Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy 2015 ruszają  (Przeczytany 16307 razy)

Offline M

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Maj, 2015, 18:43 »
Ciekawostka: Ptaszki ćwierkają, że w tym roku będzie można wysłuchać "na żywo" transmisji z kongresu, nie ruszając się z domu. O szczegóły trzeba pytać miejscowej starszyzny. Jesli zadecydują kolektywnie, że jestesmy wystarczającą niedołężni i nie możemy skorzystać z kongresu, to udostępnią nam ten zaszczyt, oczywiscie w tajemnicy. Odbiór będzie się odbywał tym samym kanałem którym leciała transmisja z wizyty przedstawiciela Biura Głównego.

Odnośnie tego powyżej - ww. możliwość będzie udostępniona od 10 lipca. W związku z tym jeśli ktoś chciał iść na kongres tylko po to, żeby "posłuchać co tam w trawie piszczy", to już nie musi się fatygować ;).
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2015, 18:45 wysłana przez M »


Offline Safari

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Lipiec, 2015, 08:31 »
Heja,
Jest ktoś w ten weekend na zgrom?
Wrzucajcie, co wiecie, bo moja noga tam nie postanie, a newsy mi potrzebne ;D
Wiecie jak tam nastroje po wykładzie o odstępcach i co nowego ogłosili? Będę się kontaktować z rodziną i dobrze by było nie strzelić kolejnej gafy - ostatnio strzeliłam jedną, bo nie byłam na bieżąco z jw.orgiem. To mnie J pokarał, teraz to już dla mnie za późno - nawet nowa broszura "Wróć do sekty" mi nie pomoże...
 ;D ;D ;D

Edit: literówki
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec, 2015, 08:36 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Mario

  • Gość
Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Lipiec, 2015, 10:53 »
Heja,
Jest ktoś w ten weekend na zgrom?
Wrzucajcie, co wiecie, bo moja noga tam nie postanie, a newsy mi potrzebne ;D
Wiecie jak tam nastroje po wykładzie o odstępcach i co nowego ogłosili? Będę się kontaktować z rodziną i dobrze by było nie strzelić kolejnej gafy - ostatnio strzeliłam jedną, bo nie byłam na bieżąco z jw.orgiem. To mnie J pokarał, teraz to już dla mnie za późno - nawet nowa broszura "Wróć do sekty" mi nie pomoże...
 ;D ;D ;D

Edit: literówki


I znowu lubiki bardzo bardzo dużo dla Safari.

Pskr. Ale będę miał postów jak tak będę lubikował.


Offline Safari

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Lipiec, 2015, 11:32 »

I znowu lubiki bardzo bardzo dużo dla Safari.

Pskr. Ale będę miał postów jak tak będę lubikował.

Włą-czyć-lu-bi-ki! Włą-czyć-lu-bi-ki!! ;D choć i bez lubików być może :-) no jak tam forumowe asy, kto ma info dla Safari o king-kong-resie??? ;D
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Mario

  • Gość
Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Lipiec, 2015, 11:36 »
Włą-czyć-lu-bi-ki! Włą-czyć-lu-bi-ki!! ;D choć i bez lubików być może :-) no jak tam forumowe asy, kto ma info dla Safari o king-kong-resie??? ;D

Safari plan jest taki, że będziemy puszczać program kongresowy na forum ;) jak nie będzie przeszkód :).

I może ktoś będzie relacjonował na żywo :).


Offline Panter

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Lipiec, 2015, 18:11 »
Jest już nowa książka "Jesus - The Way, the Truth, the Life" ("Jezus - Droga, Prawda, Życie"):

http://www.jw.org/en/publications/books/jesus/

Wygląda na jakąś przeróbkę "Największego z ludzi".
W sumie nie ma się co dziwić, "Największego" napisał odstępca Ed Dunlap, więc trzeba po nim poprawić. To samo było z "Aid", które przerobiono na "Wnikliwe".


Tak masz rację, bo oficjalnie wprowadzając  (ogłaszając) tą książkę na kongresie powiedziano, iż zmiany są spowodowane gruntowną aktualizacją ilustracji oraz zmian w nauczaniu WTS (nowe światła,  etc).
Ilustracje zmieniono na podstawie badań historyczno-kulturowych jakie poczyniono w tym temacie. Pewnie wtedy ilustratorów musiała nieźle ponieść fantazja  ;)
Zmiana nauczania - wiadomo, pokolenie, owce i kozły, niewolnik, i mnóstwo "UŚCIŚLEŃ".

W jęz. polskim ukaże się dopiero jak zostaną ukończone prace nad tłumaczeniem zrewidowanego PNŚ - zapewne książka ukaże się pierwsza, a biblia znacznie później.


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Lipiec, 2015, 18:17 »
Tak masz rację, bo oficjalnie wprowadzając  (ogłaszając) tą książkę na kongresie powiedziano, iż zmiany są spowodowane gruntowną aktualizacją ilustracji oraz zmian w nauczaniu WTS (nowe światła,  etc).
Ilustracje zmieniono na podstawie badań historyczno-kulturowych jakie poczyniono w tym temacie. Pewnie wtedy ilustratorów musiała nieźle ponieść fantazja  ;)
Zmiana nauczania - wiadomo, pokolenie, owce i kozły, niewolnik, i mnóstwo "UŚCIŚLEŃ".

W jęz. polskim ukaże się dopiero jak zostaną ukończone prace nad tłumaczeniem zrewidowanego PNŚ - zapewne książka ukaże się pierwsza, a biblia znacznie później.
Ano właśnie, bo książka Największy ze wszystkich ludzi była wydana w 1991 r. a to szmat czasu i zmienionych nauk.

Już podczas wydawania tamtej musieli zmienić treść z odcinkowej wersji ze Strażnic, gdzie jeszcze po staremu w dwóch miejscach uczyli o Sodomie. :)

A wtedy to zaledwie 5 czy 6 lat minęło, a teraz od 1991 r. aż 24 lata. :-\


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Lipiec, 2015, 18:33 »
czy wiadomo już jakie "prezenty" będzie można otrzymac na kongresie?
Broszury? Ksiązki? Płyty dvd? Jakie w który dzień, po przerwwie po programie?
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline M

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Lipiec, 2015, 18:57 »
Tak masz rację, bo oficjalnie wprowadzając  (ogłaszając) tą książkę na kongresie powiedziano, iż zmiany są spowodowane gruntowną aktualizacją ilustracji oraz zmian w nauczaniu WTS (nowe światła,  etc).
Ilustracje zmieniono na podstawie badań historyczno-kulturowych jakie poczyniono w tym temacie. Pewnie wtedy ilustratorów musiała nieźle ponieść fantazja  ;)

Z tym, że jak porównasz tę nową książkę z "Największym z ludzi", to większość ilustracji jest identyczna, ewentualnie delikatnie podrasowana. Więc nie natrudzili się przy tym za bardzo ::)


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Lipiec, 2015, 18:59 »
Z tym, że jak porównasz tę nową książkę z "Największym z ludzi", to większość ilustracji jest identyczna, ewentualnie delikatnie podrasowana. Więc nie natrudzili się przy tym za bardzo ::)
Może dodali jakieś nowe podprogowe efekty. ;D

Będą mieli co szukać poszukiwacze. ;)


Offline M

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Lipiec, 2015, 19:00 »
czy wiadomo już jakie "prezenty" będzie można otrzymac na kongresie?
Broszury? Ksiązki? Płyty dvd? Jakie w który dzień, po przerwwie po programie?

Tutaj masz wszystkie informacje: http://www.jw.org/pl/publikacje/wydawnictwa-kongresowe-2015/

Broszura "Wróć do Jehowy" - w piątek po programie popołudniowym (punkt o 16.15)
Nowe filmiki dla dzieci - to tylko pokazane będzie podczas programu sobotniego, do pobrania na jw.org
Film "Czym jest prawdziwa miłość" - w niedzielę po programie popołudniowym (punkt o 14.50)


Offline Panter

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Lipiec, 2015, 19:01 »
czy wiadomo już jakie "prezenty" będzie można otrzymać na kongresie?
Broszury? Ksiązki? Płyty dvd? Jakie w który dzień, po przerwwie po programie?

Tak wszystko jest na stronie jw.org w wydawnictwach kongresowych:
link : http://www.jw.org/pl/publikacje/wydawnictwa-kongresowe-2015/

W piątek broszura.
W sobotę ogłoszono wydanie nowego "Piotrusia i Zosi" - ale filmy każdy sobie indywidualnie ma pobrać ze strony.
W niedzielę każdy otrzymał po 1 DVD z filmem. Z tego co pamiętam, jest to 'ekranizacja' jednego z dramatów sprzed kilku lat.


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Lipiec, 2015, 19:03 »

Broszura "Wróć do Jehowy" - w piątek po programie popołudniowym (punkt o 16.15)
Tytuł "Wróć do Jehowy" tak jak tytuł "Przebudźcie się!", to jak dla ŚJ to mało krzepiące tytuły. :)
A przecież oni są głównymi czytelnikami tych publikacji. ;)
To znaczy mają się nawracać i przebudzać się. :-\


Offline M

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Lipiec, 2015, 19:07 »
Ok, trochę ich skrzywdziłem pisząc, że się nie narobili przy ilustracjach. Wygląda to jak poniżej. (po lewej nowa, po prawej stara). Są to te same ilustracje (kontury, zarysy postaci), ale najwyraźniej przemalowane na nowo.





Offline Panter

Odp: Kongresy 2015 ruszają
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Lipiec, 2015, 19:14 »
Tytuł "Wróć do Jehowy" tak jak tytuł "Przebudźcie się!", to jak dla ŚJ to mało krzepiące tytuły. :)
A przecież oni są głównymi czytelnikami tych publikacji. ;)
To znaczy mają się nawracać i przebudzać się. :-\

To broszura wydana z myślą o tych, którzy oddalili się od zboru/organizacji/Jehowy* (*niepotrzebne skreślić)
Zapewne będzie obiektem studium, z każdym takim, kto zdecyduje się na taki "powrót".