysl waszych przezyc w organizacji? Posluszenstwo i posluszenstwo ...

https://youtu.be/rierR_4Kg5Q

Tusia:

--- Cytat: Safari w 08 Czerwiec, 2018, 15:42 ---I jeszcze znalazlam filmik "Bylem ksiedzem" - na tym samym kanale. Obejrzalam z ciekawoscia i w trakcie ogladania poczulam do tego czlowieka ogromna sympatie

--- Koniec cytatu ---

Napisz za co ten ksiądz został wydalony z kapłaństwa. Warto o tym wspomnieć, by mieć pełen obraz.

Roszada:

--- Cytuj ---Posluszenstwo i posluszenstwo ...
--- Koniec cytatu ---
A co ten ksiądz miał być nieposłusznym?
Wolałabyś by udawał księdza i robił swoje? :-\
Bo ja nie chciałbym by malowany ksiądz podawał mi np. komunię.

Moją siostrzenicę ochrzcił ksiądz, który porzucił później kapłaństwo.
Ona niezbyt jest z tego zachwycona. :-\
Wierzy jednak,że jeszcze wtedy nie planował porzucenia kapłaństwa.

Safari:
Hmmm... Warto obejrzec filmik, po to wrzucilam, Bo jestem ciekawa, czy inni tez widza podobienstwa do swiadkow i psychomanipulacji przez nich stosowanej. Warto wyrobimy sobie swoje wlasne zdanie.

Z tego co kojarze to nie powiedzial za co "wylecial" tylko, ze zrezygnowal. Ale musialabym o obejrzec drugi raz by zacytowac. Ale mozesz chyba sam obejrzec?

Ogolnie mnie sie ten wywiad bardzo podobal. 😂 I tak - podziwiam tego czlowieka za odwage pozostawienia kaplanstwa i zycia w zgodzie ze soba. Tez zaczynal wszystko od nowa, jak my po wyjsciu z sekty swiadkow. Obraz ksiezy jaki odmalowal I zaleznosci miedzy nimi mnie przypomniaja to, co dzieje sie wsrod starszych I nadzorcow obwodow (ale ze nigdy nie bylam na spotkaniu starszych osobiscie, to poprosilam by sie wypowiedzieli ci co byli starszymi/nadzorcami - (oczywiscie, jesli chca), bo uwazam to za niezwykle interesujace... 

P.S. edit: literowki

Roszada:
Ex księża spadają na 4 łapy.
Ten z Gdańska przyjaźnił się z tym od Amber Gold.

Ten od Mity i Fakty wydał kilka książek i klasy natrzepał.

Inny dominikanin często w mediach się udziela. Ma stopnie uczelniane.

Jeszcze inny, dawny rzecznik mego zmarłego biskupa, tak się zaszył, ze nikt nic nie wie. :)

Oni odchodząc już sobie nowe życie przygotowują.
Nie idą na bruk. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej